Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Оподаткування комерційної діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Використання майна в операціях, не оподатковуваних ПДВ

Обов'язок платника податків відновити раніше прийнятий до відрахування "вхідний" ПДВ виникає у випадках подальшого використання товарів (робіт, послуг), у тому числі основних засобів, нематеріальних активів та майнових прав для здійснення операцій:

o не підлягають оподаткуванню ПДВ (звільнених від оподаткування);

o не визнаються реалізацією у відповідності з п. 2 ст. 146 НК РФ;

o здійснюються в рамках спеціальних податкових режимах або в діяльності, за якої отримано звільнення від оподаткування відповідно до ст. 145 НК РФ;

o за матеріалами, якщо виготовлена продукція виявилася бракованою;

o при списанні основних засобів і товарно-матеріальних цінностей в результаті їх розкрадання, псування, недостачі, втрати і т. п.

Відновити податок необхідно в тому періоді, в якому майно списується. Адже вона більше не може використовуватися для оподатковуваних операцій. При цьому ПДВ за основними засобами відновлюється в частині, пропорційній їх залишкової (балансової) вартості.

Платник податків, який відновлює ПДВ, повинен виписати і зареєструвати рахунок-фактуру в книзі продажів у сумі, що підлягає відновленню згідно з рахунком-фактурою по якій податок був прийнятий до відрахування. Якщо відновлення податку здійснюється за відсутньому в організації рахунку-фактурі (наприклад, при закінченні терміну зберігання документів), допускається розрахувати суму відновлюваного податку в бухгалтерській довідці, зареєструвавши в книзі продажів, за той податковий період, в якому відновлюється ПДВ.

У разі повернення раніше викраденого майна, за яким був відновлений ПДВ, необхідно в податковий орган подати уточнену податкову декларацію за той період, в якому податок був відновлений. Обов'язкова умова - повернене майно використовується для операцій, оподатковуваних ПДВ

Приклад

ТОВ "НІК" займається пошиттям спортивного одягу. У першому кварталі п. р. нею придбано тканину у кількості 1 600 погонних метрів за пенс 1 200 крб. за 1 м. ПДВ в сумі 345 600 руб. прийнято до відрахуванню, так як дотримані усі умови. У другому кварталі п. р. проведено операції:

o із закупленого матеріалу вироблено 400 спортивних костюмів (на кожен костюм витрачено 4 м матерії). Ринкова ціна встановлена 20 000 руб. за кожен костюм;

o реалізовано 100 штук безоплатно в рамках благодійної діяльності (у відповідності з Федеральним законом № 135-Φ3), 200 шт. оптовому покупцю, 90 шт. передано профілакторію, що знаходиться на балансі організації, 8 шт. виявлені як браковані, 2 костюма викрадено; у червні п. р. оптовим покупцем повернені 50 костюмів, як не відповідні якості.

У 2-му кварталі організація зобов'язана:

o обчислити ПДВ за операціями реалізації в сумі 1 044 000 руб.{[20 000 · (200 + 90)] · 0,18};

o відновити ПДВ, раніше прийнятий до відрахування по тканині, витраченої на костюми, визнані бракованими і викраденими, в сумі 8 640 руб.{1 200 · [(8 + 2) · 4] · 0,18};

o відновити ПДВ по тканині, витраченої на костюми, передані в рамках благодійної діяльності в сумі 86 400 руб.[1 200 · (100 · 4) · 0,18];

o відновити ПДВ з вартості повернутих 50 костюмів в сумі раніше обчисленого податку при відвантаженні оптового покупця в сумі 180 000 руб. (20 000 · 50 · 0,18). По тканині податок відновлювати не треба, т. к. костюми оприбутковані організацією за правилами бухгалтерського обліку.

Таким чином, за 2-й квартал поточного року остаточна сума ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету, склала: 959 040 руб.(1 044 000 + 8 640 + 86 400 - 180 000).

Порядок ведення податкового обліку описаний раніше, в розділі Рахунок-фактура.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Податок на доходи фізичних осіб, одержувані від операцій з нерухомим майном
Податок на додану вартість при операціях з нерухомим майном
Призупинення операцій по рахунках платника податків, а також перекладів його електронних грошових коштів
Облік розрахунків та оподаткування операцій з використанням власних векселів покупця відповідно до вимог ПБО 18/02
МЕТОДИКА ОБЛІКУ МАЙНА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДЖЕРЕЛ
КОНФІСКАЦІЯ МАЙНА І ВІДШКОДУВАННЯ ЗАПОДІЯНОЇ ШКОДИ
Надання майна орендарю
Принципи формування заставного фонду майна
Страхування майна (нерухомого) фізичних осіб з відповідальністю за всі ризики
ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА МАЙНО, ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ ТА ІНШІ ВИДИ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси