Меню
Головна
 
Головна arrow Документознавство arrow Як правильно написати реферат, курсову та дипломну роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Як уникнути зауважень по роботі

Відповідь на поставлене питання дуже проста: уникнути зауважень по роботі практично неможливо. Виправляти в тій чи іншій мірі доводиться 90% дипломних. 70% курсових робіт та 20% рефератів.

Якщо, наприклад, дипломна робота прийнята взагалі без зауважень, як правило, це привід задуматися. А може, викладач взагалі його не читав? І всі зауваження по роботі студент почує вже на захисті роботи.

Таким чином, до зауважень по роботі потрібно ставитися терпимо, вони будуть обов'язково, як би добре ви не написали роботу. Безумовно, всі зауваження необхідно виправляти. Бувають ситуації, коли студент не згоден із зауваженнями викладача, в цьому випадку потрібно АРГУМЕНТОВАНО відстояти свою точку зору перед керівником роботи. Якщо привести вагомі аргументи своєї правоти не вдається, рекомендую все ж виправити зауваження викладача, так як керівник роботи людина не випадковий, а досвідчений професіонал в даному предметі і багато помилки і недоліки, які не видно початківцю фахівця, для нього відкриті як на долоні

Щоб скоротити кількість зауважень по роботі, необхідно з самого початку уважно слухати і, головне, чути викладача. Як правило, свої принципові вимоги викладач доводить до відома студентів завчасно, і йому можна заздалегідь задати питання про рефераті, курсової або дипломної роботи. Важливо розуміти, що викладач - це ваш союзник, партнер, разом з яким ви готуєте загальний результат своєї діяльності. Його прізвище, так само як і ваша, буде красуватися на титульному аркуші, наприклад, дипломної роботи. Мета викладача, куратора написання реферату, курсової або дипломної роботи, - допомогти створити текст, відповідний вимогам до такого роду робіт.

В цілому можна виділити наступні види зауважень викладача по студентських робіт:

1. Зауваження до оформлення роботи. Як правило, для того щоб їх уникнути, необхідно заздалегідь познайомитися з методичними рекомендаціями по створенню письмових робіт, які є в кожному вузі. Можна подивитися приклади оформлення робіт твоїх попередників, як правило, такі роботи є на кафедрі. Також можливо скористатися рекомендаціями до оформлення робіт, які наведені в цій книзі. Ці вимоги вивірені практикою і будуть прийняті практично в будь-якому вузі.

2. Зауваження з планом роботи та її структуру. Надзвичайно важливо перед написанням реферату, курсової та особливо ДИПЛОМНОЇ роботи затвердити план написання у викладача. Це заощадить час і сили, оскільки набагато простіше переробити тільки план роботи, ніж переписати цілу главу, яка написана за структурою, не влаштовує викладача.

3. Зауваження щодо змісту роботи. Ці зауваження можуть бути самими різними. Одному викладачеві важливо розкрити концептуальні теоретичні положення теми, іншому - візуально побачити результати дослідження у вигляді графіків, діаграм та схем, третій викладач обов'язково зажадає економічний розрахунок для будь-якого запропонованого заходу.

Виправлення претензій до дипломної роботи, зроблених викладачем, дозволить бути готовим до тих зауважень, які можуть зробити рецензент роботи або члени державної атестаційної комісії при його захист.

Свої претензії викладач може відобразити як на роздрукованому варіанті роботи, так і в електронному вигляді, що в останні роки стала найбільш поширеною практикою. З появою нових можливостей програми Microsoft Office Word кураторами студентських робіт застосовуються різні інструменти для коригування тексту, в тому числі і інструменти вкладки "Рецензування" цієї програми. Завдяки елементам цієї вкладки, створюються спеціальні корекційні виноски на полях аркуша Word без порушення самого тексту студентської роботи. В результаті з'являється можливість вносити виправлення так, щоб виправлення помилок і зміни форматування тексту можна було прийняти або відхилити.

Таким чином, виправлення зауважень в роботі будь-якого рівня-рефераті, курсової або дипломної роботи-це нормальний процес навчання, ефективність якого перевірена тривалою практикою освіти у вищому навчальному закладі. Критичне ставлення до створеного тексту - це запорука успішного захисту та вміння відповісти на питання членів державної атестаційної комісії.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Як уникнути плагіату і зауважень по роботі
Джерела права: загальні зауваження
Як уникнути стилістичних і граматичних помилок
Фінансова модель та обґрунтування темпу зростання. Як уникнути дефіциту або надлишку грошових коштів?
З чого почати написання роботи
Рятувальні роботи
Як правильно використовувати в роботі інтернет-джерела
Як уникнути типових помилок комерційної пропозиції
З чого складається письмова робота?
Особливості сертифікації робіт і послуг
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси