Меню
Головна
 
Головна arrow Інвестування arrow Інвестиції
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Проектування капітального будівництва

Будівництво будь-якого об'єкта як виробничого, так і невиробничого призначення, може бути здійснено тільки при наявності відповідного проекту.

Проектування будівництва має дуже велике значення, так як від якості проекту залежить ефективність роботи майбутнього підприємства. Проектування здійснюють проектні організації, що мають на цей вид діяльності відповідні ліцензії.

У ряді найважливіших галузей (чорна і кольорова металургія, вугільна промисловість, енергетика та ін) створено спеціалізовані галузеві проектні організації (інститути). Одні з них, найбільший, який забезпечений висококваліфікованими кадрами, виділяється в якості головного, званого генеральним проектувальником.

На головні інститути покладається координація дій всіх проектних організацій, які обслуговують ту чи іншу галузь. Під їх керівництвом і при їхній особистій участі розробляються техніко-економічні обґрунтування проектів. Вони ж здійснюють проведення єдиної технічної та економічної політики в області проектування підприємств і споруд галузі та підгалузі. З цією метою головні проектні організації вивчають і узагальнюють вітчизняний і зарубіжний досвід проектування, будівництва та експлуатації аналогічних об'єктів. Головні інститути надають кваліфіковану допомогу однопрофільних інститутів галузі, а також здійснюють експертизу розроблених ними проектів.

Крім галузевих проектних організацій існують і спеціалізовані міжгалузеві проектні організації, які виконують проектні роботи у вузькій спеціалізованій області. Наприклад, проектування складних фундаментів здійснює міжгалузевої проектний інститут "Фундаментпроект".

Проектування великих і складних промышленнопроизводственных підприємств та інших споруд ведеться зазвичай силами кількох проектних організацій різних спеціалізацій (субпроектировщиками). До початку розробки проектів генеральні проектувальники отримують від замовників (забудовників) завдання на проектування та укладають з ними генеральні договори на весь період проектування підприємства або споруди. Між генеральними проектувальниками і всіма іншими проектними організаціями, які беруть участь у комплексному проектуванні, також укладаються договори спочатку на весь обсяг та термін одержуваного ними проектування, а потім на їх основі - річні договори. На основі генеральних та річних договорів для всього комплексу запланованого будівництва видають субпроектировщикам вихідні дані, необхідні для розробки відповідних частин комплексних проектів або для проектування великих об'єктів, що входять до складу проектованого підприємства або споруди.

Фінансування проектно-вишукувальних робіт здійснюється за рахунок коштів замовника, а замовником може бути держава, регіональні або місцеві органи влади, комерційні організації.

Генеральні проектувальники відповідають перед замовниками (забудовниками) за своєчасність розробки і якість всього проекту, а субпроектировщики відповідальні перед генеральними проектувальниками за доручену їм частину проектування.

Після завершення розробки проектів генпроектировщики передають їх замовникам (забудовникам) для розгляду і затвердження. Замовники (забудовники) піддають проекти експертній перевірці, державної позавідомчої експертизи та державної екологічної експертизи.

Проект будівництва включає в себе необхідний комплекс технічної та економічної документації.

Це не тільки схеми і креслення, що дають графічне зображення майбутнього підприємства, цеху або споруди, але і технічні та економічні розрахунки, що підтверджують доцільність і економічну ефективність наміченого будівництва.

Проектування здійснюється в дві стадії. При цьому основним документом є проект або техніко-економічне обґрунтування будівництва. На підставі погодженого та затвердженого проекту будівництва розробляється робоча документація.

При одностадійному проектуванні розробляється робочий проект на технічно нескладні і типові будівлі.

Технічний проект промислового підприємства складається з таких частин, як: 1) економічна частина; 2) генеральний план і транспорт; 3) технічна частина; 4) будівельна частина; 5) організація будівництва; 6) кошторисна документація.

Технічний проект зі зведеним кошторисно-фінансовим розрахунком після його затвердження у встановленому порядку є підставою для фінансування будівництва, замовлення основного обладнання та розробки робочих креслень.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

КАПІТАЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО
Особливості визначення вартості будівництва і проектування за кордоном
Організаційне проектування. Принципи проектування і побудови організаційних структур
Організаційне проектування
Особливості ціноутворення в капітальному будівництві
Вимоги по охороні навколишнього середовища при розміщенні, проектуванні, будівництві, реконструкції міських і сільських поселень
Методи проектування структур
РИНОК КАПІТАЛУ. ПРИБУТОК. СТАВКА ВІДСОТКА
Вимоги по охороні навколишнього середовища при розміщенні, проектуванні, будівництві, реконструкції, введенні в експлуатацію, експлуатації та виведення з експлуатації будівель, будов, споруд та інших об'єктів
Якість будівництва і рівень експлуатації для забезпечення безпеки будівельного об'єкта
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси