Меню
Головна
 
Головна arrow Логістика arrow Комерційна логістика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розукрупнення і перевалка вантажів

Ці операції схожі з тим, які здійснюють консолідуючі склади, тільки в них не входить функція зберігання. При цьому на сортувальний термінал (склад розукрупнення) доставляють вантажі від виробників, призначені декільком замовникам, поділяють їх на більш дрібні партії згідно з замовленнями і відправляють кожному споживачеві. Вантажі на сортувальний термінал доставляють великими партіями, що забезпечує економію транспортних витрат і полегшує організацію транспортування.

Використання перевалочних терміналів типово для постачання роздрібної торгівлі товарами масового попиту. Отриманий вантаж, якщо він не має адресної маркування певного споживача, спочатку розподіляють серед замовників або, якщо він маркований, сортують відповідно з конкретними замовленнями. Далі транспортний засіб зі змішаною партією продуктів від різних виробників доставляє вантаж на підприємство роздрібної торгівлі. Перевага цієї схеми полягає в тому, що транспортування від виробників на склад і зі складу роздрібним торговцям здійснюється з завантаженням транспортних засобів за повною транзитній нормі, а оскільки продукція на складі не зберігається, економляться ще і складські витрати. Крім того, завдяки повному завантаженні транспортних засобів досягається оптимізація використання вантажно-розвантажувальних майданчиків складу.

Доробка/відстрочка

Склад можна використовувати і для того, щоб варіювати у часі процес остаточної доробки або складання продукції підприємств. Склад, який володіє обладнанням для маркування продуктів, дозволяє відстрочити остаточну підготовку продукту до споживання до тих пір, поки на нього не буде пред'явлений реальний попит. Коли справа стосується продуктів, що продаються у роздріб під приватними торговими марками магазинів, такий образ дій дає виробникові можливість не дбати про те, хто буде замовником його продукції. Коли надійде конкретне замовлення від того чи іншого роздрібного торговця, склад може швидко промаркувати продукцію і відправити її замовнику.

Подібна послуга забезпечує подвійну перевагу: по-перше, мінімізується ризик, оскільки остаточне доопрацювання і упаковку здійснюють тільки після того, як з'явився певний замовник зі своїми вимогами до маркування і упаковці; по-друге, вона дозволяє скоротити запаси, оскільки одну і ту ж продукцію можна по-різному маркувати і упаковувати. Зниження ризику і рівня запасів веде до скорочення загальних витрат логістики навіть незважаючи на те, що маркування та пакування на складі обходиться дорожче, ніж на підприємстві-виробнику.

Накопичення запасів

Для деяких галузей підприємницької діяльності необхідно створення запасів сезонної продукції. Це стосується як заготовки необхідних сировинних ресурсів, так і строків реалізації продукції. Обидві ситуації вимагають тривалого зберігання сировини та продукції. Накопичення запасів створює свого роду захисний буфер, що дозволяє налагодити ефективне виробництво в умовах обмежень, пов'язаних з джерелами ресурсів і коливаннями споживчого попиту.

Ефективність складського сервісу

Зниження логістичних витрат не може бути самоціллю логістичного менеджменту. Цілеспрямоване зниження логістичних витрат можливе лише в ситуації відсутності необхідності підвищення рівня логістичного обслуговування, що в умовах постійного посилення конкурентного протистояння трапляється досить рідко. Частіше постає завдання підвищення логістичного сервісу при збереженні існуючого бюджету. Звичайно ж значне зростання рівня логістичного обслуговування супроводжується збільшенням бюджету логістики - вся справа у випереджаючому темпі зростання ефекту по відношенню до інвестицій. Коли наявність складу виправдовується головним чином сервісними перевагами, це означає, що основне його завдання полягає в посиленні здатності всієї логістичної системи в цілому створювати корисність місця і часу. Такого роду віддачу від вкладень капіталу важко формалізувати і піддати кількісній оцінці, оскільки потрібно зіставлення витрат і рівня сервісу.

Складування забезпечує п'ять видів сервісних конкурентних переваг:

o наближення запасів до ринку;

o формування ринкового асортименту;

o комплектування змішаних вантажних відправок;

o забезпечення виробництва;

o створення ефекту присутності на ринку. Розглянемо кожен з них детальніше.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Страхування вантажів
Надходження вантажів на склад
Вибір технології перевезення вантажу
Взаємозв'язок управління запасами з іншими функціями логістики
Способи розрахунку собівартості запасів
НАКОПИЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ЗНАНЬ:МЕРКАНТИЛІЗМ
Сервіс в логістиці
Залежність обсягу продажів від рівня сервісу
Організація складських процесів з елементами логістики
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси