Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка підприємства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Комплекс маркетингу (маркетинговий комплекс, або миксмаркетинг)

Правильно організоване позиціювання ринку є передумовою ефективної розробки комплексу маркетингу.

Комплекс маркетингу є сполучною ланкою між виробниками і споживачами, утворюючими ринкові сегменти і включає: товар, ціна, засоби просування товару на ринок і канали розподілу.

По суті будь-який продукт - це укладена в упаковку послуга для вирішення якоїсь проблеми. Задача діяча ринку - виявити приховані за будь-яким товаром потреби і продавати не властивості цього товару, а вигоди від нього. Зрозуміло, характеристики продукту - його розмір, колір, упаковка також дуже важливі. Але вирішальне значення мають інші чинники. Отже, кінцевою метою виробників є не випуск конкретних виробів, а надання з їх допомогою можливості якісно виконувати певні функції.

1. Ціна, цінова політика. Ціна, як і продукт, є елементом комплексу маркетингу. Компанія, яка проводить певну політику в області ціноутворення, активно впливає як на об'єм продажів на ринку, так і на величину отримуваного прибутку. Від того, наскільки правильно, продумано побудована цінова політика, залежать комерційні результати, міра ефективності всієї виробничо-збутової діяльності фірми, підприємства.

Стратегія підприємства в області цін - це діяльність, пов'язана з безперервним процесом коректування. Стратегію ціноутворення необхідно переглядати при створенні нової продукції, вдосконалення продукції, зміни конкурентного середовища на ринку, проходження товаром різних стадій життєвого циклу, а також при зміні витрат виробництва.

Найбільш типовими задачами, розв'язуваними за допомогою проведення продуманої цінової політики, є:

(1) вихід на новий ринок;

(2) послідовний підхід по сегментах ринку;

(3) введення нового товару (політика "зняття вершків");

(4) стимулювання комплексних продажів;

(5) цінова дискримінація;

(6) слідування за лідером.

Введення цінової політики вимагає відмінного знання обстановки на ринку, високій кваліфікації осіб, що приймають рішення, уміння передбачати можливі зміни ситуації на ринку.

2. Засоби просування товару на ринок, мета яких - стимулювання попиту, є одним з найголовніших складових комплексу маркетингу. Основні з них: реклама, PR, організації виставок, ярмарків, надання знижок, торгівля в кредит і т. д.

Реклама - це повідомлення, перед призначене для деякої заздалегідь визначеної групи людей, оплачена конкретним замовником і має метою спонукати цю групу до конкретних бажаним для замовника дій.

PR (зв'язки з громадськістю) зазвичай визначається як " сприяння встановленню взаєморозуміння, доброзичливості між особистістю, організацією та іншими людьми, групами людей або суспільством в цілому за допомогою розповсюдження роз'яснювального матеріалу, розвитку обміну і опеньки суспільної реакції.

Хороший спосіб представити компанію широкої аудиторії, а також зав'язати нові корисні зв'язки і підтримати старі - участь у галузевих виставках і конференціях.

З допомогою реклами та PR встановлюється своєрідний контакт з вже наявними чи потенційними покупцями, мета якого - створити сприятливе уявлення про представлених товарах та послугах і сформувати імідж компанії.

3. Стимулювання збуту, під яким розуміють сукупність прийомів, які сприяють збільшенню обсягу продажу на протязі всього життєвого циклу товару, останнім часом придбало особливо важливе значення. Прийняття рішень про структуру каналів розподілу починається з з'ясування питання про види обслуговування, необхідних споживачу, а також з постановки цілей і визначення обмежень каната розподілу. Потім фірма розробляє основні варіанти побудови каналу з урахуванням типів посередників, кількості проміжних рівнів і обов'язків учасників каната розподілу.

4. Просування продукту сприяє також і використання інших елементів комплексу маркетингу, наприклад, зовнішнього вигляду, якості і т. д. Поряд з вищесказаним важливо розуміти, що сила впливу різних засобів просування будуть максимальною в тому випадку, коли їх стиль, зміст, оформлення і час проведення плануються централізовано і проходять в одному ключі.

5. Важливими елементами плану маркетингу є схема розповсюдження товарів, тобто організація каналів збуту й методи стимулювання продажу (збуту), які включають стимулювання споживачів, сфери торгівлі, торгового персоналу фірми.

План маркетингу містить також післяпродажне обслуговування клієнтів, включаючи гарантійне та післягарантійне обслуговування, доставку, упаковку і т. д.

Громадську думку про фірму і товари формують шляхом проведення презентацій та виставок, використання реклами (престижною, фірмової, корпоративної), надання консультативних послуг.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Комплекс маркетингу
КОМПЛЕКС МАРКЕТИНГУ
Маркетингова діяльність на підприємстві
Область застосування маркетингових досліджень і їх роль в маркетингу
ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАРКЕТИНГОВИХ РІШЕНЬ
Комплекс маркетингових комунікацій
Комплекс банківського маркетингу
Процес планування комплексу маркетингу
Стратегія і тактика маркетингової діяльності підприємства
Використання елементів комплексу маркетингу в страховій організації
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси