Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Відділ реклами у структурі комерційної компанії

Відділ реклами у компанії може існувати як самостійна структура, а може входити в службу маркетингу. У будь-якому випадку, як ми вже неодноразово говорили, рекламу можна розглядати у відриві від маркетингової діяльності підприємства. Сьогодні в більшості комерційних структур існує відділ реклами. Навіть у малому бізнесі такий відділ є, хоча в штаті його може бути лише одна людина. Основне завдання відділу реклами - розробка рекомендацій з обґрунтування та проведення рекламної діяльності компанії.

Варто сказати, що в деяких компаніях з'єднують разом відділ реклами і відділ паблік рілейшнз (Р/с). Це з'єднання не завжди обгрунтовано, все залежить від сфери діяльності компанії, її величини, поставлених бізнес-завдань. В одній ситуації компанія воліє всю роботу з рекламування передоручати рекламному агентству, а співробітники відповідного відділу компанії лише контролюють процес взаємодії з агентством. При цьому діяльність по "паблік рілейшнз" залишається за штатними співробітниками фірми. В іншому випадку рекламою компанія може займатися і самостійно, а PR-консультантів запрошувати зі сторони. Чим крупніше фірма і чим вище у неї потреба у проведенні рекламних заходів, тим частіше вона вдається до послуг агентств по рекламі. У той же час необхідність в частих і інтенсивних PR-заходах обумовлює створення спеціальних відділів по зв'язках з громадськістю в структурі компанії.

Мета відділу реклами підприємства - розробка рекомендацій з обґрунтування та проведення рекламної діяльності підприємства. До основних завдань відділу реклами можна віднести:

1) розроблення стратегічного і тактичного плану реклами, його фінансово-економічного обґрунтування і після схвалення керівництвом компанії організація його реалізації;

2) взаємодія з іншими учасниками рекламного процесу - дослідницькими компаніями, рекламними агентствами, каналами поширення реклами.

Безсумнівно, план рекламної діяльності має узгоджуватися з планом маркетингу компанії і бути його складовою частиною. Діяльність по реалізації плану реклами включає участь у визначенні та виборі продуктів (товарів/послуг), найбільш нужденних у рекламі з позицій потреб, можливостей і ресурсів підприємства, оцінки конкурентного середовища і кон'юнктури ринку. Співробітники відділу реклами займаються виявленням особливостей рекламування вибраних продуктів, підбором найбільш прийнятних видів реклами, створенням нових або коригуванням наявних рекламних матеріалів, визначенням рівня рекламного представництва щодо якості, вартості, частоті розміщення.

Як показує практика, власники підприємств, особливо випускають товари широкого вжитку, приділяють пильну увагу рекламної діяльності підприємства, роботи відділу реклами. Найчастіше вони беруть участь у створенні творчих рішень для обраних для реклами продуктів. Наприклад, А. Хайнекен (Alfred Heineken), власник і керівник однойменної пивної імперії, неодноразово отримував нагороди і призи за креативні рішення в рекламі власного підприємства. Правда, за відгуками багатьох спеціалістів, які працюють у відділах реклами комерційних компаній, далеко не завжди пильна увага керівництва і вже тим більше його безпосередню участь в діяльності відділу реклами є обґрунтованим. Крім того, якщо керівництво зовсім не приділяє уваги відділу реклами, то це теж викликає настороженість з боку співробітників, які потребують підтримки і схвалення своєї роботи.

Відділ реклами відіграє помітну роль в розробці товарних знаків, торгових марок, комплексів фірмового стилю, піклується про їх правовий захист, бере участь у розробці програм брендингу. Організація виробництва вихідних рекламних матеріалів, забезпечення рекламною продукцією всіх підрозділів і служб підприємства - невід'ємна обов'язок відділу реклами. У свою чергу, відділ реклами займається вибором рекламних та інших комунікаційних агентств, постачальників, підрядчиків для реалізації плану рекламної діяльності підприємства. Підготовка і передача вихідних матеріалів рекламному агентству, включаючи постановку сформульованих підприємством цілей і завдань його реклами, з урахуванням даних про цільових групах споживачів, достоїнства рекламованого продукту, його особливості - всім цим займається відділ реклами. Він також зобов'язаний передати рекламному агентству зразки рекламованої продукції, матеріали та звіти попередніх рекламних кампаній. Важливий елемент роботи відділу реклами - підготовка та укладання договорів з дослідними, рекламними й іншими компаніями, включаючи постачальників матеріалів і послуг, дизайн-студії розробників упаковки і т. п. протягом всього часу співпраці з рекламним агентством відділ реклами бере участь у розгляді і затвердженні проектів, ескізів, текстів, розкадровок, робочих матеріалів і оригіналів, все, що пов'язано з створенням творчих рішень. Одна з головних обов'язків відділу реклами - участь в оплаті виконаних робіт.

Чи існує в структурі підприємства повноцінний відділ реклами або тільки один рекламний менеджер, але в будь-якому випадку вони повинні активно брати участь у маркетинговій діяльності підприємства. Їм доводиться займатися плануванням реклами у взаємозв'язку з затвердженими керівництвом стратегією, тактикою та програмою маркетингової діяльності. Відділ реклами координує свою діяльність з іншими службами підприємства: маркетингові, збутовими, що займаються виробництвом, розробкою нової перспективної продукції, фінансовою діяльністю, кадрами, юридичними питаннями.

У різних компаніях посаду менеджера по рекламі може називатися по-різному: менеджер по бренду (бренд-менеджер, менеджер з реклами та PR, менеджер з комунікацій. Сама назва посади залежить від того, який тип структурної організації фірми і наскільки великий масштаб її рекламних кампаній. Воно може також залежати від сфери діяльності фірми і се потреб по збуту своєї продукції. Однак саме по собі назву не так важливо, головне, щоб рекламна структура фірми успішно вирішувала поставлені перед нею завдання.

Роль рекламодавця в структурі рекламного процесу - безсумнівно, головна. Бо саме рекламодавець ініціює цей процес. Тому важливо розуміти його цілі та завдання при розміщенні реклами, способи формування рекламного бюджету, становище та місце відділу реклами в структурі компанії.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Що керівник відділу продає своєї компанії
Роль відділу продажів компанії
Функції та структура відділу реклами
Структура та відділи реклами в різних організаціях
Рекламно-комерційна література (довідники, каталоги, буклети).
За яким принципом організувати структуру відділу продажу
Основні види реклами та рекламних засобів
Мережева структура компанії Amway
Зовнішня реклама
Дизайн організаційної структури компанії
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси