Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Репутаційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Управління ризиками кар'єрними

Як вже зазначалось, стратегія кар'єри динамічна, оскільки на неї впливає багато різних факторів, один з них - зміни на ринку праці, які мають істотний вплив на професійні вподобання і кар'єрні цілі. Престижність різних професій з часом може суттєво змінюватися. Наприклад, популярні десять років тому професії юриста, бухгалтера або маркетолога у зв'язку з насиченням ринку стали вже не такими затребуваними. У той же час непомітна раніше посаду начальника відділу кадрів сьогодні придбала нове наповнення. Менеджер по персоналу початку третього тисячоліття - це стратегічний партнер по бізнесу, професійний бізнес-аналітик, формує ефективну, високопродуктивну команду.

Точність прогнозу тенденцій розвитку ринку праці безпосередньо впливає на успішність тієї чи іншої кар'єрної стратегії. Наприклад, у Росії на початку XXI ст. фахівці різних професій зіткнулися з необхідністю змінити рід діяльності. Люди, що знаходилися в найбільш активному професійному віці - від 25 до 40 років, змушені були в умовах невизначеної ринкової і політичної ситуації пристосовувати свої знання, вміння, навички до новим запитам ринку. Вижили ті, хто перестав чіплятися за старі уявлення про успішну кар'єру.

При цьому виявився цікавий феномен: найбільш успішними виявилися фахівці з досить поверхневими знаннями, що позбавило їх від болісних роздумів з приводу зміни виду діяльності. А ось кваліфіковані фахівці постраждали значно більше, тому що їх переживання із-за втрати професійного статусу призвели до незворотної втрати часу та програшу в конкурентній боротьбі з більш адаптивними "трієчниками", які в умовах кризи пожертвували стратегією заради оперативного виживання.

Цей приклад дозволяє зробити важливий висновок: вибудовуючи кар'єрну стратегію, важливо заздалегідь визначити кар'єрні ризики, для чого слід відповісти на наступні питання.

1. Наскільки обрана професія затребувана на ринку праці, який тут рівень конкуренції?

2. Які ще кар'єрні можливості примикають до даної професії?

3. Яка посада є межею розвитку в даній спеціалізації?

4. Залежить обрана професія від конкретного регіонального ринку або вона є затребуваною повсюдно?

Відповіді на поставлені питання дозволять оцінити кар'єрні ризики, властиві обраній професії. Розглянемо види кар'єрних ризиків (рис. 7.1).

Рис. 7.1. Види кар'єрних ризиків

Соціальні ризики

Вони неоднорідні за своєю суттю. Багато залежить від соціального походження. Факт народження в простій сім'ї в далекому сибірському селищі дає менше шансів для блискучої кар'єри, ніж поява на світ у родині ректора великого вузу в Москві. Не менш важливий і диплом про освіту: свідоцтво про закінчення обласного інституту менш престижно, ніж скоринки столичного університету, що гарантують попадання в модну, затребувану ринком спеціальність. Багато що визначається наявністю необхідних зв'язків і ступенем впливу на так званих stakeholders - осіб, які мають вплив у конкретній компанії. Одним словом, соціальні ризики пов'язані з походженням конкретної людини, успадкованим і набутим соціальним та майновим статусом. Наявність соціального ризику не означає, що розвиток вдалої кар'єри буде неможливо, просто на подолання наслідків ризику потрібно закласти окремий ресурс. Грамотне вибудовування дій по зниженню ступеня впливу цих ризиків дозволяє їх подолати.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

УПРАВЛІННЯ КАР'ЄРОЮ
УПРАВЛІННЯ ПРИРОДНИМ І ТЕХНОГЕННИМ РИЗИКОМ
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ НА ВИРОБНИЦТВІ
Управління ризиками в об'єктах нерухомості
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
Ризики в умовах ситуацій соціального характеру
Методи прийняття управлінських рішень, засновані на оцінці ризиків фінансово-господарської діяльності економічних систем (підприємств)
Управління ризиками НС соціального характеру
Кількісні характеристики і схеми оцінки ризиків в умовах невизначеності
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси