Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Бухгалтерський облік в казенних установах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості обліку окремих видів основних засобів

Облік об'єктів бібліотечного фонду

В залежності від призначення предмети бібліотечного фонду відображають на різних рахунках бюджетного обліку. В одних випадках вони відносяться до основних засобів, інших включаються до складу матеріальних запасів, а періодичні видання, що формують бібліотечний фонд, обліковуються на позабалансовому рахунку 23 "Періодичні видання для користування". В табл. 4.15 наведені об'єкти обліку бібліотечного фонду.

Таблиця 4.15. Об'єкти обліку бібліотечного фонду

Найменування об'єктів бібліотечного фонду

Сфера застосування (характеристика)

КОСГУ

Об'єкти обліку

Підручники, навчальні посібники, довідники, словники та інші видання

Для тривалого використання і забезпечення діяльності

310

Основні засоби

Аудіовізуальні документи

Документи, що містять образотворчу, звукову або текстову інформацію, відтворену за допомогою технічних засобів

340

Матеріальні запаси

Періодичні видання, що формують бібліотечний фонд

Для поточного використання та забезпечення діяльності

226

Позабалансовий рахунок 23

"Періодичні видання для користування"

Книжкова, інша друкована продукція на паперових носіях (нормативна, довідкова та спеціальна література, що використовується, наприклад, у роботі керівників, бухгалтерів, працівників установи) враховується за правилами обліку матеріальних запасів.

Многоэкземплярные документи у складі бібліотечного фонду (підручники, навчальні посібники, довідники, словники та інші видання), призначені для використання студентами, курсантами, слухачами, аспірантами в навчальному процесі, відвідувачами бібліотек, обліковуються безынвентарным методом, який не потребує індивідуального обліку надходить літератури. Згідно з наказами Міносвіти Росії від 24 серпня 2000 р. № 2488 "Про облік бібліотечного фонду бібліотек навчального закладу" та Мінкультури Росії від 2 грудня 1998 року № 590 "Про затвердження Інструкції про облік бібліотечного фонду" цей метод передбачає сумарну запис документів за назвами книговидавничої продукції. Многоэкземплярными документами вважаються документи, що надходять у кількості понад 10 примірників. Два-три примірника видання записуються в інвентарні книги на загальних підставах. Конкретна кількість документів, що підлягають записи в інвентарні книги і обліку безынвентарным методом, визначається керівником бібліотеки установи.

При безынвентарном методі обліку оформляються наступні документи:

- облікова картка документа (видання). Облікова картка складається на кожне вперше надійшла в бібліотеку назва у кількості понад 10 примірників. Облікова картка містить такі відомості: ПІБ автора, заголовок, вихідні дані, ціна, дата запису, номер запису в книзі сумарного обліку, кількість примірників, що надійшли, вибули, які перебувають на обліку. Цей документ відображає рух кожного окремого назви документа (видання), що пройшов безінвертарний облік. У картці відображаються всі наступні надходження даного назви, незалежно від ціни;

- реєстраційна книга облікових карток. Облікові картки фіксують в реєстраційній книзі. Всі графи в реєстраційній книзі заповнюються як при індивідуальному обліку, кожна назва записується на окремому рядку. Реєстраційний номер переноситься в облікову картку.

На документі (виданні), врахованому безынвентарным методом, номер реєстраційної картки не проставляється.

Для аналітичного обліку бібліотечних фондів відкривається Інвентарна картка групового обліку основних засобів (ф. 0504032), облік якої ведеться тільки в грошовому вираженні загальною сумою.

Інвентарна картка відкривається на підставі Акта прийому-передачі груп об'єктів основних засобів (крім будівель і споруд) (ф. 0306031), один примірник якого передається у бібліотеку для внесення даних до книги сумового і індивідуального обліку. Бібліотечний фонд видається в експлуатацію на підставі Вимоги-накладної (ф. 0315006) зі зміною матеріально відповідальної особи в регістрах аналітичного обліку.

Приклад 4.5

Освітнім установою придбано навчальний посібник "Уроки моральності" в кількості 50 екз. на суму 30 000 руб. (накладна і рахунок-фактура від 10 лютого 2011 р.). 10 лютого 2011 р. допомога зі складу передано у бібліотеку для експлуатації. У бухгалтерському обліку дані операції відображено наступними записами і оформлені наступні первинні документи і регістри бюджетного обліку:

Далі наведено приклад заповнення вимоги-накладної на видачу навчального посібника зі складу в експлуатацію:

ВИМОГА-НАКЛАДНА №_

ВИМОГА-НАКЛАДНА №_

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості обліку окремих видів матеріальних запасів
Облік ремонтів основних засобів
Перевірка обліку основних засобів
Облік придбання основних засобів, земельних ділянок, об'єктів природокористування і нематеріальних активів
Особливості проведення інвентаризації окремих видів майна
Формування та використання фонду акціонування працівників акціонерного товариства
ОБЛІК КАПІТАЛУ, ФОНДІВ І РЕЗЕРВІВ
Облік придбання основних засобів, земельних ділянок, об'єктів природокористування і нематеріальних активів
Особливості обліку податку банками, страховими організаціями, недержавними пенсійними фондами
Організація і порядок кадастрового обліку об'єктів нерухомості
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси