Меню
Головна
 
Головна arrow Документознавство arrow Як правильно написати реферат, курсову та дипломну роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Довідково-правові бази "Консультант Плюс", "Гарант", "Кодекс" та ін

Довідково-правові системи-унікальне зібрання в електронній формі сучасного законодавства та коментарів до нього, а також статей з періодичних видань з питань права, економіки, бухгалтерського обліку, оподаткування і т. д. Вміння користуватися довідково-правовими системами - хороший навик для майбутнього професійного розвитку фахівця.

Наведу коротку характеристику довідково-правової системи на прикладі "Консультант Плюс". При використанні програми важливо звернути увагу на останнє оновлення програми, яка встановлена саме на цьому комп'ютері, оскільки від того, наскільки актуальна інформація представлена у програмі, буде залежати і правильність інформації в рефераті. Важливо користуватися тими редакціями законів, указів, постанов, які діють саме в момент написання реферату, курсової або дипломної роботи. Викладач завжди в курсі змін в законодавстві в рамках свого предмета і тому з легкістю помітить помилки. Особливо буде прикро, якщо хороший реферат написаний на підставі закону, який вже місяць як втратив чинність. А такі випадки на практиці бували...

"Консультант Плюс" пропонує зручний інструмент для знаходження необхідного документа-картку пошуку. В ній можна вибрати цікаву тему нормативно-правового акта або статті періодичного видання, вказати вид документа, який прийняв органу, дату, номер, назва або здійснити пошук потрібних слів з тексту матеріалу.

В залежності від наповнення в системі "Консультанта Плюс" можуть бути представлені різні бази даних: федеральне і регіональне законодавство, судова практика, фінансові та кадрові консультації, коментарі законодавства, форми документів, законопроекти, міжнародні правові акти.

Спеціалізовані розрахункові програми, наприклад Project Expert, Statistica

У практиці роботи фахівців з економічних дисциплін великою підмогою виступають різні програми для складання бізнес-планів, одержання розрахункових показників. Так, Project Expert представляє собою програму для розробки бізнес-планів і оцінки інвестиційних проектів. Вона дозволяє оцінити ефективність планованих інвестиційних рішень, грамотно скласти бізнес-план.

Можливості комп'ютера можуть бути корисні при математичних і статистичних розрахунках, наприклад в роботах з психології, педагогіки, корекційної педагогіки, соціології та ін. Наприклад, програма Statistica дає можливість здійснити кореляційний аналіз, містить модулі, наприклад, для проведення соціологічних або біомедичних досліджень, вирішення технічних і, що дуже важливо, промислових завдань.

Інтернет

Сьогодні матеріали з Інтернету стають одним з найпопулярніших джерел для написання робіт студентами. Інтернет містить величезну кількість готових робіт з різних предметів. Але скажу відразу: будь-який грамотний викладач відразу ж визначить, взята робота з Інтернету або написана самостійно. Це не так складно. Тому відповідь на питання, чи можна завантажувати готові роботи з Інтернету і здавати їх як свої, - однозначно ні. По-перше, з великою часткою ймовірності цю роботу все одно доведеться перескладати. По-друге, думка про вас у викладача буде однозначно зіпсовано.

Інше питання - з готовими роботами з Інтернету можна ознайомитися для інформації: подивитися, як у них складено план роботи, підкреслити якісь ідеї, вибрати із списку літератури ті книги і статті, які можуть стати в нагоді при написанні оригінальної роботи.

Інтернет - це, безперечно, джерело інформації. Для написання робіт можна використовувати такі типи джерел інформації з Інтернету:

1. Інтернет-бібліотеки - у них в електронному вигляді наведено різні навчальні посібники, енциклопедії, словники, довідники, художня, публіцистична, наукова література. Серед найпопулярніших інтернет-бібліотек можна виділити наступні:

o Бібліотека Гумер ( gumer.inf ), у бібліотеці представлені праці з історії, культрологии, літературознавства, педагогіки, психології, соціології, філософії, економіки, менеджменту, мовознавства та ін

o Бібліотека Максима Мошкова ( lib.ru ) - зібрання художніх, культурологічних, психологічних, філософських, політологічних джерел.

o Інтернет-бібліотека "Алленг" ( alleng.ru ), яка пропонує читачам не лише збірки книг з різних предметів, але і посилання на освітні ресурси Інтернету по тій чи іншій дисципліні.

2. Сайти для складання бібліографії або списку літератури з теми роботи. Цікавий сайт "Нова Росія" ( prometeus.nsaru/biblio/newrus/index ), де представлені збірки сучасних видань та статей з періодики.

3. Статті та матеріали з інтернет-видань за профілем предмета.

4. Матеріали про конкретних підприємствах, осіб, новини, повідомлення інформаційних агентств.

5. Графічний, ілюстративний матеріал.

Матеріали лекцій

Матеріали лекцій надзвичайно важливо використовувати в роботі, особливо якщо лекції читав той же викладач, що і перевіряє реферат, курсову або дипломну роботу. Справа в тому, що в багатьох гуманітарних науках на один і той же предмет дослідження існують різні точки зору. У своїй лекції викладач, як правило, намагається викласти своє бачення проблеми.

Попередні авторські роботи

У багатьох вузах прийнята практика написання на 3-4 роках навчання курсових робіт теоретичного та практичного характеру, які будуть покладені в основу майбутньої дипломної роботи. Ця практика, на мій погляд, надзвичайно правильна. Крім того, що студент за кілька років може більш глибоко вивчити тему роботи, таке поетапне написання робить життя студента легше.

Порада: дуже важливо зберігати свої попередні роботи, а також матеріали, за якими вони писалися. Ще хочу порадити: з курсу так з третього визначитися зі сферою свого наукового інтересу і присвячувати їй усі реферати, курсові, а також дипломну роботу. Ця рада взято з особистого досвіду: ще на третьому курсі автор цієї книги вибрала в якості сфери інтересів за своєю спеціальністю проблему виборів і вивчала її неї наступні роки.

Теми письмових робіт протягом наступних років навчання відбиралися максимально наближене до сфери інтересу. До п'ятого курсу накопичилася солідна добірка інформації. В результаті написання диплому було набагато більш ефективним.

Власне творча уява, фантазія

Це найважливіший елемент в роботі. Новизна роботи, яка і створюється уявою, безумовно, буде високо оцінена викладачем, при наявності новизни курсової або дипломної роботи забезпечена висока оцінка. Більш детально про роль творчості у письмових роботах говориться у § 4.4 "Як написати творче завдання і висловити власну думку?".

Таким чином, цей параграф показав, як існує багато джерел, на підставі яких можна написати реферат, курсову або дипломну роботу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Інші довідково-правові системи
Базові цінності і етичний кодекс консультанта
Довідкові правові системи (СПС)
Міжнародно-правове регулювання платіжно-розрахункових відносин
Програми для ЕОМ
Спеціалізовані кредитні організації
Вступна лекція
Уніфіковані форми первинних облікових документів з оформлення переміщення і передачі в експлуатацію матеріальних запасів
Аналіз ефективності використання матеріальних ресурсів
Технічні засоби захисту авторських прав
Право інтелектуальної власності як сукупність авторських, суміжних, патентних та інших виняткових прав
Договір авторського замовлення
Як написати творче завдання і висловити власну думку
Уяву
Види уяви
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси