Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Письмовий звіт про результати маркетингового дослідження

Зміст письмового звіту про дослідження залежить від його теми і аудиторії. Однак більшість звітів містить наступні елементи:

1. Титульний аркуш. Це перша сторінка або обкладинка звіту, яка, як правило, містить однотипну базову інформацію, а саме:

• назва дослідження;

• дату або період проведення дослідження;

• дату підготовки звіту;

• дані клієнта, для якого було підготовлено дослідження;

• внутрішній номер, присвоєний проекту, або контрольний номер;

• прізвище, ім'я, по батькові дослідників, які взяли участь у плануванні, проведенні та аналізі результатів дослідження.

2. Зміст та список ілюстрацій (рисунків). У будь-якому звіті про дослідження має бути зміст. У ньому слід вказати сторінки, на яких знаходяться основні розділи та підрозділи, а також статті, вміщені у додатку до звіту. За змістом зазвичай слідує список ілюстрацій і малюнків, вміщених в основному тексті звіту. Формат змісту та списку ілюстрацій має відповідати своєї мети - допомогти читачеві отримати загальне уявлення про зміст і побудові звіту.

3. Короткий огляд. Це найбільш важлива частина звіту, в якій ясно і коротко узагальнена інформація, викладена далі більш детально. У короткий огляд слід включити дані, що стосуються:

• історії питання і мети дослідження (чому було проведено дослідження і як буде використана інформація, що міститься в ньому);

• методології (як проводився збір інформації);

• основних результатів (що дізналися);

• висновків (з відповідними обмеженнями) та рекомендацій (короткий виклад досягнутого і думка про те, що слід зробити після завершення дослідження).

Короткий огляд повинен бути написаний таким чином, щоб ним можна було користуватися як окремим документом. Багато керівників читають лише короткий огляд звіту про дослідження. Тому надзвичайно важливо, щоб ця частина повного звіту містила достатньо інформації для розуміння, які дані були отримані і на чому ґрунтуються висновки і рекомендації.

4. Введення. У даному розділі звіту представляють контекст, в рамках якого вивчається та використовується інформація, зібрана в ході проведення досліджень. Укладач викладає тут передісторію досліджень, їх завдання та більш детальне, ніж в короткому огляді, обґрунтування звіту. Крім того, у вступі міститься інформація про причини проведення досліджень в більш широкому контексті, а саме про маркетингові проблеми, вирішити які покликане дане дослідження.

5. Опис методології. У цьому розділі звіту укладач коротко викладає методологію, використану для збору даних. Основна мета розділу - озброїти читача необхідною інформацією про те, як планувалося і проводилося дослідження. Таким чином, читач може вирішити, з якою довірою ставитися до результатів і висновків дослідження. Щоб звіт викликав довіру у читача, розділ методології повинен містити опис типу дослідження, плану дослідження (з обґрунтуванням), методу збору даних вибіркового методу, розміру вибірки, формування вибірки та спеціальних методів аналізу даних. Методологія повинна бути викладена стисло. Технічні деталі дослідження рекомендується розмістити в додатку.

6. Результати. Цей розділ є основною частиною звіту. Саме тут наводяться результати дослідження, зумовили його проведення. Вони повинні бути представлені в логічному порядку: від проблеми до її вирішення; від простого - до складного, від загального до приватного; в порядку важливості; від причини до слідства.

Завдання дослідника полягає в тому, щоб спочатку розібратися у взаємозв'язках результатів і зрозуміти особливості аудиторії, а потім вибрати такий підхід до послідовного розташування матеріалу, який сприяв би кращому розумінню результатів конкретною аудиторією.

Оскільки в матеріалах дослідження накопичується величезна кількість інформації, дослідник повинен вивчити всі результати і вирішити, які з них важливі, виходячи із завдання досліджень, а які просто цікаві. Перші - повинні бути відображені в звіті про дослідження, другі - слід розмістити в додатку.

7. Висновки. У цьому розділі звіту наводяться висновки, зроблені на основі результатів дослідження, представлених у попередньому розділі. Розділ "Результати" містить інформацію про те, що було отримано, розділ "Висновки" присвячений аналізу закономірностей даних. Іншими словами, в розділі "Результати" міститься те, що ми виявили, а у розділі "Висновки" пояснюється, що це значить.

8. Рекомендації. Вони засновані на висновках, які зроблені після вивчення результатів. Рекомендації являють собою думка дослідника про те, які кроки необхідно зробити, виходячи з результатів та висновків. Без рекомендацій звіти про дослідження здаються неповними, їм бракує логічного завершення, тому цей розділ бажано включати в усі звіти.

9. Додатка. У цьому розділі міститься матеріал, який можна охарактеризувати як дуже складний, занадто докладний або не вписується в розділи "Результати" і "Методологія" (наприклад, анкета, яка використовувалася для збору відомостей; подробиці вибіркового методу і т. д.). Додатки - важлива частина звіту, що містить додаткову інформацію.

10. Супровідний лист. Звіт про дослідження направляється клієнту разом із супровідним листом. У ньому автор коротко представляє дослідження в більш широкому контексті питання, по якому необхідно прийняти рішення, а також узагальнено викладає конкретне запитання чи потреба в інформації, якими мотивовано проведення дослідження. Супровідний лист клієнту зазвичай складається у діловому стилі, а при його пересуванні всередині організації використовується стиль службової записки.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Усний звіт про результати маркетингового дослідження
Характеристики звіту маркетингового дослідження
Основні принципи підготовки звіту і презентації результатів дослідження
Маркетингові дослідження
Поняття маркетингового дослідження. Класифікація маркетингових досліджень по області застосування
Етичні аспекти маркетингових досліджень
Область застосування маркетингових досліджень і їх роль в маркетингу
Класифікація маркетингових досліджень за схемою проведення
Призначення, загальна характеристика та класифікація маркетингових досліджень
Приклади використання анкет та форм реєстрації результатів спостережень в маркетингових дослідженнях
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси