Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Стратегії розподілу реклами у часі

Момент, коли потрібно проводити рекламу, може означати сезон, місяць або час дня, але все це вкладається в концепцію апертури. Стратегія для вирішення цих завдань включає в себе баланс наявних фінансів і тривалості кампанії. Стратегія постійного впливу рівномірно розподіляє поширення реклами протягом усього періоду, не змінюючи се інтенсивності. Медиапланировщики, які не можуть собі дозволити або не хочуть складати постійний графік, можуть розглянути два інших методу: модель пульсуючого впливу і модель вогнищевого впливу.

Стратегія пульсуючого впливу є популярною альтернативою постійному рекламування. Ця модель розроблена для інтенсифікації рекламних впливів перед появою апертури і подальшого зменшення до тих пір, поки апертура не з'явиться знову. Ця модель має піки і провали в інтенсивності рекламних впливів.

Стратегія вогнищевого впливу характеризується чергуванням періодів інтенсивної реклами і періодами її відсутності. Графік типу "увімкнено-вимкнено" дозволяє проводити більш тривалу кампанію, Використання періодів відсутності реклами викликано надією на те, що споживачі будуть пам'ятати торговельну марку деякий час після закінчення рекламної серії.

Стратегія вогнищевого впливу хороша, коли є впевненість в існуванні залишкового ефекту, що проявляється в здатності аудиторії пам'ятати рекламне повідомлення через деякий час після закінчення його дії. Наступний етап слід намічати тоді, коли цей ефект почне помітно слабшати.

Стратегії розміщення оголошення

Розподіл рекламного впливу в часі тісно пов'язане з визначенням розміру і позиції конкретного обігу всередині носія реклами. Це питання інтенсивно вивчався, але досі немає переконливих даних щодо того, який розмір найбільш ефективний.

Просте подвоєння розміру будь-якого оголошення не подвоює його ефективності. І хоча більш інтенсивна реклама створює більш високий рівень сприйнятливості і велику можливість для надання впливу, ступінь цього все ж не визначена. Результати, які допускають двояке тлумачення, були опубліковані для друкованих засобів реклами різних розмірів і для телевізійних і радіомовних роликів різної тривалості. 30-секундний ролик може спрацювати набагато краще, ніж 60-секундний. Це залежить від того, що рекламодавці хочуть сказати і як добре вони можуть це зробити.

Вибір розміру або тривалості рекламного звернення має відповідати цілям реклами. Якщо метою є доставка цільової аудиторії докладної інформації, то може знадобитися ціла сторінка або 60-секундний ролик. А для підтримки "впізнаваності імені" буде достатньо 10 секунд-ного ролика.

Отже, при зверненні рекламодавця в агентство необхідно чітко розуміти, що включає в себе медіапланування:

o аналіз ринку, цільової аудиторії та маркетингової ситуації;

o постановка рекламних цілей;

o визначення пріоритетних категорій ЗМІ;

o визначення оптимальних значень показників ефективності (TRP, Reach/Coverage, Frequency тощо);

o планування етапів рекламної кампанії в часі;

o розподіл бюджету за категоріями ЗМІ.

Першим і найголовнішим кроком має бути знайомство менеджера медіаагентства з продуктом, рекламні матеріали якого будуть розміщуватися фірмою.

Наприклад, необхідно готовий відеоролик показати на телебаченні. Через медіакомпанію необхідно заздалегідь, бажано за 3-4 місяці (а іноді і за рік), зарезервувати обсяги рекламного розміщення. Повідомити менеджеру хронометраж, кількість роликів, цільову аудиторію (стать, вік, канали) і період роликів в ефірі. Але потрібно пам'ятати, що чим більш специфічний і сезонний продукт, тим раніше необхідно замовити час розміщення рекламного, інакше погоджуючись на будь-яке розміщення, разнящееся з цільовою аудиторією, можливо, ви не досягнете бажаного охоплення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ВПЛИВ ЧАСУ НА ЗДІЙСНЕННЯ І ЗАХИСТ ПРАВ
Первинний контакт з конфліктуючими сторонами та вибір стратегії медіації
Основні види реклами та рекламних засобів
Зовнішня реклама
Стратегія "зняття вершків"
Стратегія "зняття вершків"
Директивна стратегія
Розміщення по рейтингах
Визнання громадянина безвісно відсутнім і оголошення громадянина померлим
Визначення формату розміщення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси