Меню
Головна
 
Головна arrow Медицина arrow Фізична культура
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Завдання професійно-прикладної фізичної підготовки

Конкретні завдання ППФП студентів визначаються особливостями їх майбутньої професійної діяльності і полягають у тому, щоб:

- формувати необхідні прикладні знання;

- освоювати прикладні вміння та навички;

- виховувати прикладні психофізичні і спеціальні якості.

Прикладні знання пов'язані з майбутньою професійною діяльністю. Студент отримує прикладні знання на лекціях з навчальної дисципліни "Фізична культура", під час бесід і методичних установок на навчально-тренувальних заняттях, шляхом самостійного вивчення літератури.

Прикладні вміння і навички забезпечують безпеку в побуті і при виконанні професійних видів робіт. Вони формуються в процесі активних занять фізичною культурою і спортом. Особлива роль у цьому належить прикладних видів спорту: туризму, автомотоспорту, водних видів спорту і ін.

Прикладні фізичні якості - швидкість, сила, витривалість, гнучкість і спритність необхідні в багатьох видах професійної діяльності. Одні види праці пред'являють підвищені вимоги до загальної витривалості, інші - до швидкості або спритності, треті - до сили окремих груп м'язів і т. п. Завчасне акцентоване формування потрібних прикладних фізичних якостей в процесі фізичного виховання до професійно необхідного рівня і є одним із завдань ППФП.

Прикладні психічні якості та властивості особистості, необхідні майбутньому фахівцю, можуть формуватися і на навчально-тренувальних заняттях і самостійно. На навчальних заняттях з фізичної культури, спортивного тренування, при регулярних самостійних заняттях фізичними вправами можуть бути створені також умови, при яких проявляються такі вольові якості, як наполегливість, рішучість, сміливість, витримка, самовладання, самодисципліна.

Багато спортивні і особливо ігрові моменти можуть моделювати можливі життєві ситуації у виробничому колективі при виконанні професійних видів робіт. Вихована в спортивній діяльності звичка дотримуватися встановлені норми і правила поведінки (почуття колективізму, витримка, повагу до суперників, працьовитість, самодисципліна) переносяться в повсякденне життя, у професійну діяльність. Свідоме подолання труднощів у процесі регулярних занять фізичною культурою і спортом, боротьба з наростаючим стомленням, відчуттями болю і страху виховують волю, самодисципліну, впевненість у собі.

Прикладні спеціальні якості - це здатність організму протистояти специфічним впливів зовнішнього середовища: холоду і спеки, заколисування в автомобілі, на морі, в повітрі, гіпоксії. Такі здібності можна розвивати шляхом загартовування, дозованої теплової тренування, спеціальними вправами, що впливають на вестибулярний апарат (перекиди, обертання в різних площинах), зміцненням м'язів черевного преса, вправами на витривалість, при яких виникає рухова гіпоксія, і т. д.

Формувати спеціальні якості можна в процесі ППФП не тільки з допомогою спеціально підібраних вправ, але і при регулярних заняттях відповідними прикладними видами спорту. Слід мати на увазі і особливості так званої неспецифічної адаптації людини. Встановлено, що добре фізично розвинений і тренована людина швидше акліматизується в новій місцевості, легше переносить дію низької і високої температури, більш стійкий до інфекцій, проникаючої радіації і т. д.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Засоби професійно-прикладної фізичної підготовки студентів
ПРОФЕСІЙНО-ПРИКЛАДНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА
Основні фактори, що визначають зміст професійно-прикладної фізичної підготовки
Методика самостійного освоєння окремих елементів професійно-прикладної фізичної підготовки
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА В ЗАГАЛЬНОКУЛЬТУРНОЇ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ
ОСНОВИ ЗАГАЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ. СПОРТИВНА ПІДГОТОВКА
Підготовка до переговорів: вибір стратегії і тактики
Профілактика професійних захворювань і травматизму засобами фізичної культури
Мета, завдання і значення стадії підготовки справи незручному розгляду
Цілі та основні завдання професійного самовизначення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси