Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Конкурентоспроможність товарів і послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інформативність послуг

Розглянемо конкурентні переваги основних і додаткових послуг.

Основні послуги - це послуги, що задовольняють основні потреби. Цілий ряд переваг пов'язаний з підвищеним якістю наданих послуг, яка визначається статусом підприємства. на зарубіжного (а останнім часом і російського) споживача велике психологічне вплив справляє інформація про те, що організація сфери послуг входить в Асоціацію сумлінних підприємців - Бюро бізнесу майбутнього (за кордоном - "Бі-Бі-Бі"), Члени Асоціації самим сумлінним чином виконують закони щодо захисту прав споживачів і демонструють ведення чесного бізнесу. В Росії така Асоціація створена за прикладом інших країн. В 15 країнах "Бі-Бі-Бі" діє вже більше 80 років. Більшість американців вважають за краще купувати товари в магазинах, що входять в цю Асоціацію. У Росії членом Асоціації, наприклад, є Сервісний центр торгової мережі "М. Відео".

Підвищена якість послуг надається насамперед організаціями, що мають авторизоване забезпечення. Наприклад, сервісний центр "М. Відео" отримав повноваження у вигляді сертифікатів на ремонт побутової техніки від понад 40 відомих зарубіжних фірм-виробників.

Серед організацій, що займаються установкою вікон, є члени Клубу виробників якісних вікон. Деякі фірми цього профілю виготовляють вікна під авторським контролем світових лідерів у виробництві віконних профілів, наприклад, компаній "СТОЛІТТЯ", "КБЕ".

Дуже багато підприємств сфери послуг позиціонують себе як організації з високим рейтингом.

Для сфери послуг населенню, як і для сфери реалізації товарів, характерні конкурентні переваги, пов'язані з матеріальними вигодами: пільги для постійних клієнтів, певній категорії покупців (студентів, пенсіонерів), при великому замовленні або зроблене в певні періоди (нічні, позасезонні знижки).

Оскільки деякі організації сфери послуг клієнт звертається один раз (фірми, фірми з виготовлення вікон), то для нього велике значення має довголітній досвід її роботи.

Цілий ряд конкурентних переваг пов'язаний з наданням консультацій - підбір зачісок за комп'ютера, консультація лікаря при першому відвідуванні солярію та ін. Вони можуть проявлятися і в зручному режимі роботи (цілодобова робота магазину), і скороченому терміні виконання робіт (пошиття одягу в ательє, виготовлення і ремонт окулярів в майстерні).

Додаткові послуги - це вторинні послуги, які підвищують ефективність основних. Найбільше поширення вони одержали в роздрібній торгівлі і громадському харчуванні.

Додаткова послуга в роздрібній торгівлі підвищує конкурентоспроможність товару ("товар з підтримкою").

Конкурентні переваги додаткових послуг проявляються насамперед у матеріальні вигоди: можливість купівлі в кредит; надання знижок постійним покупцям; продаж нових виробів із заліком старих; безкоштовна доставка на будинок; безкоштовне частування покупців, що здійснили покупку; підгонка одягу по фігурі; виконання безкоштовних зачіски і макіяж з використанням косметики, купленої в певному магазині, і ін.

Конкурентні переваги також пов'язані з наданням консультацій (дизайнерів, косметологів), безкоштовною доставкою пасажирів від метро (наприклад, московські магазини "Ікеа", "Три кита"), створенням комфортних умов обслуговування (наявність дитячих кімнат і куточків, отримання послуги, не виходячи з автомобіля, та ін).

Конкурентні переваги послуг, як і товарів, що можуть бути розділені на безпосередні (прискорені терміни виконання замовлення, консультації, комфортні умови обслуговування, матеріальні вигоди, проходження добровільної сертифікації) та опосередковані (входження у професійні асоціації, довголітній досвід роботи, сертифікати на ремонт від фірм - виробників продукції) переваги.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Показники якості послуг
Інформативність
Інформативність і переконливість ділового листа
Інформативність як оціночний критерій
СПЕЦИФІКА ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ СФЕРИ ПОСЛУГ ЯК ОБ'ЄКТА ПЛАНУВАННЯ
Міжнародний ринок послуг
Сутність послуги
Особливості сертифікації робіт і послуг
Інформативність як обмежувальний критерій
Інформативність форми № 2 "Звіт про прибутки і збитки"
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси