Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Аналіз і оцінка ризику виробничої діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ДОТРИМАННЯ ВІДПОВІДНОСТІ ВИРОБНИЧИХ ОБ'ЄКТІВ І ПРОДУКЦІЇ ВИМОГАМ ОХОРОНИ ПРАЦІ

На підставі ст. 215 Трудового кодексу Російської Федерації та ст. 16 Федерального закону "Про основи охорони праці в Російській Федерації" № 181-ФЗ проекти будівництва і реконструкції виробничих об'єктів, а також машини, механізми та інше виробниче обладнання, технологічні процеси повинні відповідати вимогам охорони праці. Забороняється будівництво, реконструкція, технічне переоснащення виробничих об'єктів, виробництво та впровадження нової техніки, впровадження нових технологій без висновків державної експертизи умов праці про відповідність цих проектів вимогам охорони праці.

Нові або реконструйовані виробничі об'єкти не можуть бути прийняті в експлуатацію без висновків відповідних органів державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці.

Забороняється застосування у виробництві шкідливих або небезпечних речовин, матеріалів, продукції, товарів і надання послуг, для яких не розроблені методики та засоби метрологічного контролю, токсикологічні (санітарно-гігієнічна, медико-біологічна) оцінка яких не проводилася.

У разі використання нових або не застосовуються в організації раніше шкідливих або небезпечних речовин роботодавець зобов'язаний до розпочато використання зазначених речовин розробити і погодити з відповідними органами державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці заходи по збереженню життя і здоров'я працівників.

Машини, механізми та інше виробниче обладнання, транспортні засоби, технологічні процеси, матеріали і хімічні речовини, засоби індивідуального та колективного захисту працівників, у тому числі іноземного виробництва, повинні відповідати вимогам охорони праці, встановленим в Російській Федерації, і мати сертифікати відповідності.

Загальні питання розробки, погодження та затвердження містобудівної та проектної документації регулюються Положенням про проведення державної експертизи та затвердження містобудівної, передпроектної та проектної документації в РФ, затвердженим постановою Уряду РФ від 27.12.2000 р. № 1008.

Крім того згідно з постановою Уряду РФ від 25.04.2003 р. № 244 документація та матеріали щодо проектів будівництва і реконструкції виробничих об'єктів федерального рівня, що подаються на державну експертизу умов праці, направляються в Мінпраці Росії. Документація і матеріали за іншими напрямами державної експертизи умов праці, включаючи проекти будівництва і реконструкції виробничих об'єктів, - органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, які відають питаннями охорони праці.

Планово-попереджувальні ремонти виробничих будівель і споруд регулюються "Положенням про проведення планово-попереджувального ремонту виробничих будівель і споруд", затверджених Постановою Держбуду СРСР від 29 грудня 1973 р. № 279.

Контроль за дотриманням державних нормативних вимог охорони праці здійснюється не тільки на стадії проектування, але і в процесі будівництва виробничих об'єктів з боку федеральної інспекції праці на підставі Положення про федеральної інспекції праці, затвердженого постановою Уряду РФ від 28.01.2000 р. № 78.

Застосування у виробництві шкідливих і небезпечних речовин, матеріалів, продукції, товарів та надання послуг повинні здійснюватися за розробленими методиками з проведенням метрологічного контролю і токсикологічної оцінки. Види продукції, на які повинно видаватися висновок, наведені в наказі Моз Росії від 20.07.1998 р. № 217 "Про гігієнічній оцінці виробництва, постановки і реалізації продукції і товарів".

Обов'язковій сертифікації підлягають засоби індивідуального захисту згідно з переліком товарів, що підлягають обов'язковій сертифікації, затвердженим постановою Уряду Російської Федерації від 13 серпня 1997 року № 1013 та Номенклатурою продукції, щодо якої законодавчими актами Російської Федерації передбачена обов'язкова сертифікація, затвердженої постановою Держстандарту Росії від 30.07.2002 № 64.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Права та обов'язки працівників щодо дотримання вимог охорони праці
Нагляд і контроль за дотриманням законодавчих і нормативно-правових актів у галузі охорони праці
Правовий режим охорони і використання водних об'єктів
ДЕРЖАВНІ НОРМАТИВНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ
Вимоги до охорони об'єктів тваринного світу та середовища їх проживання
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ РИЗИКОМ (ОХОРОНА ПРАЦІ)
Вимоги по охороні навколишнього середовища при розміщенні, проектуванні, будівництві, реконструкції, введенні в експлуатацію, експлуатації та виведення з експлуатації будівель, будов, споруд та інших об'єктів
РОЛЬ ФАХІВЦІВ З БЕЗПЕКИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ І ВИРОБНИЦТВ (ОХОРОНИ ПРАЦІ) В УПРАВЛІННІ РИЗИКОМ НА ВИРОБНИЦТВІ
Відповідальність за порушення вимог охорони праці
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ОХОРОНИ ПРАЦІ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси