Меню
Головна
 
Головна arrow Банківська справа arrow Банківське право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Формування статутного капіталу кредитної організації

ЦБР не пізніше трьох робочих днів з дня отримання від уповноваженого реєструючого органу інформації про внесеної до єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про кредитної організації повідомляє про це її засновників з вимогою провести в місячний термін оплату 100% оголошеного статутного капіталу кредитної організації і видає засновникам документ, що підтверджує факт внесення запису про кредитної організації в єдиний державний реєстр юридичних осіб.

Несплата або неповна сплата статутного капіталу у встановлений термін є підставою для звернення ЦБР до суду з вимогою про ліквідацію кредитної організації.

Для оплати статутного капіталу ЦБР відкриває у себе кореспондентський рахунок зареєстрованого банку, а при необхідності - і небанківської кредитної організації. Реквізити кореспондентського рахунку вказуються в повідомленні ЦБР про державну реєстрацію кредитної організації та видачі ліцензії на здійснення банківських операцій.

Мінімальний розмір статутного капіталу знову реєстрованого банку на день подання клопотання про державну реєстрацію і видачу ліцензії на здійснення банківських операцій встановлюється в сумі 300 млн руб. Мінімальний розмір статутного капіталу знову реєструється небанківської кредитної організації, що клопоче про отримання ліцензії, яка передбачає право на здійснення розрахунків за дорученням юридичних осіб, у тому числі банків-кореспондентів, з їхньої банківських рахунків, на день подання клопотання про державну реєстрацію і видачу ліцензії на здійснення банківських операцій встановлюється в сумі 90 млн руб. Мінімальний розмір статутного капіталу знову реєструється небанківської кредитної організації, що клопоче про отримання ліцензії для небанківських кредитних організацій, що мають право на здійснення переказів грошових коштів без відкриття банківських рахунків і пов'язаних з ними інших банківських операцій, одягни подання клопотання про державну реєстрацію і видачу ліцензії на здійснення банківських операцій встановлюється в сумі 18 млн руб. Мінімальний розмір статутного капіталу знову реєструється небанківської кредитної організації, не клопоче про отримання зазначених ліцензій, одягни подання клопотання про державну реєстрацію і видачу ліцензії на здійснення банківських операцій встановлюється в сумі 18 млн руб.

При пред'явленні документів, що підтверджують оплату 100% оголошеного статутного капіталу кредитної організації, ЦБР у триденний строк видає кредитної організації ліцензію на здійснення банківських операцій.

Вимоги, що пред'являються до статутного капіталу

Внеском у статутний капітал кредитної організації можуть бути:

- грошові кошти у валюті РФ;

- грошові кошти в іноземній валюті;

- що належить засновнику кредитної організації на праві власності будівля (приміщення), завершена будівництвом (у тому числі включає вбудовані або прибудовані об'єкти), у якому може розташовуватися кредитна організація;

- що належить засновнику кредитної організації на праві власності майно у вигляді банкоматів і терміналів, що функціонують в автоматичному режимі і призначених для приймання готівки від клієнтів та її зберігання.

Майно у негрошовій формі, внесене в якості внеску в статутний капітал кредитної організації, має бути оцінено і відображено в балансі кредитної організації у валюті РФ.

Внесок у статутний капітал кредитної організації не може бути у вигляді майна, якщо право розпорядження цим майном обмежено відповідно до федеральними законами або укладеними раніше договорами.

Грошова оцінка майна в негрошовій формі, внесеного в якості вкладу у статутний капітал кредитної організації при її заснування, затверджується загальними зборами засновників.

При оплаті додаткових акцій кредитної організації майном у негрошовій формі грошова оцінка такого майна проводиться радою директорів (спостережною радою) кредитної організації.

Для формування статутного капіталу кредитної організації не можуть використовуватися кошти, а у випадках, встановлених федеральними законами, - інше майно.

Вартість майна в негрошовій формі, що направляється на оплату акцій (часток у статутному капіталі) створюваної шляхом установи кредитної організації, не може перевищувати двадцяти відсотків ціни розміщення акцій (часток у статутному капіталі).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Формування статутного капіталу
Формування і облік статутного (складеного) капіталу
Документальне оформлення формування і облік статутного капіталу акціонерного товариства (АТ)
Створення народного підприємства і формування його статутного капіталу
Фінансово-правове регулювання формування фондів грошових коштів кредитної організації
Статутний капітал
Статутний капітал та акції товариства
Облік операцій по зменшенню уставною капіталу
Збільшення статутного капіталу
Некомерційні кредитні організації
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси