Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Управління якістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Підробка японськими фабрикантами російських товарів

Від численної групи членів нашого Суспільства, які організували збут своїх товарів як на Далекосхідної околиці, так і в Китаї та Маньчжурії, за останній час стали надходити повідомлення, що цілий ряд творів російської промисловості став піддаватися підробці з боку японських фабрикантів. Останні метою недобросовісної конкуренції стали ввозити в Китай і Маньчжурію товари набагато гіршої якості в обгортках і етикетках російських фабрик.

Вважаючи за необхідне вжити заходів як' до підтримки доброї репутації, встановленої за товарами російського походження, так і до забезпечення їх поширення на іноземних ринках, Товариство звернулося в Міністерство торгівлі і промисловості, до Владивостоцькому Біржового комітету і до Імператорському Російському Консульству в Токіо з проханням увійти з належним представленням до японського уряду про необхідність захистити інтереси російського виробництва.

На відміну від категорій конкурентоспроможності продукції, товару, підприємства, що належать до сфери мікроекономіки, конкурентоспроможність галузі, регіону (території) має мезоэкономический характер, а конкурентоспроможність країни (національна конкурентоспроможність) - макроекономічний характер.

Під конкурентоспроможністю галузі розуміється ступінь її готовності до конкурентної боротьби на внутрішньому і зовнішньому ринках країни. Конкурентоспроможність галузі поряд з традиційними показниками ефективності характеризується ступенем се динамічності та життєздатності при різних варіантах прогнозу економічного розвитку країни і світової економіки.

Конкурентоспроможність регіону (території) визначається здатністю регіону створювати умови для довгострокового економічного зростання підприємств і ефективного використання ресурсів з метою забезпечення якості життя населення.

Конкурентоспроможність країни може розглядатися з позицій зовнішнього і внутрішнього ринків. Розрізняють глобальну конкурентоспроможність країни на світових ринках (міжнародна конкурентоспроможність), конкурентоспроможність країни на національному ринку (національну конкурентоспроможність).

Міжнародна конкурентоспроможність країни характеризує здатність країни в умовах відкритості та конкуренції забезпечити порівняно високу результативність економічної системи, що виражається в досягненні високих і стабільних темпів зростання доходів населення, ефективності і продуктивності, а також розширення світогосподарських позицій.

Історично концепція міжнародної конкурентоспроможності заснована на теорії використання в міжнародному поділі праці порівняльних переваг національних економік. Серед них, насамперед, багаті природні ресурси, сприятливі географічні, кліматичні, інфраструктурні фактори, дешева робоча сила.

Володіючи певними порівняльними перевагами, країна має можливість експорту своєї продукції в ті країни, де таких переваг немає, і імпорту продукції з тих країн, які володіють певними перевагами в порівнянні з національною економікою країни-імпортера (наприклад, торгівля сировинними ресурсами).

Між тим порівняльні переваги часто досить об'єктивні, існують спочатку і тому статичні, часто не відтворювані (запаси корисних копалин). Однак у міру розвитку індустріального суспільства в країнах з розвиненою ринковою економікою поступово формуються конкурентні переваги, засновані на науково-технічних досягненнях. Найбільш стійкими з них є конкурентні переваги, пов'язані з інноваціями. Відповідно, інтеграція порівняльних і конкурентних переваг в одній країні посилює її конкурентоспроможність у глобальному економічному просторі.

Національна конкурентоспроможність визначається здатністю країни використовувати свої конкурентні переваги і створювати умови для довгострокового зростання економіки і ефективного використання ресурсів з метою забезпечення якості життя населення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Розвантаження товарів
Роздільне зберігання товарів підвищеного і зниженого споживчого попиту
ВИНИКНЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ РОСІЙСЬКОГО ЗАРУБІЖЖЯ
Російська естетична думка XIX ст.
Російська школа геополітики
Російське образотворче мистецтво XVIII-XIX ст.
Злочини, що посягають на встановлений порядок виготовлення або використання документів, бланків, штампів, печаток, нагород, знаків відповідності, права власності. Підробка, виготовлення або збут підроблених документів, державних нагород, штампів, печаток, бланків, а так само використання завідомо підробленого документа: поняття, склад і види
Ціна та оплата товару
Економічний аналіз нового товару
Розробка та впровадження нового товару на ринок
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси