Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Службова дисципліна на цивільній службі

Службова дисципліна на цивільній службі. Заохочення та нагородження за цивільну службу. Дисциплінарні стягнення на цивільній службі. Порядок застосування і зняття дисциплінарного стягнення. Службова перевірка.

Службова дисципліна на цивільній службі являє собою обов'язкове для цивільних службовців дотримання службового розпорядку державного органу і посадової регламенту, встановлених відповідно до Закону про державної громадянської службі, іншими федеральними законами, іншими нормативними правовими актами, нормативними актами державного органу і службовим контрактом. Службовий розпорядок державного органу визначається нормативним актом державного органу, який регламентує режим служби (роботи) і час відпочинку. Він затверджується представником наймача з урахуванням думки виборного профспілкового органу даного державного органу.

Представник наймача зобов'язаний створювати умови, необхідні для дотримання цивільними службовцями службової дисципліни. Засоби її підтримання передбачають федеральні закони, інші нормативні правові акти про громадянської службі. До них відносяться: а) заохочення і нагородження за громадянську службу; б) дисциплінарні стягнення за порушення службової дисципліни.

Застосування заохочень і нагороджень за громадянську службу

За бездоганну і ефективну цивільну службу застосовуються наступні види заохочення і нагороджень: 1) оголошення подяки із виплатою одноразової заохочення; 2) нагородження почесною грамотою державного органу з виплатою одноразової заохочення або з врученням цінного подарунка; 3) інші види заохочення і нагородження; 4) виплата одноразового заохочення у зв'язку з виходом на державну пенсію за вислугу років; 5) заохочення Уряду РФ; 6) заохочення Президента РФ; 7) присвоєння почесних звань РФ; 8) нагородження відзнаками РФ; 9) нагородження орденами і медалями РФ.

Законами та іншими нормативними правовими актами суб'єкта РФ встановлюються порядок і умови виплати одноразової заохочення державних цивільних службовців суб'єкта РФ з урахуванням відповідних положень Закону про державної громадянської службі.

Застосування дисциплінарних стягнень за порушення службової дисципліни

Існують три види підстав для застосування дисциплінарних стягнень (заходів дисциплінарної відповідальності): а) нормативне підґрунтя; б) фактична підстава; в) конкретну підставу (правозастосовний акт). Нормативним підставою в даному разі є конкретні норми права, які містяться в Законі про державної громадянської службі та інших федеральних законах, що встановлюють дисциплінарні стягнення (відповідальність) за порушення службової дисципліни.

Фактичне підставу укладена в самому дисциплінарне правопорушення (дисциплінарний проступок) і його складі як юридичному факті. У Законі про державної громадянської службі дисциплінарний проступок визначено як невиконання або неналежне виконання цивільним службовцям з його вини покладених на нього посадових обов'язків.

Конкретна основа - це правозастосовчий акт, що приймається представником наймача, який передбачає застосування дисциплінарного стягнення за вчинення цивільним службовцям дисциплінарного проступку.

За вчинення дисциплінарного проступку представник наймача має право застосувати такі дисциплінарні стягнення: 1) зауваження; 2) догана; 3) попередження про неповну посадову відповідність; 4) звільнення від замещаемой посади цивільної служби; 5) звільнення з цивільної служби.

Підстави звільнення з цивільної служби передбачені в Законі про державної громадянської службі [69. Ст. 37, ч. 1, п. 2; п. 3, підп. "а", "б", "в", "г"; п. 5 та 6]. Такими підставами є: 1) неодноразове невиконання цивільним службовцям без поважних причин посадових обов'язків, якщо він має дисциплінарне стягнення; 2) прогул (відсутність на службовому місці без поважних причин більше чотирьох годин підряд протягом службового дня); 3) поява на службі в стані алкогольного, наркотичного або іншого токсичного сп'яніння; 4) розголошення відомостей, складових державну і іншу охоронювану федеральним законом таємницю, та службової інформації, що стали відомими цивільному службовцю у зв'язку з виконанням ним посадових обов'язків; 5) вчинення за місцем служби розкрадання (в тому числі дрібного) чужого майна, розтрати, умисного знищення або пошкодження такого майна, встановлених набрав законної сили вироком суду або постановою органу, уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення; 6) прийняття цивільним службовцям, що заміщає посаду державної цивільної служби категорії "керівники", необґрунтованого рішення, що спричинило за собою порушення збереження майна, неправомірне його використання або інше заподіяння шкоди майну державного органу; 7) одноразове грубе порушення цивільним службовцям, що заміщає посаду цивільної служби категорії "керівники", своїх посадових обов'язків, що спричинило за собою заподіяння шкоди державному органу та (або) порушення федерального законодавства.

За кожний дисциплінарний проступок може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Заборони, пов'язані з громадянською службою
Службовий контракт про державної громадянської службі
Конфлікт інтересів та індивідуальні службові суперечки на цивільній службі
Заборони, пов'язані з громадянською службою
Державна громадянська служба як адміністративна влада
Заходи заохочення та стягнення, порядок їх застосування до засудженим до позбавлення волі
Порядок застосування і зняття дисциплінарного стягнення
Скарги засуджених до арешту, позбавлення волі, довічного ув'язнення, осіб, які утримуються під вартою, застосування до них заходів стягнення і скарги адміністративно заарештованих на застосування до них видів дисциплінарних стягнень
Дисциплінарне стягнення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси