Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Податкове право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Порушення порядку реєстрації об'єктів грального бізнесу.

Об'єктом правопорушення, передбаченого ст. 129.2 ПК, є права держави у сфері податкового контролю. Порушення встановленого порядку реєстрації в податкових органах ігрових столів, гральних автоматів, кас тоталізатора, кас букмекерської контори або порядку реєстрації змін кількості названих об'єктів перешкоджає їх своєчасному обліку і, як наслідок, формування дохідної частини відповідного бюджету.

Об'єктивна сторона характеризується діями або бездіяльністю платника податку у вигляді неправомірного порушення порядку, встановленого НК для реєстрації в податкових органах ігрових столів, гральних автоматів, кас тоталізатора, кас букмекерської контори або порядку реєстрації змін кількості названих об'єктів.

Згідно п. 1 ст. 366 ПК об'єктами податку на гральний бізнес визнаються:

1) ігровий стіл;

2) ігровий автомат;

3) процесинговий центр тоталізатора;

4) процесинговий центр букмекерської контори;

5) пункт прийому ставок тоталізатора;

6) пункт прийому ставок букмекерської контори.

Згідно п. 18 ст. 4 ПК ігровий автомат - ігрове обладнання (механічне, електричне, електронне чи інше технічне обладнання), що використовується для проведення азартних ігор з матеріальним виграшем, який визначається випадковим чином пристроєм, що знаходяться всередині корпусу такого ігрового обладнання, без участі організатора азартних ігор або його працівників.

Відповідно до підп. 2 п. 1 ст. 366 НК, так як під ігровим автоматом розуміється спеціальне обладнання (механічне, електричне, електронне чи інше технічне обладнання), встановлене організатором грального закладу та використовується для проведення азартних ігор з будь-яким видом виграшу без участі в зазначених іграх представників організатора грального закладу, ігрові автомати з виграшем у вигляді м'якої іграшки, сувенір або призовий гри підпадають під оподаткування податком на гральний бізнес. Аналогічне положення поширюється і на комп'ютерні зали в тому випадку, якщо і них здійснюється діяльність з організації та проведення азартних ігор (див. лист Мінфіну Росії від 19.04.2007 № 03-05-06-05/02; лист ФНС Росії від 28.05.2007 № ММ-20-02/409; лист Мінфіну Росії від 28.11.2006 03-11-05/259).

Необхідно мати на увазі, що відповідно до ч. 9 ст. 16 Закону від 29.12.2006 № 244-ФЗ "ПРО державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор і про внесення змін у деякі законодавчі акти Російської Федерації" діяльність гральних закладів, які не мають спеціального дозволу на організацію та проведення азартних ігор ігорної зоні, з 1 липня 2009 р. припинена, за винятком букмекерських контор і тоталізаторів, які відповідають вимогам цього Закону.

Відповідно до правової позиції Вищого Арбітражного Суду РФ, вираженої в інформаційному листі Президії Вищого Арбітражного Суду РФ від 16.01.2007 №116 "Про застосування пункту 2 статті 366 Податкового кодексу Російської Федерації в частині визначення моменту установки ігрового автомата", під установкою ігрового автомата слід розуміти розміщення підготовленого до використання для проведення азартних ігор спеціального обладнання (грального автомата) в гральному закладі на території, доступною для учасників гри.

Отже, в якості об'єкта оподаткування визнається ігровий автомат, встановлений і використовується для проведення азартних ігор, тобто ігровий автомат, введений в експлуатацію.

Кожен об'єкт оподаткування підлягає реєстрації в податковому органі за місцем установки цього об'єкта не пізніше ніж за два робочих дні до дати установки кожного об'єкта. Платник податків, здійснюючи діяльність з організації та проведення азартних ігор, зобов'язаний звернутися до податкового органу з заявою про реєстрацію збільшення кількості об'єктів оподаткування. Реєстрація проводиться податковим органом на підставі заяви платника податків про реєстрацію об'єкта (об'єктів) оподаткування з обов'язковою видачею свідоцтва про реєстрацію.

Будь-яка зміна кількості об'єктів оподаткування платник податків зобов'язаний зареєструвати у податкових органах за місцем реєстрації об'єктів оподаткування не пізніше ніж за два робочих дні до дати установки або вибуття кожного об'єкта оподаткування.

Пунктом 6 ст. 366 НК закріплена обов'язок податкових органів протягом п'яти робочих днів з дати одержання заяви від платника податків про зміну кількості об'єктів оподаткування видати свідоцтво про реєстрацію чи внести зміни, пов'язані зі зміною кількості об'єктів оподаткування, які раніше видане свідоцтво. Чинне законодавство про податки і збори не містить підстав для невиконання податковим органом обов'язки з реєстрації змін кількості об'єктів оподаткування податком на гральний бізнес. Таке звернення платника податків носить повідомний характер, а дії податкового органу щодо реєстрації зміни кількості об'єктів оподаткування не є дозвільними.

На підставі п. 3 ст. 370 НК обов'язок з обчислення податку на гральний бізнес виникає з дати подання заяви про реєстрацію об'єкта оподаткування. Відповідно, зазначений об'єкт оподаткування буде вважатися таким, що вибув з дати подання до податкового органу заяви про реєстрацію змін (зменшень) кількості об'єктів оподаткування.

Невиконання названих вимог законодавства утворює склад розглядуваного податкового правопорушення.

Суб'єктами правопорушення є платники податку на гральний бізнес: організації або індивідуальні підприємці, що здійснюють підприємницьку діяльність у сфері грального бізнесу.

Суб'єктивна сторона виражається виною у формі умислу. Як правило, платник податків свідомо порушує встановлений НК порядок реєстрації у податкових органах ігрових столів, гральних автоматів, кас тоталізатора, кас букмекерської контори або порядку реєстрації змін кількості названих об'єктів. Необережна форма вини можлива лише в тому випадку, якщо платник податків надіслав заяву про реєстрацію названих об'єктів в інший (не за місцем реєстрації) податковий орган.

Санкція виражена у вигляді штрафу, який стягується у трикратному розмірі ставки податку на гральний бізнес, встановленої для відповідного об'єкта оподаткування.

Пункт 2 ст. 129.2 ПК встановлює відповідальність за повторне вчинення того ж правопорушення. Ті ж діяння, вчинені більше одного разу, тягнуть стягнення штрафу в шестикратному розмірі ставки податку на гральний бізнес, встановленої для відповідного об'єкта оподаткування.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Порядок державної реєстрації
Податок на гральний бізнес
Податок на гральний бізнес
Державна реєстрація нормативних правових актів федеральних органів виконавчої влади
Податок на гральний бізнес
Об'єкти державної реєстрації
Форма, зміст та порядок реєстрації договору про іпотеку
Відповідальність за порушення законодавства про охорону і використання об'єктів тваринного світу
Грубе порушення правил обліку доходів і витрат і об'єктів оподаткування.
По справі про перевірку конституційності низки нормативних актів міста Москви і Московської області. Ставропольського краю. Воронезької області і міста Воронежа, що регламентують порядок реєстрації громадян, які прибувають на постійне проживання в названі регіони
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси