Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг: теорія і практика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Традиційні способи просування продукції в Інтернеті

В умовах розвитку інформаційних і комунікаційних технологій традиційна реклама поступово витісняється рекламою через Інтернет. Друкована реклама, різні довідники, листівки і буклети, звичайно, ще приваблюють клієнтів, але все більш серйозних успіхів можна досягти, якщо включити в медіа-план заходи по просуванню компанії і її продукції в мережі. Зробити це можна як за допомогою віртуальних аналогів традиційної реклами (наприклад, банерів та оголошень), так і за допомогою просування в мережі сайту компанії, в тому числі за допомогою пошукових систем. Розглянемо традиційні способи просування продукції до Інтернету (рис. 5.6).

Традиційні способи просування продукції в Інтернеті

Рис. 5.6. Традиційні способи просування продукції в Інтернеті

Веб-сайт (англ. Website, від web - "павутина" і site - "місце") - об'єднана під однією адресою (доменним ім'ям або IP-адресою) сукупність документів приватної особи або організації, розташована в Інтернеті. Організація представництва в Інтернеті - загальноприйнятий інструмент ведення бізнесу. Безумовно, "обличчям" якої компанії в мережі є її веб-сайт.

Завдання, які вирішують сайти, різноманітні - від організації внутрішніх або зовнішніх комунікацій компанії (корпоративні ресурси) і інтернет-торгівлі (інтернет-магазини) до особистого самовираження (мережеві щоденники) та об'єднання людей за інтересами (комьюнитиобразующие ресурси). Основна мета сайту - надавати відвідувачам інформацію про компанії, бренд та асортименті продукції, тобто про все, що може знадобитися потенційному клієнту при здійсненні вибору.

Пошукова оптимізація (англ. search engine optimization, SEO) - процес коригування програмного коду, інформаційного наповнення (контенту), структури сайту, контроль зовнішніх факторів для відповідності вимогам алгоритму пошукових систем, з метою підняття позиції сайту в результатах пошуку в них по визначеним запитам користувачів. Мета пошукової оптимізації - зробити так, щоб зміст сайту індексувалося пошуковими системами. Компанії наймають фахівців або купують контекстну рекламу в пошукових систем безпосередньо. Контекстна реклама нерозривно пов'язана з введеним користувачем ключовим словом. Компанії почали наймати фахівців для аналізу і покупки ключових слів в пошукових систем, так, щоб при запиті сайт компанії ви хід pi л на першу сторінку в пошукових результатах.

Текстова реклама в Інтернеті являє собою текстові рекламні повідомлення (текстові блоки), інтегровані в загальний текст на сторінці сайту. Така реклама може виглядати як складова частина сторінки. Оскільки багато користувачів блокують можливість показу рекламних банерів, текстова реклама може бути ефективніше. Крім того, вона набагато швидше завантажується. Приватним проявом текстової реклами може бути контекстна (пошукова) реклама у вигляді текстових повідомлень. Але одного створення сайту недостатньо для того, щоб дізналися про фірму. Велика кількість потенційних клієнтів використовують різні пошукові системи (Яндекс, Google, Rambler та ін) для пошуку товарів і послуг.

Пошукові системи (англ. search engine) являють собою інструменти для пошуку інформації в Інтернеті. Вони індексують сайти з допомогою спеціальних програм (пошукових роботів. Коли відвідувачі пошукової системи задають той чи інший питання, пошукова система ранжує проіндексовані сайти рівнем їхньої відповідності і іншими показниками.

Щоб сайт виходив на першу сторінку по певних пошукових запитах клієнтів, необхідно оптимізувати його під пошукову систему і здійснювати комплекс заходів, спрямованих на його просування в мережі.

Контекстна реклама - вид розміщення інтернет-реклами, в основі якої лежить принцип відповідності змісту рекламного матеріалу контексту (змісту) інтернет-сторінки, на якій розміщається даний матеріал. Це більш інтелектуальний підхід до розміщення реклами, більш релевантний, ніж банерна реклама. Контекст може бути текстовим, а також включати картинки або медіа. Часто зустрічається на веб-сайтах або блогах, а також сервіси електронної пошти.

Каталоги та рубрикатори сайтів являють собою систематизовану добірку посилань на інтернет-сайти з описами. Вони діляться на каталоги загального призначення і тематичні (спеціалізовані або галузеві), а також можуть підрозділятися на регіональні, національні і глобальні. На відміну від пошукових систем, де індекс створюється автоматично, складання каталогу - це ручна робота щодо класифікації та анотування ресурсів. Ними зручно користуватися у випадках, коли відвідувачі шукають відповідь на конкретне питання, а сайти па певну тему. Всередині представлених у каталогах категорій сайти можуть бути відсортовані різними способами: за алфавітом, часу додавання посилання, відвідуваності або цитованості.

Медійна реклама в Інтернеті - це вид реклами на інтернет-ресурсах, спрямований на візуальне сприйняття користувачем і впізнаваність рекламованого бренду. Банерна реклама - досить поширений метод, що відноситься до медійної реклами.

Боннер (від англ. banner - "прапор") - рекламне зображення фіксованого розміру, як правило, містить анімацію, яке виконує роль гіперпосилання на той чи інший ресурс Інтернету. Банерна реклама сприяє збільшенню кількості відвідувань при значних фінансових вкладень. Як правило, це придатне для реклами промо-ресурсів, що представляють собою красиву рекламу окремої послуги або продукту - аналог телевізійного рекламного ролика. Останнім часом замість банера часто використовують так званий "куточок" (шив. peel down), що володіє неймовірною гнучкістю і реакцією на найменший рух мишки шляхом відкидання тіні. "Куточок" імітує відгинання звичайного паперу і не дратує відвідувачів сайту. Він займає мінімальну площу в згорнутому стані. Як тільки на нього клацають мишкою, розвертається і демонструє рекламний модуль. Одним з переваг peel dozen перед традиційним банером є те, що це ще одне додаткове рекламне місце на сайті, в сітку якого вже складно додати новий рекламний модуль.

Rich-media - формат банера нового покоління, який представляє собою інтерактивні рекламні ролики, створені за технологією Flash. Завдяки rich-media з'явилася можливість використовувати анімацію, звук, багато посилань (з одного банера посилання може вести на різні розділи сайту), інтерактивне спілкування з користувачами і багато інші переваги, недоступні для традиційних банерів.

Крім перерахованих способів просування в Інтернеті існує ще так званий агресивні інструменти маркетингу, представлені спливаючими вікнами (Pop-ups і Pop-Unders), троянами (вірусним програмами), програмами відстеження. Агресивні методи залучення уваги клієнтів або збору даних користувачів використовуються досить рідко, так як користувачі можуть зв'язати бренд і образ самої компанії з тим, які методи просування нею використовувалися.

Говорячи про традиційних способах просування продукції в мережі, не можна не згадати про e-mail-маркетингу. Сучасні кампанії являють собою розсилку персоналізованих листів на приватні адреси за списком.

Реклама в тематичних списках розсилки часто буває більш ефективна, ніж традиційне розміщення банерів на веб-ресурсах. E-mail являє собою push-технологію віщання, працює напряму і досягає конкретної групи користувачів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Інноваційні технології просування продукції в Інтернеті
Планування PR в мережі Інтернет
Криза як спосіб просування
ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ТА РЕСУРСИ ІНТЕРНЕТУ
Традиційні способи прийняття управлінських рішень на основі обробки статистичної інформації
Способи захисту харчової сировини, води, напівфабрикатів та готової продукції
Основні напрямки створення ефективної інтернет-реклами
Інтернет-реклама як сучасна форма комунікацій
Складові рекламної кампанії в Інтернеті
Трансформація Сходу в період колоніалізму. Колоніальний капітал і традиційний Схід
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси