Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративна відповідальність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Правові критерії обчислення строку давності притягнення до адміністративної відповідальності

Від строків давності притягнення до адміністративної відповідальності слід відрізняти строки застосування адміністративних покарань у вигляді позбавлення спеціального права, адміністративного арешту і дискваліфікації, визначаються в межах, встановлених санкцією відповідної правової норми.

При встановленні строків даних адміністративних покарань відповідний орган адміністративної юрисдикції (посадова особа) не тільки бере до уваги об'єктивні критерії (наприклад, факт вчинення правопорушення та наявність складу адміністративного проступку), але і керується суб'єктивними факторами, що неминуче відбувається при оцінці деяких з обставин, що пом'якшують або обтяжують адміністративну відповідальність. Адміністративне покарання, що передбачає обмеження конституційних прав і свобод, повинно бути пропорційно завданих майнових збитків, фізичного (тілесного), моральному, репутаційного шкоди (див. ч. 3 ст. 55 Конституції РФ). Таким чином, термін застосування зазначених видів адміністративних покарань має відповідати суспільно небезпечних наслідків протиправного діяння.

При призначенні адміністративного покарання за кожне вчинене особою правопорушення необхідно керуватися строками давності притягнення до адміністративної відповідальності, встановленими ст. 4.5 КоАП: закінчення зазначених строків виключає можливість призначення адміністративного покарання.

Відповідно до ч. 2 ст. 4.4 КоАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом, посадовою особою, покарання призначається в межах санкції, що передбачає застосування до особи більш обтяжливих заходів примусу. Дане правило застосовується у тих випадках, коли санкції можна порівняти і передбачено призначення покарань одного виду, наприклад грошових стягнень у вигляді адміністративного штрафу.

У відповідності зі ст. 4.6 Кпап особа, якій призначено адміністративне покарання за вчинення адміністративного правопорушення, вважається підданим цього покарання протягом одного року з дня закінчення виконання постанови про призначення адміністративного покарання. Дане правило застосовується і при рецидиві вчинення адміністративного проступку: обчислення зазначеного строку не залежить від того, вчинений чи проступок в перший раз або йому передувало вчинення одного або кількох адміністративних правопорушень, у тому числі протягом одного року з дня закінчення виконання постанови про призначення адміністративного покарання.

У разі застосування адміністративних покарань, що обмежують майнові права порушника (адміністративного штрафу та конфіскації), день закінчення виконання покарання збігається з датою добровільного або примусового виконання постанови про призначення грошового стягнення у вигляді адміністративного штрафу або відповідає дню відчуження майнового об'єкта - знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення.

При застосуванні адміністративного покарання, обчислюється певним строком (позбавлення спеціального права, адміністративний арешт, дискваліфікація і адміністративне призупинення діяльності), день закінчення виконання покарання вказано в постанові про його призначення.

При визначенні терміну, протягом якого особа вважається підданим адміністративному покаранню, враховується повторність вчинення тільки адміністративного проступку: вчинення дисциплінарного або цивілістичного правопорушення або злочину не позначається на обчисленні зазначеного терміну.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Давність притягнення до адміністративної відповідальності
Давність притягнення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, до адміністративної відповідальності
Вікові критерії адміністративної відповідальності
Особливості перебігу строків давності, дострокового припинення покарань та їх кримінально-правових наслідків для неповнолітніх осіб
Процесуальні терміни у провадженні по справах про адміністративні правопорушення та їх обчислення
Адміністративний штраф
Позовна давність
Адміністративна відповідальність та публічне примус
Строки позовної давності
Юридична відповідальність за правопорушення у сфері адміністративно-правового регулювання
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси