Меню
Головна
 
Головна arrow Інвестування arrow Інноваційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 4. РОЗРОБКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТІВ НОВОВВЕДЕНЬ

Кожна організація, кожна галузь промисловості, кожний регіон країни розробляють програми перспективного розвитку, до складу яких, як правило, входять інноваційні проекти. Крім того, спонтанно створюються ініціативні проекти освоєння нововведень їх творцями (авторами-новаторами), які можуть бути включені в будь-яку з програм, а можуть здійснюватися автономно (при вдалому знаходження інвестора, наприклад у результаті конкурсного відбору одним із фондів).

У будь-якому випадку для подання інноваційного проекту інвестору потрібно ретельно пророблена складання бізнес - плану проекту. При цьому слід розрізняти бізнес-план (БП) інноваційного проекту і БЖ підприємця, що починає новий для себе вид бізнесу (якщо, звичайно, цей новий вид бізнесу не є створенням і освоєнням інновації). При всьому близькому змісті (і той, і інший - "інвестиційні проекти") ці два варіанти БП мають і суттєві відмінності. Підприємницький БП може бути розрахований як на дуже короткий час (наприклад, угода про постачання продукції), так і на значний термін (наприклад, створення магазину, ресторану тощо), а інноваційний проект-завжди на тривалий термін. При цьому зміст розділів, їх черговість і кількість у цих двох БП може бути різна. Крім того, як було показано вище, істотно відрізняються умови фінансування цих двох видів проектів.

Далі розглядається лише БЖ інноваційного проекту. У міжнародній практиці для такого БЖ існує стандарт UNIDO, наказує строгий регламент. Однак у російської практиці цей регламент не завжди реалізується. Так за стандартом вважається, що справжній, повний БЖ повинен виконуватися в значному обсязі (до кількох сотень сторінок) групою фахівців (кожен фахівець-свій розділ), причому витрати на нього повинні бути закладені в бюджет проекту (в розмірі близько 3% від інвестиційної суми). В реальності БЖ інноваційного проекту пишуть, як правило, розробники нововведення (1-3 людини), обмежуючись істотно меншими обсягами: 50-80 сторінок (а іноді й того менше). Таку скорочену форму БЖ іноді називають "проспект бізнес-плану". Існує ще коротка форма викладу БЖ, звана "резюме бізнес-плану", що містить від 1 до 10 сторінок (частіше 1-2) і служить для швидкого ознайомлення передбачуваного інвестора з основними показниками ефективності проекту. Резюме БЖ зазвичай складається після написання тексту БП шляхом вибору з кожного розділу за два-три пропозиції з основними положеннями та цифрами. Мистецтво складання короткого, але ємного резюме БП полягає в тому, щоб інвестор, прочитавши цю, як правило, єдину сторінку, захотів прочитати вже весь БП цілком, тобто проявив реальний інтерес до звіту, проекту.

Структура бізнес-плану інноваційного проекту

Структура БП інноваційного проекту включає наступні розділи.

Учасники проекту.

Цей розділ перший, так як інвестор, не отримавши інформацію про тих, з ким йому доведеться мати справу при здійсненні проекту, не стане далі знайомитися з БЖ: він повинен передусім переконатися в їх спроможності.

У цьому розділі докладно викладаються всі відомості про заявника БЖ, його діяльності, фінансової спроможності:

а) назва організації (повне та скорочене);

б) вид (галузь) діяльності;

в) форма власності;

г) оборот по роках (за останні два роки), банківська довідка про фінансовий стан;

д) основні досягнення у цій галузі;

е) вид внеску учасників у проект: інтелектуальна власність, грошові кошти, обладнання, нерухомість, ін.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Технологія розробки соціального проекту
Інвестиційні проекти: розробка і оцінка
Порядок розробки інноваційного проекту
Бізнес-план інноваційного проекту
Структура бізнес-плану
БІЗНЕС-ПЛАН: СТРУКТУРА, ЛОГІКА ТА МЕТОДИ ОБҐРУНТУВАННЯ
Технологічна карта проектування
Технологія розробки соціального проекту
Інвестиційні проекти: розробка і оцінка
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси