Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Земельне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Правові основи справляння орендної плати

Другою формою плати за землю є орендна плата. Порядок визначення строків, форм і розмірів орендної плати між громадянами і юридичними особами визначається у договорі оренди згідно зі ст. 614 ЦК РФ. Порядок розрахунку ставок орендної плати за ділянки, що перебувають у державній або муніципальній власності, визначається відповідними органами публічної влади. Тут є два принципових підходи.

По-перше, розмір орендної плати за земельні ділянки може визначатися федеральним законом (п. 2 ст. 3 Вступного закону).

По-друге, розмір орендної плати може визначатися органами державної влади суб'єктів РФ або органів місцевого самоврядування. Наприклад, у Волгоградській області постановою Голови адміністрації від 06.12.2007 Л° 2033 затверджено Порядок розрахунку орендної плати за земельні ділянки, державна власність на які не розмежована, і земельні ділянки, які перебувають у власності Волгоградської області.

Розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється в залежності від величини кадастрової вартості земельних ділянок для відповідного виду використання земель і не може бути менше суми земельного податку для даної земельної ділянки крім наступних випадків:

- застосування при розрахунку орендної плати за такі земельні ділянки коефіцієнта категорії орендаря;

- для земельних ділянок, які використовуються для розміщення лазень, хімчисток, пралень, за умови надання орендарями таких земельних ділянок пільг громадянам, які потребують надання заходів соціальної підтримки, за переліком, визначеним органами місцевого самоврядування, - розмір орендної плати зменшується на суму таких послуг, але не нижче розміру орендної плати за цим видом функціонального використання діяв у 2007 р. При цьому зазначеними орендарями повинен бути забезпечений роздільний облік доходів від надання послуг, що надаються на загальних підставах і послуг, що надаються пільговим категоріям громадян;

- для земельних ділянок, наданих юридичним особам, що здійснюють будівництво житлових приміщенні для громадян, які втратили житлових приміщень в результаті пожеж.

Згідно ст. 62 БК РФ до бюджетів міських округів до розмежування державної власності на землю надходять доходи від передачі в оренду земельних ділянок, державна власність на які не розмежована і які розташовані в межах міських округів, а також кошти від продажу права на укладання договорів оренди зазначених земельних ділянок - за нормативом 80%; доходи від продажу земельних ділянок, державна власність на які не розмежована і які розташовані в межах міських округів, - за нормативом 80%.

До бюджетів міських округів також надходять доходи від передачі в оренду земельних ділянок, які розташовані в межах міських округів, перебувають у федеральній власності та здійснення повноважень Російської Федерації з управління та розпорядження якими передано органам державної влади суб'єктів Російської Федерації, а також доходи від продажу прав на укладення договорів оренди таких земельних ділянок - за нормативом не менше 50%, якщо законодавством відповідного суб'єкта РФ не встановлено інше.

У бюджети муніципальних районів до розмежування державної власності на землю надходять доходи від передачі в оренду земельних ділянок, державна власність на які не розмежована і які розташовані в межах поселень, а також кошти від продажу права на укладання договорів оренди зазначених земельних ділянок - за нормативом 50%; доходи від продажу земельних ділянок, державна власність на які не розмежована і які розташовані в межах межселенных територій муніципальних районів, - за нормативом 100%; доходи від продажу земельних ділянок, державна власність на які не розмежована і які розташовані в межах поселень, - за нормативом 50%; доходи від передачі в оренду земельних ділянок, державна власність на які не розмежована і які розташовані в межах межселенных територій муніципальних районів, а також кошти від продажу права на укладання договорів оренди зазначених земельних ділянок - за нормативом 100%.

У бюджети муніципальних районів також надходять доходи від передачі в оренду земельних ділянок, які розташовані на межселенных територіях, що перебувають у федеральній власності та здійснення повноважень Російської Федерації з управління та розпорядження якими передано органам державної влади суб'єктів РФ, а також доходи від продажу прав на укладення договорів оренди таких земельних ділянок - за нормативом не менше 50%, якщо законодавством відповідного суб'єкта РФ не встановлено інше.

До бюджетів поселень до розмежування державної власності на землю надходять доходи від передачі в оренду земельних ділянок, державна власність на які не розмежована і які розташовані в межах поселень, а також кошти від продажу права на укладання договорів оренди зазначених земельних ділянок - за нормативом 50%; доходи від продажу земельних ділянок, державна власність на які не розмежована і які розташовані в межах поселень, - за нормативом 50%.

У бюджети поселень також надходять доходи від передачі в оренду земельних ділянок, які розташовані в межах поселень, які знаходяться у федеральній власності та здійснення повноважень Російської Федерації з управління та розпорядження якими передано органам державної влади суб'єктів РФ, а також доходи від продажу прав на укладення договорів оренди таких земельних ділянок - за нормативом не менше 50%, якщо законодавством відповідного суб'єкта РФ не встановлено інше.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Правові основи справляння земельного податку
Види і форми орендних платежів
Орендна плата
Орендна плата: склад і функції
ОБЛІК ОРЕНДНИХ ОПЕРАЦІЙ
Договір як правова форма орендних відносин
Принцип зручності справляння податку
Умови платежу
РИНОК ПРАЦІ. ЗАРОБІТНА ПЛАТА
Правові основи доходів бюджетів та бюджетного регулювання
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси