Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Міжнародні переговори в бізнесі і політиці
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

- Гуманіст

Стиль гнучко-інтуїтивний

Дихотомії Юнга: етика, інтуїція, інтроверсія, раціональність.

За столом переговорів інтровертний інтуїтивний тип відчуває себе не зовсім затишно: спілкування - не його стихія. Гуманісту необхідно зробити над собою зусилля, щоб здаватися товариським. Однак його схильність до етики, м'якість, спокій і терпимість здатні надати сприятливий вплив на партнерів по переговорах. К. Р. Юнг підкреслював, що люди такої установки - свого роду двигуни культури і вихователі.

У процесі переговорів Гуманіст керується своєю інтуїцією, яка підказує йому варіанти вирішення проблем, а його раціональність здатна надати їм логічне обґрунтування. Він схильний грати по моделі "виграш - виграш", тонко відчуваючи настрої і потреби своїх партнерів. Проте в принципових питаннях, особливо коли зачіпаються цінності та ідеали, Гуманіст може проявити наполегливість і навіть впертість: абсолютно несподівано для себе партнери виявляють, що цей м'який, ввічливий і уважний чоловік став надзвичайно жорстким і вимогливим.

Переваги стилю. До позитивних якостей гнучко-інтуїтивного переговорного стилю належать врівноваженість, спокій, упевненість в собі і своїх силах, чуйне сприйняття динаміки поведінки опонентів, коректність і вміння тримати дистанцію. Гуманіст із задоволенням спілкується з більш відкритими экстравертами, здатний бути уважним, вдумливим слухачем, що також досить конструктивно в процесі ділового спілкування. Іноді він може вразити присутніх своїми цікавими ідеями та пропозиціями, і його колегам залишається тільки шкодувати, що інтроверсія, заглибленість у себе часто заважають Гуманісту розкритися в суспільстві.

Проблемні зони стилю. Гуманісту важко висловлювати свої почуття в процесі спілкування, тому партнерам він може здатися занадто відстороненим. Його несподіване впертість також здатна відштовхнути і зіграти негативну роль у складних ситуаціях ціннісного конфлікту. Зворотною стороною його прагнення до гармонії за столом переговорів може стати занадто сильне внутрішнє переживання ситуації конфронтації.

Незважаючи на яскраво виражену інтроверсія, гнучко-інтуїтивний стиль може бути досить ефективним у процесі переговорів зі складними неврівноваженими партнерами, особливо в тих випадках, коли вирішуються структурно-функціональні та технологічні проблеми, не зачіпають ціннісні смисли. Цей стиль відмінно доповнює більш відкритих, але менш врівноважених відчувають екстравертів. Серед знаменитостей, для яких був характерний цей стиль, виділяється Зигмунд Фрейд.

- Романтик

Стиль нормативно-ідеалістичний

Дихотомії Юнга: етика, інтуїція, інтроверсія, ірраціональність.

У процесі ділового спілкування інтровертний відчуває тип, по термінології К. Р. Юнга, виходить із власних уявлень про закони честі і моралі, які для нього невідчужувані у всіх переговорних ситуаціях, і тому деякі колеги вважають його ідеалістом. Однак його бездоганна професійна репутація може зіграти дуже позитивну роль у складних переговорних ситуаціях: не випадково класик теорії переговорів А. Пеку був переконаний, що саме таким підкреслено педантичним моралістам вдаються самі складні дипломатичні місії, адже їм здатні повірити навіть вороги.

Якщо питання честі і моралі не порушені, за столом переговорів Романтик є досить легким і приємним у спілкуванні з партнером, не схильним до конфронтації, здатним тонко підлаштуватися під партнера. Він сповідує благородний принцип "живи і дай жити іншим", але якщо хтось зазіхає на його систему цінностей, його чекає сильний відсіч і несподівана твердість. Неуважним партнерам його поведінка може здатися досить непередбачуваним: то м'яким, то надто різким. Більш розважливі опоненти поважають Романтика за його внутрішню силу і впевненість у собі та своїх ідеалах. Саме тому нормативно-ідеалістичний стиль дуже підходить для моделі раціональних переговорів, яка вимагає "бути м'яким зовні і жорстким всередині".

Переваги стилю. Позитивними сторонами нормативно-ідеалістичного стилю є творчий підхід, відраза до шаблонним рішень, прагнення дати асиметричну відповідь опонентам, що здатне несподівано повернути лінію переговорів. Романтик може щиро захопитися найскладнішими переговорними проблемами, які ставлять в безвихідь екстравертів, і несподівано для всіх запропонувати оригінальний вихід. Він з легкістю пристосовується до нових обставин, здатний по ходу переговорів гнучко перебудуватися і запропонувати змінити порядок денний, якщо того вимагає ситуація. К. Р. Юнг вважав, що інтуїція допомагає Романтику побачити широке коло можливостей; ірраціональність робить його сприйнятливим до нової інформації, а схильність до моралі вимагає знайти компромісне рішення.

Проблемні зони стилю. Найчастіше інтроверсія заважає Романтику налагодити дружні стосунки з партнерами, оскільки йому важко дається вираження емоцій. Прагнення до гармонії змушує його уникати обговорення складних питань, за якими може виникнути конфлікт. Оманлива м'якість може призвести до того, що його думка на перших етапах переговорів партнери не будуть сприймати всерйоз. Схильність до морализму здатна змусити його прийняти внутрішнє рішення, не порадившись з партнером, і поставити його перед фактом, що викликає шок і здатне зруйнувати відносини.

Нормативно-ідеалістичний стиль може бути досить ефективним у складних переговорних ситуаціях, що вимагають нестандартних рішень. У той же час він здатний підсилити конфронтацію, яка виникла за ціннісними мотивами, тому таких переговорних ситуацій краще уникати.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Етичні переговорники: Ініціатор, Наставник, Гуманіст, Романтик
Етичні переговорники: Ініціатор, Наставник, Гуманіст, Романтик
Романтико-символічна інтерпретація Е. Каппа
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси