Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості адміністративно-правового статусу громадянина, іноземця та особи без громадянства

Адміністративно-правове регулювання статусу громадянина, пов'язане з належністю до громадянства Російської Федерації

Адміністративно-правове регулювання видів діяльності, що здійснюються громадянином як соціально-діяльнісним суб'єктом. Адміністративно-правове регулювання приналежності громадянина до певних соціальних груп. Особливості адміністративно-правового статусу іноземних громадян і осіб без громадянства.

Адміністративно-правове регулювання статусу фізичної особи, що пов'язане з належністю до Російської Федерації. Цей аспект адміністративно-правового статусу громадянина базується на правовому інституті громадянства. В першу чергу тут мова йде про норми конституційного права, що встановлюють правові особливості приналежності громадянина до Російському державі, його тісному правовому зв'язку з зазначеним державою або відсутності такої. За цією підставою фізичні особи можуть бути громадянами Російської Федерації, одночасно громадянами Російської Федерації та інших держав, тільки громадянами інших держав (іноземцями), особами без громадянства.

Громадянство Російської Федерації набувається і припиняється у відповідності з федеральним законом, є єдиним і рівним незалежно від підстав придбання. Кожен громадянин Російської Федерації має на її території всіма правами і свободами і несе рівні обов'язки, передбачені Конституцією. Він не може бути позбавлений свого громадянства або права змінити його [27. Ст. 6, ч. 1, 2, 3].

Особливості адміністративно-правового статусу російського громадянина випливають з Федерального закону "Про громадянство Російської Федерації", а також Положення про порядок розгляду питань громадянства Російської Федерації, затвердженого Указом Президента РФ від 14 листопада 2002 року № 1325 [ 93; 2651. Виконання державної функції щодо здійснення повноважень у сфері реалізації законодавства про громадянство

Російської Федерації проводиться Федеральною міграційною службою та її територіальними органами [412].

Норми адміністративного права конкретизують і забезпечують реалізацію багатьох конституційних прав, свобод та обов'язків громадянина Російської Федерації. Право збиратися мирно, без зброї, проводити зборів, мітинги і демонстрації, ходи і пікетування 127. Ст. 311 реалізується громадянами у відповідності з нормами адміністративного права, встановленими у Федеральному законі "Про зборах, мітингах, демонстраціях, ходах і пікетуваннях". У ньому передбачено порядок подання та розгляду повідомлення про проведення відповідних заходів, їх обмеження, відповідальність осіб, які порушують порядок проведення масових акцій [154].

Конституційне право громадян брати участь в управлінні справами держави як безпосередньо, так і через своїх представників, мати рівний доступ до державної служби і право громадян звертатися особисто, а також направляти індивідуальні і колективні звернення в державні органи та органи місцевого самоврядування [27. Ст. 32, 33] знаходять закріплення в комплексі адміністративно-правових актів, що регламентують порядок вступу на державну службу та порядок її проходження, а також порядок звернень громадян до органів державної влади та розгляду таких звернень [69; 124;'151].

Конституційне право громадян вільно пересуватися по території РФ, вибирати місце перебування і проживання, право вільно виїжджати за межі Російської Федерації і безперешкодно повертатися в неї [27. Ст. 27] також реалізується у відповідності з нормами адміністративного права. Вони містяться в Законі РФ "ПРО право громадян на свободу пересування, вибір місця перебування і проживання в межах Російської Федерації" і Федеральному законі "Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію". Правила реєстрації та зняття громадян Російської Федерації з реєстраційного обліку за місцем перебування та за місцем проживання в межах Російської Федерації затверджені постановою Уряду РФ від 17 липня 1995 р. № 713 1123; 127; 403].

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Суб'єкти адміністративного права: поняття і види. Адміністративно-правовий статус громадянина, іноземця, особи без громадянства
Особливості адміністративно-правового регулювання статусу та діяльності іноземних громадян та осіб без громадянства
Міжнародно-правові та конституційні основи адміністративно-правового статусу людини і громадянина
Особливості адміністративно-правового статусу організацій
Правове становище римських громадян
Особливості адміністративно-правового регулювання статусу та діяльності іноземних громадян та осіб без громадянства
Адміністративно-правове регулювання приналежності людини і громадянина до соціальних груп, заснованих на родинних, сімейних та інших суспільних зв'язках
Суб'єкти адміністративного права: поняття і види. Адміністративно-правовий статус громадянина, іноземця, особи без громадянства
Приміщення у спеціальні установи іноземних громадян або осіб без громадянства, які підлягають адміністративному видворенню за межі Російської Федерації (ст. 27.19 КоАП РФ)
Основи правового статусу особистості в Російській Федерації
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси