Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Міжнародний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Територіальні (регіональні) органи

Ряд федеральних органів виконавчої влади має в регіонах свої територіальні органи. Так, Мінекономрозвитку Росії керує діяльністю уповноважених цього міністерства в округах і в окремих регіонах РФ.

Росспоживнагляд також має в своєму складі регіональні управління.

ФМС Росії має регіональні митні управління, які керують роботою сотень митниць на всій території країни. Ці територіальні митні організації постійно взаємодіють з адміністрацією суб'єктів РФ і представниками Президента у відповідних округах.

Всі Федеральні служби, що входять до складу Мінфіну Росії, мають регіональні представництва.

На всій території країни функціонують територіальні головні управління (філії) Центральний банк Російської Федерації і розрахунково-касові центри.

Останнім часом склався самостійний регіональний компонент ЗЕД. Під ЗЕД активно включилися суб'єкти РФ в особі їх органів представницької і виконавчої влади, а також муніципальні органи. Суб'єкти РФ наділені багатьма повноваженнями у сфері ЗЕД, причому деякі питання є предметом спільного ведення федеральних органів і суб'єктів РФ. У багатьох регіонах у складі місцевої адміністрації утворені управління (департаменти, відділи) зовнішньоекономічних зв'язків (зовнішньоекономічного співробітництва).

Зовнішньоекономічна політика (ВЕП) - це цілеспрямовані дії держави та її органів щодо визначення режиму регулювання зовнішньоекономічних зв'язків та оптимізації участі країни в міжнародному поділі праці.

ВЕП здійснюється через широке коло заходів, кількість яких постійно зростає. Це пояснюється, насамперед, тим, що по мірі розширення зовнішньоекономічного співробітництва (ВЕС) потрібні нові інструменти для оптимізації участі країни у міжнародній спеціалізації, огорожі національної економіки від впливу негативних явищ у світовому господарстві (циклічних спадів, надмірних коливань валютних курсів, недобросовісної конкуренції і т. і.), сприяння зміцненню позицій вітчизняних виробників на світовому ринку.

Основними інструментами ВЕП є:

o зовнішньоторговельна політика (що включає експортну та імпортну політику);

o політика стимулювання експорту;

o політика у сфері залучення іноземних інвестицій і регулювання національних капіталовкладень за кордоном;

o валютна політика.

Крім того, ВЕП вирішує завдання географічної збалансованості зовнішньоекономічних операцій з окремими державами та регіонами, що пов'язане з забезпеченням економічної безпеки країни.

Завданням зовнішньоекономічної політики також є регулювання ЗЕД.

Головне завдання держави - всебічне сприяння і полегшення зовнішньоекономічної діяльності основних суб'єктів ЗЕД. Без могутньої підтримки держави-торгово-політичної, кредитно-фінансової, податкових та інших пільг - російських комерсантів не вписатися без величезних втрат для себе і для країни в міжнародні економічні відносини. Саме цей напрямок - сприяння і підтримка - є головним при розробці державної ВЕП.

Цілі сучасної ВЕП Росії полягають у вирішенні таких завдань:

o забезпечення доступу вітчизняним підприємствам до світових ринків машин і устаткування, технологій та інформації, капіталів, матеріально-сировинних ресурсів, транспортних комунікацій;

o досягнення сприятливого торгово-політичного режиму у відносинах із зарубіжними країнами та їх торгово-економічними угрупованнями, організаціями і союзами;

o формування ефективної системи захисту зовнішньоекономічних інтересів Росії (валютний, експортний контроль та ін).

Для Росії, яка має федеральний устрій, багато що залежить від правильного та оптимального розподілу повноважень у сфері формування і реалізації ВЕП між центральними і місцевими владами при безумовному єдності і цілісності цієї політики. Активізація ЗЕД у регіонах - шлях до кращого використання ресурсів, місцевих умов для досягнення цілей суспільного розвитку.

Географічна стратегія Росії повинна виходити з максимальної диверсифікації експортних ринків і джерел імпорту, не допускаючи їх концентрації на окремих країнах (регіонах), що загрожує дезорганізацією торгівлі в кризових ситуаціях. Вибір пріоритетів ЗЕД повинен бути усвідомленим і враховувати не тільки економічну сторону справи (конкурентоспроможність, вигідність, платоспроможність і т. і.), але і геополітичну (потенціал партнера, наявність спільних кордонів чи інтересів, транспортну складову, загальнополітичні фактори тощо).

Очевидно, що для ефективного здійснення функцій експорту, імпорту та інвестування, для вирішення регіональних та географічних проблем потрібна активна роль російської держави, причому не тільки як регулюючого органу, але і як безпосереднього учасника ЗЕД.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Територіальне планування - базовий інструмент управління регіональним розвитком
Регіональні органи державного управління
Територіальні органи МНС Росії
Вищі (центральні) органи державної влади КНР
Галузева і регіональна (територіальна) структура народного господарства.
Теоретичні основи дисципліни "Регіональна економіка"
Ієрархія і проблеми взаємовідносин центральних, регіональних та місцевих органів державного управління
Територіальні фінанси
Федеральний і регіональний бюджети
Адміністративне управління та адміністративно-правове регулювання у сфері регіонального розвитку
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси