Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка нерухомості
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Технологія продажу земельних ділянок під приватизованими підприємствами

Обмеження при викупі земельних ділянок під приватизованими підприємствами

У процедурному та правовому відношенні при викупі земельних ділянок слід розрізняти забудовану і порожню їх частини (схема 15.3).

Забудованими земельними ділянками в містах і населених пунктах вважаються ділянки, на яких або під якими розташовані підприємства, будівлі, будівлі, споруди. Забудованим земельною ділянкою приватизованого підприємства вважається вся територія підприємства, за винятком порожніх незабудованих (у тому числі зарезервованих у відповідності з проектною документацією) земельних ділянок.

Порожні незабудовані земельні ділянки (ділянка), землекористувачем яких є підприємство, яке приватизується, можуть бути за рішенням підприємства:

а) збережені у муніципальної (державної) власності з передачею в оренду цьому підприємству або без такої;

б) викуплені підприємством разом з забудованим ділянкою і за такою ж цепе за умови, що підприємство здійснює в установленому порядку їх забудову протягом трьох років з моменту набуття права власності.

При невиконанні підприємством останнього умови воно зобов'язане продати його в порядку, передбаченому законодавством РФ для продажу незабудованих ділянок, що знаходяться в державній (муніципальній) власності. У цьому разі, а також у разі продажу незастроенного ділянки до закінчення трьох років з моменту набуття права власності з продавця стягується разовий збір до місцевого бюджету в розмірі 30% суми, на яку вартість продажу ділянки перевищила вартість його придбання.

При приватизації земельних ділянок порядок використання надр визначається відповідно до Законом РФ про надра.

При продажу забудованої земельної ділянки в межах міст та інших населених пунктів у відповідності з Основними положеннями право власника на земельну ділянку включає право на будь-яке дозволене його використання, під яким надалі до введення в дію законодавства про територіальне зонування розуміється право використовувати ділянка разом з розташованими на ній будівлями, будовами, спорудами

Схема 15.3. Особливі умови викупу земельних ділянок під приватизованими підприємствами

Особливі умови викупу земельних ділянок під приватизованими підприємствами

усіма способами, що не суперечать обмеженням, встановленим відповідними органами влади (органами місцевого самоврядування) на основі діючого законодавства і затверджених будівельних, санітарних, екологічних та протипожежних норм.

Не допускається встановлення цільового (єдиного) способу використання об'єкта нерухомості, в тому числі земельної ділянки, а також встановлення обмежень на використання окремої ділянки. Такі обмеження можуть встановлюватися лише для всіх ділянок у межах даної функціональної зони відповідно до законодавства РФ. Власник має право використовувати забудована земельна ділянка разом з розташованими на ній будівлями, спорудами, будівлями, приміщеннями тими способами і в тих цілях, які не заборонені п межах даної функціональної зони цього міста (населеного пункту) або в радіусі 100 м від меж цієї ділянки.

Власники земельних ділянок мають право на оформлення у власність безоплатно тієї частини об'єктів інженерної інфраструктури, яка використовується виключно для забезпечення об'єкта (об'єктів) нерухомості даного власника (до межі ділянки або - для кабелів і трубопроводів - до з'єднання з відповідними магістралями) за договором з відповідним органом. Будівництво на ділянці нових об'єктів інфраструктури, у тому числі прокладання електричних і телефонних кабелів, водо - і газопроводів, каналізації, розміщення яких може завдати шкоди власнику, здійснюється на компенсаційній основі відповідно з договором між власником ділянки і відповідним державним (муніципальним) органом. Дійсними є обмеження на використання забудованої земельної ділянки, які існують на момент приватизації (продажу) підприємства або іншого об'єкта нерухомості.

Відповідні територіальні органи Росреестра і Держбуду зобов'язані у 2-місячний термін представити для ознайомлення заявнику підлягають реєстрації відомості про обмеження прав на використання земельної ділянки, в тому числі про публічні сервітути, існуючих на дату продажу будівлі, будови, споруди, підприємства, а також про такі сервітути, встановлення яких було передбачено рішеннями владних органів державної влади (органів місцевого самоврядування), прийнятими на зазначену дату.

Оформлення права власності на земельну ділянку

Заключний етап викупу земельної ділянки включає встановлені процедури оформлення права власності на нього (схеми 15.4-15.9). Повний пакет документів покупець подає разом із заявкою № 2 (див. схему 15.2) в територіальний орган виконавчої влади з управління майном, який укладає договір купівлі-продажу земельної ділянки.

У тижневий термін з моменту отримання з Росмайна документів, поданих покупцем, продавець укладає з покупцем договір купівлі-продажу земельної ділянки та видає покупцеві платіжне доручення на оплату вартості земельної ділянки у встановленому розмірі.

Якщо документи, представлені продавцю, не відповідають встановленим вимогам, продавець повертає їх у Росмайно.

У разі відмови покупця укласти договір або його неявки в тримісячний термін продавець повертає документи в Росмайно відповідним повідомленням.

У тижневий строк з моменту видачі покупцю платіжного доручення він пред'являє його продавцю належним чином оформленим, оплаченим, що підтверджує перерахування грошових коштів на рахунок, зазначений продавцем.

У двотижневий термін після повної оплати вартості ділянки згідно з договором купівлі-продажу Росимущество направляє на адресу Росреестра реєстраційній службі такі документи:

o копію договору купівлі-продажу ділянки;

o лист з підтвердженням повної оплати за договором і з пропозицією видати в установленому порядку документи, що посвідчують право власності на земельну ділянку.

Оплачене платіжне доручення та договір купівлі-продажу земельної ділянки є безперечним підставою для видачі покупцеві документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку. Документи повинні бути видані районної (міської) адміністрацією у двотижневий термін з моменту отримання листа територіального органу виконавчої влади та управління майном. За порушення строків і порядку переоформлення права постійного (безстрокового) користування земельними ділянками на право власності або оренди штраф юридичних осіб і індивідуальних підприємців з 01.01.2013 встановлений у розмірі від 20 тис. до 100 тис. руб. (ст. 7.34 КоАП РФ).

Схема 15.4. Порядок оформлення права власності на земельну ділянку під приватизованим підприємством

Порядок оформлення права власності на земельну ділянку під приватизованим підприємством

Схема 15.5. Продаж земельних ділянок приватизованим підприємствам при розширенні і додатковому будівництві цих підприємств

Продаж земельних ділянок приватизованим підприємствам при розширенні і додатковому будівництві цих підприємств

Схема 15.6. Продаж земельних ділянкою, наданих громадянам для підприємницької діяльності

Продаж земельних ділянкою, наданих громадянам для підприємницької діяльності

Схема 15.7. Права на земельну ділянку при продажу будівлі (споруди), що знаходиться на ньому

Права на земельну ділянку при продажу будівлі (споруди), що знаходиться на ньому

Схема 15.8. Права власника будівлі (споруди) на частину продається їм земельної ділянки

Права власника будівлі (споруди) на частину продається їм земельної ділянки

Схема 15.9. Право власності громадян і юридичних осіб на земельні ділянки під об'єктами нерухомості у сільській місцевості

Право власності громадян і юридичних осіб на земельні ділянки під об'єктами нерухомості у сільській місцевості

Продаж права оренди земельних ділянок р. в Москві за конкурсом

У Москві земля тепер може передаватись у приватну власність і продаються права рє довгострокової оренди за конкурсом. Власність на будь-яку будівлю не тягне за собою автоматично права власності на наявний при ньому земельна ділянка. При цьому не проводиться викуп права оренди ділянки, розташованої під габаритами приватизованого будинку (споруди). На прилеглу до нього ділянку у разі виключення його з загального користування право оренди може бути викуплено за бажанням землекористувача.

Порядок проведення конкурсів щодо надання в довгострокову оренду земельних ділянок Москви подано на схемах 15.10-15.13.

Схема 15.10. Організація конкурсу на право оренди земельних ділянок для будівництва (реконструкції, реставрації) та експлуатації об'єктів р. в Москві

Організація конкурсу на право оренди земельних ділянок для будівництва (реконструкції, реставрації) та експлуатації об'єктів р. в Москві

Схема 15.11. Умови участі у конкурсі на право оренди земельних ділянок р. в Москві

Умови участі у конкурсі на право оренди земельних ділянок р. в Москві

Схема 15.12. Порядок розгляду заявок на конкурс права оренди земельних ділянок р. в Москві

Порядок розгляду заявок на конкурс права оренди земельних ділянок р. в Москві

Схема 15.13. Порядок укладання договорів і розрахунків за результатами конкурсу на право оренди земельних ділянок р. в Москві

Порядок укладання договорів і розрахунків за результатами конкурсу на право оренди земельних ділянок р. в Москві

Для розрахунку викупу прав довгострокової і короткострокової оренди земельних ділянок затверджено базові ставки на основі ринкових цін прав оренди за підсумками проведених конкурсів. Встановлено, що розмір плати за викуп права довгострокової оренди земель під будівництво комерційних, житлових та інших капітальних об'єктів не залежить від терміну оренди.

Якщо у фізичної або юридичної особи є право власності (господарського відання або оперативного управління) тільки на частину будівлі, то площа земельної частки його розраховується пропорційно належної йому площі будівлі без виділу цієї частки в натурі. У житловому мікрорайоні з комплексною забудовою, коли встановлення меж домоволодіння в натурі недоцільно, площа земельної ділянки визначається розрахунково (схема 15.14).

Схема 15.14. Розрахунок земельної частки домоволодіння без встановлення меж в натурі

Розрахунок земельної частки домоволодіння без встановлення меж в натурі

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Викуп земельних ділянок під приватизованими підприємствами
Порядок продажу земельних ділянок для садівництва, городництва, особистого підсобного господарства та індивідуального житлового будівництва
Договір купівлі-продажу земельної ділянки
Викуп земельних ділянок під приватизованими підприємствами
Обмеження прав власників земельних ділянок
Припинення сервітуту земельної ділянки
Загальна характеристика способів набуття права приватної власності на земельні ділянки громадянами та юридичними особами
ПРАВО ВЛАСНОСТІ ТА ОБМЕЖЕНІ РЕЧОВІ ПРАВА НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ
ПРИПИНЕННЯ ПРАВА ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ІНШИХ ПРАВ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ
Організація і проведення торгів з продажу державних або муніципальних земельних ділянок або права їх оренди
Право постійного (безстрокового) користування земельною ділянкою
Припинення права оренди земельної ділянки
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси