Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Впровадження ERP-системи в компанії Аерофлот

Акції Аерофлоту котируються на російських і зарубіжних фондових біржах. Впровадження ERP-системи забезпечує прозорість фінансової діяльності компанії як для зарубіжних, так і російських акціонерів. Облікова політика компанії повинна відповідати і вітчизняним, і закордонним стандартам бухгалтерського обліку, тому інформаційна система забезпечує формування бухгалтерської звітності у відповідності з різними стандартами (російськими та GAAP). Ще на початку 2000 р. єдиної корпоративної мережі компанії не було, автоматизація була "клаптиковою": у підрозділах функціонували невеликі локальні програмні комплекси, облік здійснювався вручну. Формування матеріально-вартісного балансу всієї компанії щоразу виявлялося складним завданням.

На початку 2000 р. в Аерофлоті стартував проект зі створення сучасної корпоративної мережі, заснованої на технологіях Інтернету, який повинен був охопити підрозділу компанії в Москві (аеропорт "Шереметьєво") та її представництва в різних країнах світу. На базі цієї інфраструктури почалося створення єдиної корпоративної інформаційної системи. За се основу вирішено було взяти ERP-сисгему SAP R/3. Вирішальну роль відіграла наявність у компанії SAP-рішення, вже адаптованого до специфіки великої авіакомпанії.

Впровадження системи Аерофлот почав з основних витрат з тим, щоб в першу чергу забезпечити оптимізацію запасів, контроль над витратами і їх керованість. Робота над статтями витрат із залученням системи SAP R/3 призвела до формування обґрунтованої програми зниження витрат підприємства, що є для нього целеполагающим документом. В результаті здійснення цієї програми витрати компанії вдалося скоротити на 10%. Найактуальнішою завданням інформатизації було впровадження наскрізного обліку в масштабах всього підприємства з метою отримання консолідованої інформації про доходи та витрати.

Схема впровадження ERP-системи прийняла вигляд окремих проектів зі строго описаними результатами:

o впровадження наскрізного обліку дебіторської і кредиторської заборгованості, обліку фінансових коштів, консолідація інформації про взаємовідносини з контрагентами;

o впровадження системи управління матеріальними потоками, повномасштабного бухгалтерського обліку в комплекс наземного забезпечення перевезень;

o впровадження системи обліку і планування запасів, підтримки централізованої закупівельної діяльності, інтеграція бухгалтерського обліку, матеріально-технічного постачання, збуту з плануванням заявочних компаній по товарно-матеріальним цінностям та управлінням технічним обслуговуванням, а також ремонтом устаткування;

o впровадження повномасштабного бухгалтерського обліку у всіх відділах бухгалтерії структурних підрозділів, стандартизація ведення обліку, формування консолідованого балансу авіакомпанії.

Після впровадження системи керівники змогли здійснювати аналіз витрат за місцем їх виникнення, отримувати калькуляцію витрат на продукцію, що дозволило з високою точністю планувати загальні витрати на виробництво послуг. Більш того, у підприємства з'явилася можливість порівнювати фактичні показники з плановими і пропонувати набір операцій, які можуть забезпечити ефективне вирішення проблемних ситуацій.

Впровадження ERP-системи в компанії "Невська косметика"

ЗАТ "Невська косметика" - російський лідер у виробництві косметичних товарів. Але хоча формальними ознаками її можна було б віднести до виробничим компаніям, по суті вона більшою мірою займається дистрибуцією та реалізацією власної продукції. У компанії існують велика мережа роздрібної торгівлі та значні потужності по консигнаційної продажу товарів (у всіх регіонах Росії діють консигнаційні склади). Бізнес вимагає точних щоденних даних про запаси товарів і дебіторської заборгованості. Також необхідна інформація про можливості зниження собівартості виробництва і зберігання товарів, відстеження консигнаційних запасів, проведення аналізу рентабельності.

Стратегічна мета, яка переслідувалася при впровадженні ERP-системи, полягала у впровадженні такої інтегрованої системи управління підприємством, яка сприяла б розвитку бізнесу і не обмежувала його зростання в перспективі. Запровадження

ERP-системи дозволило ефективно реалізувати консигнаційну схему продажу на підприємстві, що стало одним із факторів розширення збуту. За короткий період число дистриб'юторів, багато з яких працюють за консигнаційної схемою, зросла з 20 до 100.

В процесі введення в експлуатацію системи ERP в режимі реального часу проводились наступні операції: облік консигнаційних запасів по всій території Росії, розрахунок потреби в необхідній номенклатурі та обсязі товарів, що продаються для дистриб'юторів, формування на його основі замовлень на поповнення консигнаційних запасів. При цьому зменшувалися запаси у дистриб'юторів при збільшенні обсягу продажів, підвищувалася якість обслуговування контрагентів. Все це призвело до зменшення потреби в оборотних засобах і збільшення прибутку компанії.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

етап. Впровадження системи менеджменту якості на підприємстві.
Впровадження VAR і стрес-тестінгу в компанії Chase Manhattan Corporation
Приклад впровадження системи CRM
Особливості проектів впровадження ERP-систем
Ефект від впровадження логістичних інформаційних систем
етап. Впровадження системи менеджменту якості на підприємстві.
Впровадження VAR і стрес-тестінгу в компанії Chase Manhattan Corporation
Приклад впровадження системи CRM
Особливості проектів впровадження ERP-систем
Ефект від впровадження логістичних інформаційних систем
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси