Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг: теорія і практика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості виходу підприємств на зовнішній ринок

Поняття міжнародного ринку того чи іншого товару (послуги) надзвичайно важливе для фірми, що збирається вийти на нього чи уже діє там. У сфері міжнародного маркетингу приймаються наступні основні рішення, пов'язані зі специфікою виходу підприємств на зарубіжні цільові ринки:

o про доцільність виходу па зовнішній ринок;

o про те, на які ринки вийти;

o про методи (способи) виходу на ринок;

o про структуру комплексу маркетингу;

o про структуру служби маркетингу.

Рішення про доцільність виходу на зовнішній ринок

Фірми втягуються у зовнішньоекономічну діяльність двома шляхами: або звертаються з проханням організувати продаж за кордоном (наприклад, інший вітчизняний експортер, іноземний імпортер, іноземне уряд), або самостійно починають думати про вихід за кордон. Це обумовлено тим, що виробничі потужності підприємства перевищують потреби вітчизняного ринку або за кордоном більш сприятливі маркетингові можливості.

До виходу за кордон фірма повинна чітко визначити завдання і стратегічні установки свого міжнародного маркетингу. По-перше, їй необхідно вирішити, який відсоток продажів вона буде прагнути здійснити на зовнішніх ринках. Більшість виходять за кордон фірм починають з малого. Деякі дотримуються цього принципу і в подальшому, розглядаючи зарубіжні операції як незначну частину своєї діяльності. Інші фірми розглядають зарубіжні ринки як рівнозначні вітчизняним або перевершують їх за значенням.

По-друге, фірма повинна вирішити, на скількох зарубіжних ринках вона буде працювати. При цьому слід мати на увазі небезпеку розпилення сил.

По-третє, фірма повинна вирішити, у країнах якого типу вона хоче працювати. Привабливість країни залежатиме від пропонованого товару, географічних факторів, рівня доходів, складу і чисельності населення, політичного клімату та інших особливостей. Продавець може просто вподобу до певних груп країн або певних регіонах світу.

Рішення про те, на які ринки вийти

Склавши перелік можливих закордонних ринків, фірма повинна зайнятися їх відбором і ранжируванням. Країни-кандидати можна класифікувати за такими критеріями:

o розмір ринку;

o його динаміка зростання;

o витрати на ведення справ;

o конкурентні переваги;

o ступінь ризику.

Мета ранжирування установити, який ринок забезпечить фірмі найбільш високий довгостроковий прибуток на вкладений капітал.

Рішення про методи (способи) виходу на ринок

Вирішивши зайнятися збутом в тій чи іншій країні, фірма повинна вибрати найкращий спосіб виходу на обраний ринок. Вона може зупинитися на експорті, спільній підприємницькій діяльності чи прямому інвестуванні за кордоном. Кожний наступний стратегічний підхід потребує прийняття на себе більшого обсягу зобов'язань та більшого ризику, але обіцяє і більш високі прибутки.

Найпростішим способом виходу на зарубіжний ринок є експорт. Нерегулярний експорт - це пасивний залучення на ринок, коли фірма час від часу експортує свої надлишки і продає товари місцевим оптовикам, що представляють закордонні фірми. Активний експорт має місце, коли фірма ставить за мету розширити свої експортні операції на конкретному ринку. В обох випадках фірма виготовляє свої товари у власній країні. Товари на експорт, можна пропонувати як в модифікованому, так і в немодифікованих вигляді. З перерахованих вище трьох можливих варіантів стратегії експорт вимагає внесення мінімальних змін в товарний асортимент фірми, се структуру, капітальні витрати і місію.

Фірма може експортувати свій товар двома способами: скористатися послугами незалежних міжнародних маркетингових посередників (непрямий експорт) або проводити експортні операції самостійно (прямий експорт). Практика непрямого експорту найбільш поширена серед фірм, тільки початківців експортну діяльність. По-перше, вона вимагає менше капіталовкладень. Фірмі не доводиться створювати за кордоном власним торговим апаратом або налагоджувати мережу контактів. По-друге, пов'язана з меншим ризиком. Міжнародні маркетингові посередники - це вітчизняні купці-експортери, агенти по експорту, що володіють специфічними професійними знаннями, вміннями, тому продавець, як правило, робить менше помилок.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості міжнародного маркетингу при виході компаній на зовнішній ринок
Зовнішнє середовище підприємства
Управління зовнішньоекономічною діяльністю на підприємстві
Особливості міжнародного маркетингу при виході компаній на зовнішній ринок
Фактори зовнішнього середовища
Перевірка доцільності зміни структури капіталу методом EBIT - EPS
Запрограмовані рішення
Теоретичні пояснення до рішення задачі
РОЗРОБКА УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ
Традиційні способи прийняття управлінських рішень на основі обробки статистичної інформації
Приклади розрахунку розмірних ланцюгів різними методами і способами
МЕТОДИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси