Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративний процес
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості перегляду постанов по справах про адміністративні правопорушення, які набрали законної сили

Вступили в законну силу постанова у справі про адміністративне правопорушення, рішення за результатами розгляду скарг, протестів можуть бути опротестовані прокурором.

Право принесення протесту на які вступили в законну силу постанова у справі про адміністративне правопорушення, рішення за результатами розгляду скарги, протесту належить прокурорам суб'єктів РФ та їх заступникам, Генеральному прокурору РФ і його заступникам.

Вступили в законну силу постанова у справі про адміністративне правопорушення і рішення за результатами розгляду скарг, протестів правомочні переглядати голови верховних судів республік, крайових, обласних судів, судів міст Москви і Санкт-Петербурга, судів автономної області і автономних округів та їх заступники, Голова Верховного Суду РФ і його заступники.

Вступили в законну силу постанова у справі про адміністративне правопорушення і рішення за результатами розгляду скарг можуть бути переглянуті в порядку нагляду Вищим Арбітражним Судом РФ у відповідності з арбітражним процесуальним законодавством.

Суддя, який прийняв до розгляду в порядку нагляду скаргу, протест, в інтересах законності має право перевірити справу про адміністративне правопорушення в повному обсязі.

Рішення по скарзі, протесту виноситься не пізніше двох місяців з дня надходження скарги, протесту до суду, а в разі витребування справи про адміністративне правопорушення - не пізніше одного місяця з дня надходження справи до суду.

Повторні подання скарги, принесення протестів у порядку нагляду на тих же підставах до суду, раніше розглянув у порядку нагляду постанову по справі про адміністративне правопорушення, рішення за результатами розгляду скарг, протестів, не допускаються.

Постанова, прийнята за результатами розгляду в порядку нагляду скарги, протесту, вступає в законну силу з дня його прийняття.

Загальна характеристика стадії виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення

Виконання постанов - завершальна стадія провадження по справах про адміністративні правопорушення. Виділення норм про виконавче провадження в спеціальний розділ Кпап РФ обумовлено особливостями цієї стадії. На цій стадії настає адміністративна відповідальність винного, реально застосовуються адміністративні покарання, а отже, фактично реалізуються заходи адміністративного примусу. На трьох попередніх стадіях порушення справи (адміністративного розслідування), розгляду справи, перегляду постанов і рішень у справах про адміністративні правопорушення - компетентні суб'єкти зобов'язані зібрати, проаналізувати обставини справи, дати їм правову оцінку, визначити, як впливати на винного. Результати цієї діяльності фіксуються в офіційних документах; протоколах, постановах, рішеннях.

На стадії виконання завершується виробництво, виконуються прийняті у справах постанови, рішення, здійснюється каральний вплив. Тому на стадії виконання з'являється багато нових учасників виробництва, діють особливі принципи, специфічні також зміст діяльності суб'єктів влади і статус покараного.

Відносини, що виникають на стадії виконання постанов про притягнення винних юридичних і фізичних осіб до адміністративної відповідальності, регулюються по окремих питань ГК РФ, ЦПК РФ і прийнятими на їх основі постановами Уряду РФ.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Порядок оскарження і перегляду постанов по справах про адміністративні правопорушення в судах загальної юрисдикції
Змагальність і перегляд вироку, що вступив у законну силу
Участь прокурора у перегляді судових рішень, що вступили в законну силу
Перегляд судових рішень, що вступили в законну силу
ВИРОБНИЦТВО В СУДІ ДРУГОЇ ІНСТАНЦІЇ (ОСКАРЖЕННЯ І ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ, що НЕ НАБРАЛИ ЗАКОННОЇ СИЛИ)
Стадія виконання постанови про призначення адміністративного покарання
Виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення
Види постанов і ухвал по справі про адміністративне правопорушення
Порядок оскарження і перегляду постанов по справах про адміністративні правопорушення в судах загальної юрисдикції
Призначення адміністративного покарання при вчиненні кількох адміністративних правопорушень
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси