Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Безпечна експлуатація внутрішньозаводського транспорту

Розміри та покриття площадок для вантажно-розвантажувальних робіт повинні відповідати проекту виробництва робіт. У відповідних місцях необхідно встановити написи: "В'їзд", "Виїзд", "Розворот" і ін. Забороняється проводити роботи на захаращених майданчиках. У зимовий час вантажно-розвантажувальні майданчики необхідно регулярно очищати від снігу і льоду, а також посипати піском, попелом або шлаком. Місця виробництва вантажно-розвантажувальних робіт повинні бути відокремлені від житлової забудови санітарно-захисними зонами у відповідності з діючими санітарними нормами, затвердженими в установленому порядку.

При розміщенні автомобілів на вантажно-розвантажувальних площадках відстань між автомобілями, що стоять один за одним (у глибину), повинна бути не менше 1 м, а між автомобілями, що стоять поряд (по фронту) - не менше 1,5 м. Якщо автомобілі встановлюють для навантаження або розвантаження поблизу будівлі, між будівлею і заднім бортом кузова автомобіля повинен дотримуватися інтервал не менше 0,5 м. Відстань між автомобілем і штабелем вантажу не повинно бути менше 1 м.

При виконанні вантажно-розвантажувальних робіт із застосуванням машин безперервного транспорту укладання вантажів повинен забезпечувати рівномірне завантаження робочого місця і стійке положення вантажу; подача і зняття вантажу з робочого органу машини повинні проводитися за допомогою подають і приймальних пристроїв. Вантажі на транспортних засобах повинні бути встановлені і закріплені (укладені) так, щоб під час транспортування не відбувалося зміщення і падіння. При вантаженні та вивантаженні тарно-штучних вантажів слід застосовувати їх пакетування із застосуванням піддонів, контейнерів і інших пакетообразных коштів. Вантажі В пакетах повинні бути скріплені.

Автотранспорт, зайнятий на перевезення харчових продуктів, не дозволяється використовувати на інших перевезеннях.

Рухомий склад та контейнери проходять перед перевезенням продовольчих товарів очищення, промивку та дезінфекцію з тим, щоб за ступенем чистоти відповідати санітарним вимогам. Після цього головним лікарем територіального центру Росспоживнагляду видається санітарний паспорт на право перевезення в цьому рухомому складі харчових продуктів.

Щодня (після повернення з лінії) санітарна обробка рухомого складу і контейнерів провадиться у приміщенні та на спеціальних майданчиках, призначених для цієї мети. Автомобілі-цистерни, що перевозять молоко, рослинна олія, пиво та інші рідкі харчові продукти, проходять чищення і миття після кожного зливу, і мийник розписується у товарно-транспортної накладної.

Рухомий склад або контейнер, що не відповідає вимогам санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм, повертається для повторної обробки.

Електронавантажувачі та електрокари не підконтрольні Ростехнагляду. Вони мають паспорти та інвентарні номери, під якими записуються в спеціальні журнали обліку, періодичних оглядів і технічних опосвідчень. Перед початком зміни водій оглядає машину і результати записує в журнал прийому і здачі змін. При ежесменном огляді та обслуговуванні електронавантажувачі очищають від пилу і бруду; вимірюють напругу акумуляторної батареї і перевіряють кріплення її контактів; перевіряють роботу всіх механізмів, у тому числі гальм, рульового управління і звукового сигналу; усувають можливі течі з акумуляторної батареї, гідравлічної і гальмівної систем, рульового управління; перевіряють стан контактів контролера і контакторів (при необхідності контакти зачищають). Керувати электропогрузчиками та електрокарами можуть особи віком не молодше 18 років, мають посвідчення на право керувати ними.

При експлуатації навантажувача (рис. 9.8) забороняється: захоплювати вантаж вилами з розгону шляхом врізання; піднімати раму з вантажем на вилах при нахилі від себе; піднімати, опускати вантаж і змінювати його нахил при просуванні; захоплювати лежить на піддоні вантаж при нахилі вил на себе; перевозити вантажі, підняті на висоту понад 1 м; піднімати примерзлі вантажі; зіштовхувати вантаж зі штабеля та підтягувати його.

Рис. 9.8. Схема пакетування мороженої яловичини: 1 - вантажопідйомна стріла; 2 - крюк; 3 - капронова стрічка

Перевезення вантажів, закривають видимість шляху прямування (переміщення) електронавантажувача і електрокара, проводиться в супроводі спеціально виділеної відповідальної особи.

Перевезення людей на электропогрузчике і електрокарі забороняється. Перед в'їздом у вузьке місце між штабелями, устаткуванням, елементами конструкцій будівель та споруд водій зобов'язаний зупинитися і переконатися у відсутності людей попереду, збоку і ззаду в зоні своєї роботи.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Безпечна експлуатація технологічного оснащення
ЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ РУХУ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТУ
Автомобільний транспорт
Безпечна експлуатація будівельних машин і механізмів
Безпечна експлуатація ручних електричних машин
Безпечна експлуатація посудин, що працюють під тиском
Безпечна експлуатація газового господарства
Безпечна експлуатація технологічного обладнання м'ясної галузі
Безпечна експлуатація холодильних установок
Безпечна експлуатація підйомно-транспортних машин
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси