Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 12. Безпечна експлуатація технологічного оснащення

Вимоги безпеки при експлуатації будівельних лісів

При роботі на виробничих майданчиках на висоті використовувані засоби підмощування та інші пристосування, що забезпечують безпеку виконання робіт, повинні відповідати діючим Бніп, іншим нормативним актам з охорони праці. Ширина настилу монтажних помосту повинна бути не менше 1 м. Риштування, трапи, будівельні ліси повинні бути обгороджені поручнями висотою не менше 1 м. Підмости висотою до 4 м допускаються до експлуатації після їх приймання відповідальним виконавцем робіт. Підмости висотою більше 4 м допускаються до експлуатації після їх приймання відповідною комісією з оформленням акта. Для обслуговування виробничого обладнання, розміщеного на висоті більше 1,5 м, повинні бути споруджені площадки зі сходами, що мають поручні.

Будівельні риштування, підмостки та інші пристосування для виконання робіт на висоті мають бути інвентарними, виготовленими за типовими проектами. Будівельні лісу і підмости можуть бути виконані як з металу, так і з дерева. При довжині трапів і містків більше 3 м під них повинні встановлюватися проміжні опори. Ширина трапів і містків повинна бути не менше 0,6 м, а настилів - менше 1 м.

Всі основні елементи будівельних лісів розраховуються на міцність, а риштування в цілому на стійкість. Стійки лісів повинні бути по всій висоті прикріплені до міцних частин будівлі або споруди. Місця і способи їх кріплення повинні бути вказані в проекті виробництва робіт. Будівельні ліси і риштовання повинні мати настил з рівною поверхнею, виготовлений із суцільних дощок товщиною не менше 40 мм, із зазорами між елементами дощок настилу не більше 5 мм. Настил повинен кріпитися до поперечок будівельних лісів. Настили риштовань та помостів, розташовані на висоті 1,3 м і вище, повинні мати огородження, що складаються із стояків, поручнів висотою 1 м, одного проміжного горизонтального елемента і бортової дошки висотою не менш 150 мм Забороняється кріпити риштування до парапетів, карнизів, балконів та інших виступаючих частин будівель і споруд. Будівельні лісу і підмости в процесі їх експлуатації повинні оглядатися відповідальним виконавцем робіт.

Зона монтажу і розбирання будівельних риштувань та помосту повинна бути огороджена і в ній вивішені знаки безпеки згідно з вимогами чинних державних стандартів. Монтаж і розбирання будівельних лісів і риштовання на висоті у відкритих місцях при силі вітру 10 м/с і більше, при сильному снігопаді, дощ, грозу або при ожеледі забороняється. При розбиранні будівельних лісів і риштовання необхідно користуватися вантажопідіймальними механізмами. Монтаж будівельних лісів і риштовання, їх розбирання і ремонт повинні проводитися навченими для цих робіт працівниками і виконуватись під керівництвом відповідального виконавця робіт. Будівельні ліси, виконані з металу, повинні бути заземлені.

Вимоги безпеки при експлуатації риштовання, драбин, сходів

Загальна довжина приставної дерев'яної драбини не повинна перевищувати 5 м. Щаблі дерев'яних драбин повинні бути врізані в тятиви і через кожні 2 м скріплені стяжними болтами діаметром не менше 8 мм Відстань між ступінями переносних драбин і драбин має бути в межах 150-250 мм Приставні драбини та стрем'янки повинні бути обладнані пристроями (гаками, ланцюжками), що запобігають можливість їх мимовільного зсуву та перекидання під час роботи. На нижніх краях приставних сходів і драбин повинні бути оковки з гострими наконечниками для установки на ґрунті або надіті башмаки з гуми або іншого неслизького матеріалу для використання драбин на гладких поверхнях (паркет, метал, плівка тощо). Верхні кінці драбин, приставлені до трубопроводів, повинні бути забезпечені спеціальними гаками-захопленнями.

Одночасне знаходження на переносній драбині і драбині більше однієї людини забороняється. Забороняється працювати з приставних сходів, стоячи на сходинці, розташованої на відстані менше 1 м від верхнього кінця, працювати на переносних сходах і драбинах у випадках:

o знаходження їх близько і над обертовим механізмом;

o виконання електрогазозварювальних робіт;

o підтримання на висоті або великогабаритних важких виробів. Для виконання зазначених робіт необхідно застосовувати драбини

або драбини, обладнані верхніми площадками, огорожами, поручнями. Забороняється піднімати і опускати вантаж по драбині і залишати на ній інструмент, встановлювати приставні драбини та драбини на ступені маршів сходової клітки.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Безпечна експлуатація технологічного обладнання галузі
Безпечна експлуатація технологічного обладнання м'ясної галузі
Безпечна експлуатація будівельних машин і механізмів
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для формування м'ясопродуктів
Контроль вимог безпеки та екологічності при експлуатації обладнання
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для засолу
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для формування м'ясопродуктів
Контроль вимог безпеки та екологічності при експлуатації обладнання
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для засолу
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси