Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Методи прийняття управлінських рішень
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Технологія управління у виняткових випадках

Заснована на пріоритеті професіоналізму виконавців або відпрацьованої і добре здійсненним виробничої технології над іншими засобами і методами для успішного виконання доручених або обраних завдань.

Винятковий випадок - це стійкий набір ситуацій, що заважає виконавцю належним чином і в строк виконати доручене завдання. Винятковий випадок не відноситься до форс-мажорних ситуацій, наприклад, хвороба чи звільнення співробітників, відключення електроенергії у виробничих приміщеннях, брак при виробництві виробів. Як правило, інтелектуальний рівень виняткової ситуації (перешкоди) значно нижче, ніж рівень предмета діяльності фахівців. Наприклад, у роботі відділу системних програмістів трапляються різні перешкоди: відключення електрики, затримки в постачанні паперу, картриджів і т. д. Якщо керівник відділу - людина менш кваліфікований, ніж його підлеглі, але оперативно і кваліфіковано усуває перешкоди, то справи відділу підуть успішно, якщо ні, то виникнуть стійкі конфлікти. Дана технологія ефективно застосовується в невеликих організаціях, які працюють або але жорстко регламентованої технології, або в організаціях з довірчою (функціональної) структурою управління. Жорстко регламентована технологія передбачає чіткий розподіл всіх управлінських і виробничих функцій серед персоналу, створення налагодженого взаємодії з постачальниками і споживачами. Довірча структура управління-це феномен ринкової економіки. Головним чином вона формується при створенні нової організації (ТОВ, артіль, ВАТ, ЗАТ та ін), в якій:

o керівники ключових підрозділів і виконавці пов'язані між собою дружніми чи родинними відносинами;

o можуть професійно виконувати основні види діяльності.

Технологія передбачає лінійно-патронажну структуру управління (фр. patronage - заступництво). В даній структурі керівник здійснює лінійне вплив на всіх ділянках виробничого процесу по адміністративних функцій, а з економічних, технологічних та інших функцій надає підлеглим та колегам необхідне сприяння (патронаж). Керівник перебуває в ситуації: рівний серед рівних. Виконавець може також частину своїх робіт передати на нижчий рівень і виступати по відношенню до нього як лінійний керівник і як радник.

В рамках даної технології керівник:

o формує основну місію організації і складові її цілі, узгоджує терміни їх досягнення з виконавцями;

o доручає своїм виконавцям точно дотримуватися рекомендованої виробничої технології;

o стежить за узгодженістю виконання завдань;

o бере керування на себе або доручає це іншим виконавцям (внутрішнім або зовнішнім) при настанні виняткового випадку;

o створює інформаційну базу даних про професіоналізм працівників, виняткових випадках і способах їх вирішення.

Управлінська технологія передбачає точне дотримання духу і букві виробничої технології та повну довіру рішеннями керівників всіх ключових підрозділів.

Технологія управління на базі штучного інтелекту"

Заснована на пріоритеті відпрацьованої практики, статистики і сучасних економіко-математичних методів, реалізованих у вигляді баз знань та баз даних з застосуванням сучасних інформаційних комп'ютерних технологій.

Штучний інтелект - це система сучасних інформаційних технологій, що моделюють деякі сторони розумової діяльності людини при розробці та реалізації рішень.

Дана технологія особливо ефективна при часто змінюваної номенклатурі продукції, а також для будь-яких організацій з великим об'ємом типових складних процедур.

Технологія заснована на тому, що переважна більшість відхилень у роботі організацій - штатні, тобто повторювані, з відомим набором рішень по їх усуненню. Позаштатні відхилення, як правило, виникають на базі штатних, і тому набір рішень по їх усуненню може бути отриманий шляхом кореляції штатних методів рішень за допомогою інформаційної системи.

В рамках даної технології керівник:

o обирає або формує всі складові "штучного інтелекту" для розробки варіантів рішень, засобів і методів досягнення поставлених цілей;

o вводить в комп'ютер вихідні дані, необхідні для роботи "штучного інтелекту";

o аналізує прийнятність запропонованих варіантів. Якщо прийнятних варіантів немає або їх мало (1 або 2), коригує вихідні дані, спочатку введені в комп'ютер;

o вибирає найбільш оптимальний варіант вирішення спільно з фахівцями;

o організовує розрахунок та узгодження з конкретними виконавцями засобів, методів і часу виконання завдання по обраному варіанту;

o стежить за узгодженістю виконання завдань;

o розробляє варіанти коригувань, вибирає найкращий і координує процес виконання завдання з допомогою "штучного інтелекту" при настанні непередбачених ситуацій, що заважають виконанню завдання.

У разі неготовності комп'ютерної системи обробити дані по новій ситуації керівник бере керування на себе або доручає це іншим виконавцям. Нове рішення заноситься в базу даних із зазначенням отриманих результатів (позитивних або негативних).

Дана технологія вимагає високого рівня професійної підготовки фахівців по роботі з інформаційними системами і передбачає функціональну структуру управління. У цій структурі функції управління поділяються па лінійні, включають адміністративно-командні, і функціональні, у тому числі технологічні, економічні, правові і інші функції, обов'язкові для виконання. Керівники не втручаються у справи один одного. Загальний керівник тільки координує дії керівників підрозділів і виконує обмежений перелік своїх функцій. Кожен керівник замикає на собі лише частину функцій, необхідних для виконання роботи конкретним виконавцем.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Технологія управління на базі потреб та інтересів
Технологія управління на базі активізації діяльності персоналу
ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ
Технологія управління за результатами
Перехід виключного вдачі на твір у спадок
Природний і штучний інтелект
Проблема штучного інтелекту
Технологія управління на базі активізації діяльності персоналу
Технологія управління на базі потреб та інтересів
Види інтелекту у лідерстві
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси