Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Конкурентоспроможність товарів і послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вплив замовника

Успішне проходження виробником конкурсного відбору, організованого замовником серед своїх постачальників, довготривала бездоганна партнерська зв'язок дозволяють використовувати ім'я замовника в рекламі товару.

Ще російські купці і іноземні фірми, що отримали право доставляти свої товари Імператорського двору, нагороджений званням "Постачальник Двору Його Імператорської Величності".

На фасадах деяких підприємств Великобританії, зокрема магазинів, що постачають товари королівської сім'ї, встановлюються герби королеви Великобританії Єлизавети II, її чоловіка герцога Единбурзького і принца Чарльза. Великий торговий комплекс "Три кити" в Москві, рекламуючи ліжка англійської меблевого будинку "Jilent Night", представляє сто як постачальника двору Її Величності англійської королеви.

На початку 2003 р. Управління справами Президента РФ оголосило про створення нового знаку якості "Постачальник Московського Кремля". По суті він успадкував традиції знака "Постачальник Двору Його Імператорської Величності". На відміну від царської Росії, де було сім ступенів (від почесної грамоти та грошових премій до отримання дворянського титулу), в новій Росії - їх всього три, які вкажемо в порядку зростання значущості: "Член Гільдії постачальників Кремля"; "Постачальник Московського Кремля"; "Офіційний постачальник Московського Кремля". Для кожного титулу встановлені розпізнавальні знаки, які дозволяється використовувати на етикетці та в рекламі. Титул видається підприємницьким структурам не тільки за підвищену якість продукції, але і одночасно за бездоганну фінансову, податкову та ділову репутацію. Його можуть отримати не тільки російські, але й закордонні виробники.

Зміцненню іміджу корпорації "Бистров", відомої вітчизняним покупцям за каш швидкого приготування, сприяв замовлення Російського авіаційно-космічного агентства на освоєння технології виробництва продуктів для космонавтів в межах спеціальної науково-технічної програми.

Вплив продавців (услугодателей)

Репутацію невідомого виробника можна підкріпити іміджем відомої роздрібної мережі. Останнім часом це стало входити в практику, роздрібні мережі для просування товару пропонують покупцеві продукцію під власними торговими марками. Мова йде про так званих проектах "Привайт лейбл" ("Private label"), мета яких - збільшення продажів.

"Привайт лейбл" - це приватна марка, що є антонімом "родовий марки", тобто назви продукту певного виду (іноді немаркованого): цукру, борошна, бейсболки і т. д.

Дане визначення почали широко використовувати в середині 1980-х рр.., коли роздрібні торговельні мережі США і Європи стали розміщувати замовлення виробникам з пропозицією маркувати їх етикеткою магазину. Є приклади, коли мережі універмагів практично весь асортимент товарів реалізують під своїм товарним знаком. Так, мережа універмагів "Маркс & Спенсер" ("Marks & Spenser", Англія) майже 100% товарів продають під своєю приватною маркою. Універмаги, звичайно, не обмежуються тільки маркуванням товарів, вони замовляють виробнику продукцію з точними параметрами якості, фасонів, кольорів, розмірів і т. д. Завдяки цьому "Маркс & Спенсер" має досить багато постійних і высоколояльных покупців у своїх мережах по всій Європі.

У Росії вперше такий проект був здійснений у мережі "Рамстор" на початку 2000-х рр. "Привайт лейбл" як інструмент маркетингової політики дозволяв добиватися різних конкурентних переваг. Так, запущений на початку 2002 р. проект "Лінія якості" в мережі "Пятерочка" гарантував якість завдяки жорсткому відбору виробників. В мережі супермаркетів "Сьомий континент" було налагоджено продаж молочних продуктів з підвищеними екологічними властивостями завдяки власним радгоспу у Подільському районі Московської області.

У ТД "Перехрестя" (нині входить до Retail Group) бренд формувався але результатами дегустації продуктів і перевірки виробництва заводів-переможців. Ряд продуктів виготовлявся за ексклюзивними рецептами, розробленими спеціально для ТД.

У Росії частка товарів з власним торговим знаком не перевищує 10-15% сукупного обсягу продажів.

У сфері послуг величезну роль відіграє людський фактор: театрали ходять на вистави у постановці провідних режисерів або з участю улюблених артистів; любителі музики йдуть в консерваторію послухати оркестр під керуванням відомого диригента або прославлених виконавців. Важко переоцінити роль професіоналізму лікаря в медичних установах. На дорогих курортах в ресторанах працюють кулінари з Франції, і в меню обов'язково варто ім'я шеф-кухаря.

Непрямою якісною характеристикою конкурентоспроможності цілого ряду послуг (в першу чергу, медичних) є відгуки авторитетних клієнтів (з уст в уста, від знайомих до знайомих).

Вплив клієнтів (покупців)

Високий імідж страхової компанії "РОСНО" забезпечують клієнти, подібні Л. Лещенко. А. Табаков повідомив пресі, що РОСНО були чітко виконані зобов'язання перед ним як власником широко відомого ресторану "Обломов" після пожежі, що сталася в цьому закладі.

Добре відомий маркетинговий прийом формування високого іміджу - надання товарів у тимчасове або постійне користування відомим спортсменам, зірок кіно та естради. Багато з них стають "обличчям фірми". На жаль, фірма іноді "вкладає в уста" іменитого споживача недостатньо обґрунтовану інформацію про конкурентні переваги. Якщо мова йде про товари лікувального властивості, то така реклама нерідко завдає непоправної шкоди здоров'ю споживача.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Аналіз та оцінка впливу інфляції на прибуток від продажів
Характеристика консультанта, клієнта-замовника і їх відносин
Облік розрахунків з покупцями і замовниками
Аналіз та оцінка впливу інфляції на прибуток від продажів
Склад продавців і покупців. Географічні межі ринку
Вплив умов об'єднання компаній на прибуток і ринкову ціну акцій
Цікавий клієнт
Типи клієнтів
Бізнес вашого клієнта
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси