Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Ринкова методологія маркетингу

Розвиток маркетингових методів стосується як стратегічних параметрів дій, так і тактичних кроків, завдяки яким підприємство може оперативно реагувати па ринкові ситуації і вирішувати конкретні завдання.

Базові методи маркетингу

Формування методів маркетингу розвивалося під впливом ринку і посилення конкуренції в певних сегментах. Методи маркетингу пройшли тривалий шлях розвитку і постійно змінювалися, вдосконалювалися з урахуванням і відповідно з розвитком ринкових відносин. В економічній літературі виділяється чотири періоди розвитку методологічних маркетингових підходів.

1. Метод товарної орієнтації - означає прагнення до поліпшення якості товару. Причому уявлення про ці якостях виходить з власних уявлень виробника про набір корисних властивостях товару або послуги. Смаки споживача враховуються при цьому незначно, так як попит перевищує пропозиції і навіть той товар, який не повною мірою відповідає запитам споживачів, буде проданий. Зрозуміло, що мова не йде про жорсткої конкуренції.

2. Метод збутової орієнтації - передбачає забезпечення максимуму продажу за рахунок реклами й інших прийомів залучення покупця до придбання товару. Тут конкуренція вже має місце, але незадоволений попит все ще існує.

3. Метод ринкової орієнтації - виділяє товари, що користуються особливим попитом з-за їх високої споживчої вартості, і забезпечує максимум продажів. У цей період ринок вже насичений, і тільки велика різноманітність товарів може залучити покупця, який певною мірою вже диктує свою волю виробників).

4. Метод управління маркетингом - проявляється на висококонкурентних ринках і реалізує наступні прийоми:

o перспективне планування дій підприємства;

o дослідження ринку і споживчого поведінки;

o застосування комплексних методів формування попиту і оптимізації збуту;

o орієнтація на більш повне задоволення споживчих переваг.

Для сучасного етапу ринкового розвитку найбільш застосовний метод управління маркетингом, що містить комплексний підхід до освоєння ринку і задоволення запитів споживачів, а також використання цілого спектру стратегічних і тактичних прийомів для конкурентної боротьби. Але якщо на світових ринках всі перераховані вище методи розвивалися в строгій черговості і змінювали один одного в залежності від рівня конкуренції, то Росія з її стрімким виходом у ринковий простір переживає сьогодні всі хвороби зростання. І поряд зі стратегічним підходом до управління маркетингом з урахуванням відомих дій та зусиль до цих пір в більшості сегментів російського ринку можна зустріти такі методи маркетингу, як метод товарної орієнтації, метод збутової орієнтації та метод ринкової орієнтації.

Насамперед це пов'язано з тим, що ринок розвивається нерівномірно як в окремих сегментах бізнесу, так і на рівні різних територій. Нерівномірність розвитку економіки і пов'язаний з нею рівень життя населення значно впливають на своєчасність реалізації маркетингових методів. Це свідчить про те, що поки рано говорити про сформований російський бізнес, який використовує єдину методологічну базу для конкурентних стратегій.

Вихідним моментом успіху маркетингової стратегії в будь-якій ситуації залишається базовий принцип наявності необхідного і доступного споживачеві товару. Саме тому має сенс говорити про аналіз ринку і розробці продукту, який буде затребуваний споживачами.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Планування в маркетингу. Стратегічне планування. Ринкові стратегії
Маркетингова діяльність на підприємстві
МАРКЕТИНГ ЯК СУЧАСНА КОНЦЕПЦІЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Реклама в системі маркетингу
Методологія і методи педагогічних досліджень
Базові функції маркетингової інформаційної системи
Метод Маркетинг Мікс
Динамічні методи оцінки інвестиційних проектів: базові принципи
МАРКЕТИНГ ЯК СУЧАСНА КОНЦЕПЦІЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Маркетингова діяльність на підприємстві
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси