Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Міжнародні переговори в бізнесі і політиці
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

- Адміністратор

Стиль відповідально-виконавчий

Дихотомії Юнга: логіка, сенсорика, екстраверсія, раціональність.

Під час переговорів Адміністратор відчуває себе в своїй стихії: він покликаний організовувати, направляти і керувати. Переговори для нього - ланцюжок поставлених завдань, які треба послідовно вирішувати, орієнтуючись на правила і вказівки, отримані від вищестоящих інстанцій. Система правил розглядається ним як гарантія безпеки і успіху, тому Адміністратор за столом переговорів схильний грати за правилами, не шокувати партнерів несподіваними і вже тим більше асиметричними рішеннями.

Згідно К. Р. Юнгом, Адміністратор як екстравертний розумовий тип має прагнення ставити всю сукупність своїх життєвих проявів в залежність від інтелектуальних висновків. Визначальне значення для нього має об'єктивна дійсність: він сприймає світ таким, яким він є (сенсорика), і на підставі цього приймає раціональні рішення (логіка). Як раціональний екстраверт він має тенденцію нав'язувати свої судження, правила і порядок партнерам по переговорах, що може бути дуже виснажливим для більш спонтанні, ірраціональні і творчих особистостей. За столом переговорів він часто вживає такі вирази, як "слід було б...", "треба було б...", "все, що треба робити, треба робити добре". Якщо ця формула досить широка, то може зіграти у процесі комунікації надзвичайно корисну роль. Однак чим вже формула, тим швидше даний тип парламентера перетворюється на буркотуна, розумового і самовдоволеного критика, який хотів би втиснути себе та інших в якусь схему. Це тим більше ймовірно, що в міжособистісних відносинах зазначений тип характеризується емоційною невовлеченностью.

Переваги стилю. Відповідально-виконавчий стиль є досить органічним для багатьох керівників: вимогливих, спритних, уважних, наполегливих, практичних, відкритих, рішучих і підкреслено правильних.

У команді переговірників, якою керує Адміністратор, ви не знайдете неформальних лідерів і вже тим більше прихованої опозиції: він підбирає собі людей, які в усьому йому підтакують і повністю готові підкоритися правилам. Під час переговорів одне їх присутність створює атмосферу надійності, практичності і організованості.

У процесі комунікації він може створити враження контактного і відкритого парламентера: якщо партнери попросять Адміністратора взяти на себе відповідальність, він не змусить себе чекати і охоче погодиться. При цьому треба мати на увазі, що впевнений у собі Адміністратор легкий у спілкуванні до тих пір, поки партнери його слухають і не намагаються позбавити влади. В іншому випадку він починає жорсткий опір, і його впертість не знає кордонів.

Адміністратор має чітке уявлення про розподіл ролей, субординації і завжди готовий висловити свою думку з будь-якого приводу. Партнерам не доведеться задавати навідних запитань: вони завжди будуть поінформовані, якій позиції він дотримується по кожному пункту порядку денного. Він охоче бере участь у дискусіях, послідовно і аргументовано доводячи свою правоту. Намагається узгоджувати свої інтереси з інтересами партнера, але пошук компромісу для нього важкий. В процесі спілкування його дратують партнери інтуїтивно-ірраціональних типів, оскільки їх позиція не вкладається в заявлені рамки, а аргументи не обмежені фактами і конкретикою.

Проблемні зони стилю. Передбачуваність поведінки є головною проблемою таких переговірників: їх поведінка легко заздалегідь прорахувати опонентам, тому не варто відправляти відповідально-виконавчих Адміністраторів на складні переговори, де потрібні несподівані творчі рішення. Цей стиль не передбачає ризику: він консервативний, прихильний до випробуваних методів і форм роботи.

Приклад

Серед сучасних світових політичних лідерів до числа Адміністраторів належить Барак Обама - "управлінець за покликанням". Психологи відзначають його впевненість у собі, логічність і організованість. Його впевнений погляд видає в ньому явну харизму, яка добре сприймається аудиторією. Президентська команда працює як годинник, без збоїв - це її плюс, мінус полягає в тому, що нічого нового генерувати вона не прагне.

Відповідально-виконавчий стиль має багато "плюсів" в процесі стандартних і партнерських переговорів, оскільки взаємодія з опонентами прагне організувати на основі кодексу честі, правил чесної гри. Його переговорна стратегія базується на логічних принципах; в системі формальних зв'язків для нього найбільш характерно рівне спілкування. Він дорожить своєю репутацією: на цій основі можливий компроміс з іншими типами переговірників.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Барак Обама: "консервативний адміністратор"
Повноваження адміністратора суду
Жорсткі переговорники: Маршал, Адміністратор, Інспектор, Майстер
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси