Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Усний звіт про результати маркетингового дослідження

Звіт про результати маркетингового дослідження повинен бути представлений, як правило, в письмовій формі. Але в ряді випадків дослідники воліють також представляти результати дослідження за допомогою усної презентації, яка доповнює письмовий звіт. Існує кілька причин для усної презентації, так як в ході неї:

• відповідні особи обов'язково ознайомляться з результатами, рекомендаціями та висновками дослідження;

• є можливість уточнити або пояснити будь-які незрозумілі питання щодо звіту;

• тему можна розширити і обговорити проблеми, не порушені у письмовому звіті.

Усний звіт також повинен бути ясним, коротким, повним, логічно послідовним і не містити помилок. Таблиці, і особливо діаграми, служать відмінним засобом передачі результатів, висновків і рекомендацій. Усна передача інформації відрізняється від писемного, тому необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

1. План презентації покликаний допомогти аудиторії слідкувати за ходом подання усного звіту. Цей план складають з метою ув'язки інформації, яку аудиторія тільки що побачила і почула, з інформацією, яку їй належить побачити і почути. Це досягається періодичним підведенням підсумків і логічним переходом від однієї теми до іншої. Наприклад: “Ми тільки що ознайомилися з трьома домінуючими типами сприйняття товару. Споживачі вважають, що товар дуже дорого коштує, що його складно відшукати і він не дуже надійний. Тепер давайте розглянемо, як впливає на покупку товару кожен з перерахованих типів сприйняття".

2. Засобами усної презентації звіту служать аудіовізуальні матеріали. Ці кошти використовуються для того, щоб інформація, отримана в ході презентації, запам'яталася надовго. Найбільш поширені форми наочних засобів для презентації - лекційні плакати, слайди. Також презентації все частіше проводять з допомогою комп'ютерів.

Той або інший тип візуальних засобів обирається в залежності від рівня офіційності презентації та розміру аудиторії. Слайди використовуються для великих груп, а лекційні плакати - в маленькій аудиторії.

3. Таблиці, графіки, діаграми та пояснення до них повинні з'являтися одночасно. Цифрові таблиці і діаграми не слід представляти без пояснень. У письмовому звіті пояснення досягається об'єднанням таблиць, діаграм і тексту. При усній презентації роз'яснення виконується з допомогою пояснювальних заголовків на аркуші або плівці, де розміщується таблиця, графік або діаграму.

4. Таблиці, графіки та діаграми повинні бути виконані так, щоб надавати сильну візуальну дію. Найбільш ефективно то візуальне уявлення, яке відрізняється простотою і допомагає аудиторії зрозуміти матеріал. Тому при підготовці наочних матеріалів необхідно:

• використовувати один і той же зручний для читання шрифт;

• уникати розгорнутих пропозицій;

• використовувати малюнки і діаграми, де це можливо.

5. Підготовка і перевірка презентації. Перед презентацією необхідно в обов'язковому порядку перевірити приміщення та обладнання; переконатися в тому, що все обладнання знаходиться в робочому стані; розставити стільці і розмістити наочні матеріали так, щоб під час презентації до них можна було вільно підійти.

Вміння і навички ведучого презентації безпосередньо впливають на її успіх. Ведучий презентацію повинен пам'ятати про такі правила'.

• необхідно погоджувати темп презентації з аудиторією і не боятися відступити від початкового плану презентації;

• слід заохочувати активну участь, але не втрачати контролю над ходом презентації, роль ведучого полягає в тому, щоб контролювати хід обговорення та не дати презентації збитися з наміченого плану;

• необхідно проявляти повагу до аудиторії, не можна розмовляти зверхньо або намагатися показати, як ви розумні;

• необхідно демонструвати свою прихильність до аудиторії від початку і до кінця презентації, не можна починати виступ з вибачень за те, що презентація буде довгою;

• слід ретельно підготуватися до презентації і досконально знати, представлений в ході презентації матеріал;

• повинен існувати контакт з аудиторією, тобто необхідно розмовляти зі всією аудиторією і небажано звертатися тільки до керівників або до певної частини аудиторії;

• одяг ведучого повинна відповідати рівню офіційності презентації.

Усна презентація результатів дослідження і публікація письмового звіту про дослідження використовується в процесі прийняття маркетингового рішення. Оскільки це тривалий процес, можна очікувати, що і після презентації або видання звіту про дослідження клієнти, співробітники агентства будуть звертатися до дослідження за конкретною інформацією.

Лист або службова записка, в яких дослідник повідомляє конкретні дані, отримані при дослідженні, повинні задовольняти критеріям якісно виконаної письмової роботи. Більше того, у такому повідомленні не можна подавати необхідну інформацію без контексту і тлумачення.

Повідомлення результатів дослідження у вигляді листа або службової записки повинно складатися:

• введення, що містить дані довідкового характеру (хто запитує інформацію, з якою метою, як вона буде використана);

• короткого опису джерела даних і способів їх збору;

• власне даних;

• інтерпретації значення даних і способів їх правильного застосування в рамках зазначеного питання;

• пропозиції подати додаткові дані, які мають відношення до проблеми (якщо це доречно).

Якщо всі ці елементи в повідомленні присутні, різко знижується ймовірність помилкового сприйняття або неправильного використання даних дослідження.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Письмовий звіт про результати маркетингового дослідження
Характеристики звіту маркетингового дослідження
Основні принципи підготовки звіту і презентації результатів дослідження
Маркетингові дослідження
Поняття маркетингового дослідження. Класифікація маркетингових досліджень по області застосування
Етичні аспекти маркетингових досліджень
Область застосування маркетингових досліджень і їх роль в маркетингу
Класифікація маркетингових досліджень за схемою проведення
Призначення, загальна характеристика та класифікація маркетингових досліджень
Приклади використання анкет та форм реєстрації результатів спостережень в маркетингових дослідженнях
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси