Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Міжнародні стандарти фінансової звітності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розводнений (знижена) прибуток на акцію

Компанія повинна проводити розрахунок базового прибутку на акцію відносно прибутку або збитку, що припадає на власників звичайних акцій материнської організації. Для розрахунку розбавлений прибуток на акцію організація повинна провести коректування прибутку або збитку, що припадає на власників звичайних акцій материнської організації, і середньозваженої кількості акцій в обігу на вплив, який чиниться усіма потенційними звичайними акціями з разводняющим ефектом.

Визначення

Розводнення - це зменшення прибутку на акцію або збільшення збитку на акцію у тому випадку, якщо власники потенційних звичайних акцій реалізують свої вдачі.

Антиразводнение - це збільшення прибутку на акцію або зменшення збитку на акцію, що є результатом допущення конвертації конвертованих інструментів, виконання опціонів і варантів чи випуску звичайних акцій після виконання певних умов.

Розрахунок розбавлений прибуток на акцію (РПА) здійснюється з управлінською метою. Показник розбавлений прибуток відображає величину впливу ПОА з разводняющим ефектом на прибуток на акцію.

РПА = ПП (У)скоррект / CKOFскоррект

де РПА - прибуток на акцію; ПП (У)скоррект ~ чистий прибуток (збиток) за період, що припадає на власників звичайних акцій, скоригована на всі ПОА з разводняющим ефектом; СКОАскоррект - середньозважена кількість звичайних акції за звітний період, скоригована на всі ПОА з разводняющим ефектом.

Прибуток на акцію менше базової прибутку на акцію, так як додатковий випуск зменшує прибуток на акцію:

РПА < БПА.

Опціони, варанти та їх еквіваленти

Визначення

Опціони, варанти та їх еквіваленти є фінансовими інструментами, що надають їх власнику право на покупку звичайних акцій.

Опціони на продаж звичайних акцій являють собою контракти, надають власнику такого опціону право на продаж звичайних акцій за певною ціною протягом певного періоду.

Опціони і варанти мають разводняющий ефект, якщо їх результатом є випуск звичайних акцій за ціною нижче середньоринкової ціни звичайних акцій протягом періоду. Величина разводнения дорівнює різниці між середньоринковою ціною звичайних акцій протягом періоду та вартістю та ціною розміщення.

Для розрахунку розбавлений прибуток на акцію середня ринкова ціна на приблизно розміщені звичайні акції розраховується на основі середньої ринкової ціни звичайних акцій протягом періоду. Теоретично всі ринкові операції зі звичайними акціями компанії можуть бути включені у визначення середньої ринкової ціни. Тим не менше на практиці вважається достатнім розрахунок середнього арифметичного цін на акції за тиждень або місяць.

У тому випадку, якщо ціни сильно коливаються, середнє значення найвищою і найнижчою цін дає більш представницьку ціну. Метод, який застосовується для розрахунку середньої ринкової ціни, використовується послідовно доти, поки він не втрачає показності зважаючи змінених умов.

Компанія протягом кількох років відносно стабільних цін на акції, що використовує прикінцеві ринкові ціни для розрахунку середньої ринкової ціни, може при виникненні значних коливань ціп перейти на середнє значення найвищою і найнижчою цін, оскільки прикінцеві ринкові ціни вже не дозволяють отримати представницьку середню ціну.

Для розрахунку розбавлений прибуток на акцію компанія повинна прийняти допущення про виконання наявних у неї опціонів з разводняющим ефектом і варанти.

Вимоги до розкриття інформації

Компанія, згідно з IAS 33, повинна розкривати наступну інформацію:

- величини, що використані в якості чисельників у формулі розрахунку базової та розбавлений прибуток на акцію, звірку цих величин з припадають на материнську організацію прибутком або збитком за період;

- середньозважене кількість звичайних акцій, використане в якості знаменників у формулах розрахунку базової та розбавлений прибуток на акцію, а також взаємну звірку цих знаменників.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

МСФО (IAS) 33 "Прибуток на акцію"
Привілейована прибуток на акцію
Вплив умов об'єднання компаній на прибуток і ринкову ціну акцій
Оцінка вартості пакета акцій акціонерного товариства
Дивідендна політика і ціна акцій підприємства
Оцінка вартості опціонів і ф'ючерсів
Теорія еквівалентних співвідношень теорії абстракцій
Екзотичні опціони та операції
Основні види опціонів небіржових
Опціони (опціонні договори, контракти)
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси