Меню
Головна
 
Головна arrow Логістика arrow Комерційна логістика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Правила та показники логістики

Логістика як наука має емпіричну природу і відносно невеликий термін розвитку. В силу цього специфічні закони логістики - необхідні, істотні, стійкі, повторювані відношення між явищами перебувають у стані становлення. Функцію цілепокладання в логістиці значною мірою здійснюють правила логістики (рис. 1.4).

Рис. 1.4. "Шість правил логістики

Зауважимо, що наведені тут "шість правил логістики являють собою необхідну і достатню умову для економіко-математичного моделювання формалізованих логістичних процесів. Поява в літературі "сьомого" і наступних правил з цієї точки зору може представлятися надлишковим, але його доцільність не тільки допустима, і необхідна в певних умовах (детальніше це питання буде вивчено при розгляді логістичного сервісу).

Приклад з практики

В якості основних логістичних показників найчастіше називають наступні:

o частоту оборотності усіх запасів, що визначається як відношення товарообороту до обсягу складських запасів;

o загальні витрати на матеріально-технічне забезпечення, що припадають на одиницю товарообігу;

o ступінь готовності постачальника (у відсотках), що розраховується як приватне відділення обсягу задоволених потреб у зазначений термін, на загальний обсяг потреб;

o витрати на логістику (у відсотках від загальних витрат);

o період обороту матеріальних ресурсів для окремих складів (добу);

o витрати на відправлену одиницю продукції;

o витрати на тонно-кілометр вантажів, що перевозяться;

o завантаження складу та парку транспортних засобів;

o ступінь ризику, пов'язаний з утриманням запасів.

Зазначимо також показники поставок, ритмічності і роботи складу, доповнюють перелічені в частині оцінки окремих сторін логістичного процесу.

Показники поставок (producer goods delivery indices) характеризує їх обсяг, структуру, ритмічність. Виконання зобов'язань за фізичним обсягом поставок розраховують шляхом зіставлення обсягу фактично поставленої в рахунок договірних зобов'язань продукції з її обсягом, передбаченим у договорах поставки. Виконання зобов'язань за асортиментом поставленої продукції визначають шляхом зіставлення фактичного обсягу поставленої продукції і передбаченого в договорах асортименту.

Показники ритмічності (variability indices) - показники, що характеризують відношення суми фактично виробленої продукції в межах планового завдання за кожен відрізок часу досліджуваного періоду до загального обсягу завдання в цілому.

Показники роботи складу (warehousing indices) - техніко-економічні показники, використовувані для комплексного аналізу різних напрямків роботи складів. Система цих показників може бути представлена трьома укрупненими групами:

1) показники інтенсивності роботи складів (вантажообіг, питома вантажообіг, коефіцієнт нерівномірності завантаження, сумарна робота складу, інтенсивність проходження вантажів);

2) показники ефективності використання складських площ (місткість, корисна площа, коефіцієнт використання, грузонапряженность складу);

3) показники рівня схоронності вантажів і фінансові показники (кількість випадків несохранности вантажів, витрати складів, собівартість зберігання, доходи, продуктивність праці працівників складу).

Якщо ж необхідно оцінити саму технологію логістики, якість логістики як системи фізичного розподілу, то про це доцільніше судити але такими показниками:

o швидкість доставки;

o надійність термінів поставки;

o здатність системи до негайному задоволенню попиту.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Правила та показники логістики
Правило найменших витрат
Показники сільськогосподарського виробництва
Аналітичні показники грошових потоків
Правила підготовки публічного виступу
Економічне забезпечення логістики. Система показників оцінки ефективності логістики
Показники використання основних фондів
Показники логістики
Основні правила і традиції арабського стилю ведення переговорів
Організаційна структура логістики на підприємстві
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси