Меню
Головна
 
Головна arrow Документознавство arrow Як правильно написати реферат, курсову та дипломну роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Що включити в роздатковий матеріал для членів комісії і як створити презентацію

Для того щоб представити дипломну роботу максимально ефективно, необхідно врахувати те, що люди по-різному сприймають нову інформацію. Одними легше засвоюється інформація на слух, для інших важливі кинестетические або тактильні відчуття" але більшість людей простіше сприймають запропоновану інформацію за допомогою зору. Саме тому для більшої наочності подання інформації про дипломній роботі часто до захисту потрібно створити роздатковий матеріал. Він являє собою ілюстрування основних положень роботи, сюди включаються таблиці, графіки, схеми. Як правило, створення роздаткового матеріалу потрібно для робіт з економіки, менеджменту, географії, теорії організації, тоді як вкрай рідко формування роздаткового матеріалу для дипломних робіт з історії або праву.

Роздатковий матеріал необхідний для того, щоб члени атестаційної комісії могли в наочному вигляді представити основний зміст дипломної роботи, побачити найважливіші графіки і таблиці. Крім того, завдяки використанню ілюстрацій в роздатковому матеріалі можна передбачити запитання членів атестаційної комісії, які досить часто задають додаткові питання, спираючись саме на роздатковий матеріал.

Джерелом ілюстрацій для роздаткового матеріалу може служити сам текст дипломного дослідження, додатка до нього. Можливе використання і додаткові рисунків і графіків, які не ввійшли в текст роботи, але органічно пов'язані з її темою. Якщо ілюстративного матеріалу в дипломній роботі багато, то не слід розміщувати в роздатковому матеріалі абсолютно всі таблиці, графіки, схеми. Досить буде навести від 2 до 5 малюнків і стільки ж таблиць, що відображають суть дослідження. Більша кількість ілюстрацій може розсіяти увагу членів атестаційної комісії або викликати додаткові питання, що небажано для студента, і так волнующегося під час захисту роботи. Таблиці і рисунки повинні бути великими, розташовуватися на всій площі роздаткового листа.

Може скластися і зворотна ситуація, коли ілюстративного матеріалу в дипломній роботі недостатньо. У цьому випадку можна включити до складу роздаткового матеріалу зміст, визначення цілей і завдань роботи, а також списку ключових праць, які використовувалися при написанні роботи. Але оформлення тексту в роздатковому матеріалі повинно бути наочним: для цього застосовується великий шрифт, підкреслення, колір тексту, розташування на аркуші.

В цілому рекомендується при наявності кольорових ілюстрацій роздруковувати роздатковий матеріал на кольоровому принтері, що кілька збільшить вартість підготовки до захисту, але, безумовно, позитивно позначиться на вашому образі грамотного фахівця, який написав цікаву дипломну роботу і бажає представити результати дослідження в найкращому вигляді.

Важливо, щоб ілюстрації роздаткового матеріалу були органічно пов'язані з промовою до дипломної роботи. Наприклад, уривок з промови: "У результаті експерименту була встановлена залежність розвитку фактора А від фактора Б, що продемонстровано на рисунку 2 роздаткового матеріалу". Роздатковий матеріал може включати в себе від 3 до 8 рисунків.

При формуванні роздаткового матеріалу важливо пам'ятати, що для членів атестаційної комісії теоретичні положення досліджуваної теми мають другорядне значення. На перше місце для будь-якого викладача, оцінює дипломну роботу, виходить її аналітична і особливо проектна (рекомендаційна) частини. Їм і слід приділити в роздатковому матеріалі найбільший обсяг Члени комісії повинні наочно бачити, яким чином проведений аналіз, наприклад фінансової діяльності підприємства, допоміг розробити відповідні рекомендації і заходи і наскільки вони ефективно можуть допомогти вирішити існуючі проблеми чи покращити результативність діяльності.

Слід пам'ятати, що всі ілюстрації і таблиці в роздатковому матеріалі повинні бути підписані. Правила оформлення підписів до ілюстративного матеріалу в роздатковому матеріалі аналогічні загальним правилам такого оформлення дипломної роботи (див. § 3.1 "Які стандарти оформлення застосовуються до письмової студентській роботі"). В роздатковому матеріалі повинна бути створена незалежна від дипломної роботи нумерація ілюстрацій.

Іншим видом наочного представлення результатів дипломної роботи є його презентація, створена у програмі Microsoft Office Power Point, або слайд-шоу. Ця програма призначена для створення презентацій, розміщення в ній текстів, ілюстрацій, попереднього перегляду і показу.

Презентація дипломної роботи може включати в себе 10-15 слайдів, які послідовно розкривають зміст її і обов'язково співвідносяться з промовою щодо її захисту. Перший слайд презентації - це вказівка типу роботи, її назви, дані про наукового керівника і студента, выполнившем роботу.

Другу сторінку презентації рекомендується присвятити актуальності теми, наступну - об'єкту і предмету, а далі - цілям і завданням дослідження.

Як і в мові, важливу частину презентації займають висновки по роботі. На останньому слайді презентації слід подякувати за увагу.

Кількість рядків на одному слайді презентації не повинно перевищувати 5-7, шрифт у презентації повинен бути достатньо великим, щоб він легко читався при демонстрації. Для оформлення фону презентації краще вибирати світлі, неяскраві тони.

Приклад роздаткового матеріалу наведено в додатку 5. Таким чином, і роздатковий матеріал, презентація можуть стати чудовою прикрасою захисту дипломної роботи.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Як грамотно відповісти на запитання членів комісії
Проведення презентації
Створіть яскраві асоціації
Уніфіковані форми первинних облікових документів з оформлення переміщення і передачі в експлуатацію матеріальних запасів
Основні принципи підготовки звіту і презентації результатів дослідження
Основні прийоми проведення презентації
Як створити графіки і схеми в роботі
Соціалістичний реалізм. Особистість соціально активна і включена до творення історії насильницькими засобами
Договір комісії
Аналіз ефективності використання матеріальних ресурсів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси