Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Земельне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Землі зв'язку, радіомовлення, телебачення, інформатики

До даної субкатегорії належать землі, які використовуються або призначені для забезпечення діяльності організацій та (або) об'єктів зв'язку, радіомовлення, телебачення, інформатики, права на які виникли в учасників земельних відносин на підставах, передбачених ЗК РФ, федеральними законами і законами суб'єктів РФ.

В цілях забезпечення зв'язку (крім космічного зв'язку), радіомовлення, телебачення, інформатики можуть надаватися земельні ділянки для розміщення об'єктів відповідних інфраструктур, включаючи: 1) експлуатаційні підприємства зв'язку, на балансі яких знаходяться радіорелейні, повітряні, кабельні лінії зв'язку та відповідні смуги відчуження; 2) кабельні, радіорелейні і повітряні лінії зв'язку і лінії радіофікації на трасах кабельних і повітряних ліній зв'язку та радіофікації та відповідні охоронні зони ліній зв'язку;

3) підземні кабельні і повітряні лінії зв'язку і радіофікації та відповідні охоронні зони ліній зв'язку;

4) наземні і підземні необслуговувані підсилювальні пункти на кабельних лініях зв'язку і відповідні охоронні зони; 5) наземні споруди та інфраструктуру супутникового зв'язку.

Правове становище земель радіомовлення, телебачення та інформатики не конкретизовано російським законодавством, на відміну від земель зв'язку. Згідно ст. 10 Федерального закону від 07.07.2003 № 126-ФЗ "ПРО зв'язок" до земель зв'язку належать земельні ділянки, надані для потреб зв'язку в постійне (безстрокове) або безоплатне термінове користування, оренду або передаються на право обмеженого користування чужим земельною ділянкою (сервітут) для будівництва та експлуатації споруд зв'язку.

Надання земельних ділянок організаціям зв'язку, порядок (режим) користування ними, у тому числі встановлення охоронних зон мереж зв'язку і споруд зв'язку та створення просік для розміщення мереж зв'язку, підстави, умови та порядок вилучення цих земельних ділянок встановлюються земельним законодавством РФ. Розміри таких земельних ділянок, у тому числі земельних ділянок, наданих для встановлення охоронних зон та просік, визначаються відповідно до норм відведення земель для здійснення відповідних видів діяльності, містобудівною та проектною документацією.

У складі об'єктів зв'язку особливе місце займають об'єкти поштового зв'язку. Як випливає зі ст. 31 Федерального закону від 17.07.1999 № 176-ФЗ "ПРО поштового зв'язку", при плануванні розвитку міст і сільських поселень, проектуванні, будівництві і реконструкції кварталів, мікрорайонів, інших елементів планувальної структури, а також житлових будинків органів державної влади суб'єктів РФ і органи місцевого самоврядування у відповідності з державними містобудівними нормативами і правилами повинні передбачати проектування і будівництво будинків, а також приміщень для розміщення об'єктів поштового зв'язку.

Земельні ділянки для розміщення об'єктів федеральної поштового зв'язку надаються за клопотанням федерального органу виконавчої влади, що здійснює управління поштовим зв'язком, або іншого органу, який виступає за його дорученням в якості замовника відповідних робіт, на підставі проектної документації, затвердженої в установленому порядку. Земельні ділянки під будівництво будівель і споруд для призалізничних поштамтів, відділень перевезення пошти при авто-, залізничних станціях, аеропортах, морських і річкових портах, пристанях повинні відводитися у безпосередній близькості від будівель вокзалів, а під будівництво міських поштамтів і вузлів поштового зв'язку-у центральній частині міста, з забезпеченням умов для обміну поштових відправлень, що доставляються автомобілями, поштовими вагонами, повітряними, морськими судами і судами внутрішнього плавання.

Для захисту об'єктів зв'язку навколо них можуть створюватися охоронні зони. Правове становище земельних ділянок, що потрапили в такі зони, визначається постановою

Уряду РФ від 09.06.1995 № 578 "Про затвердження Правил охорони ліній і споруд зв'язку Російської Федерації". Наприклад, згідно п. 18 цих Правил на виробництво всіх видів робіт, пов'язаних з розкриттям ґрунту в охоронній зоні лінії зв'язку або лінії радіофікації (за винятком оранки на глибину не більше 0,3 м) належить юридичній або фізичній особі земельній ділянці, їм повинно бути отримано письмову згоду від підприємства, у віданні якого перебуває ця лінія зв'язку або лінія радіофікації.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Історія, філософія і методологія інформатики
Ринок землі
Землі рекреаційного призначення
Землі для забезпечення космічної діяльності
Державність та державне управління в руських землях у період політичної роздробленості Русі і ординського нашестя (XII - середина XV ст.)
Реформація та Контрреформація на білоруських землях ВКЛ у XVI-XVIII ст.
Рекламний ролик (кліп) як основний жанр реклами на телебаченні
Історія розвитку інформатики
Про науковому методі інформатики
Інформатика і інформаційні технології
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси