Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетингові дослідження
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Введення

Вітчизняних менеджерів вже давно не треба переконувати в тому, що ефективність прийнятих ними рішень багато в чому визначається їх поінформованістю про ринок і що основну частину цієї інформації дають маркетингові дослідження. Давно стало зрозуміло, що не всі маркетингові дослідження "однаково корисні" в тій чи іншій ситуації. Саме тому з боку менеджерів, студентів, які припускають стати менеджерами або обрати маркетингові дослідження своєю професією, а також молодих спеціалістів, що працюють у цих областях, відчувається помітний попит на знання та навички, що дозволяють організувати інформаційну підтримку процесу прийняття маркетингових рішень.

Хоча ринок бізнес-книги і відгукнувся на цей попит, все ще не вистачає посібників, які б ясно і дохідливо розповідали про суть, можливості та межі застосування досить широкого спектра методів маркетингових досліджень. Одні книги висвітлюють не надто широкий діапазон дослідницьких можливостей, інші - надзвичайно объемисты, але розраховані радше на вже сформованих фахівців. Більшість перекладних видань грішить неясностями, оскільки перекладачі не завжди до тонкощів володіють дослідницькими методиками.

Ця книга, як нам представляється, у чому заповнить зазначені прогалини. Вона являє собою широке за тематикою, але досить компактний і ясне навчальний посібник з методів маркетингових досліджень. Основу книги складають курси лекцій, які автори читають у Національному дослідницькому університеті "Вища школа економіки". За відгуками багатьох випускників, цей курс виявився для них одним з найбільш корисних і зіграв важливу роль у працевлаштуванні та кар'єрі.

Книга враховує традиції викладання методів маркетингових досліджень в США і Великобританії. Так, її структура багато в чому перегукується з порядком викладу матеріалу в книзі професора Н. Малхотры - ймовірно, найбільш фундаментального з існуючих у світі навчальних посібників на цю тему. Міститься в книзі і ряд прикладів з практики англійських дослідників. У той же час вона спирається на практичний досвід автора, багато років працює у Фонді Громадська Думка (ФГД) і спеціалізується на зборі та аналізі маркетингової та соціологічної інформації. Відповідно у книзі знайшли своє відображення досвід і технологічні можливості ФОМ - однієї з найбільш просунутих в методичному плані російських дослідницьких організацій.

Читачам книги стане ясно, що загальні принципи збору та аналізу маркетингової інформації утворюють самостійну структуру, в якій треба добре орієнтуватися, щоб успішно і не допускаючи зайвих витрат на дослідження вирішувати ринкові завдання. Вони отримають чітке уявлення про інструментарій маркетингових досліджень, про сильні та слабкі сторони кожної групи методів, про принципи складання анкет, формування вибірки, організації польових робіт, аналізу даних і т. д.

Книга може бути рекомендована студентам, аспірантам і слухачам системи підвищення кваліфікації; менеджерам і керівникам підприємств, а також фахівцям, що працюють в області маркетингових досліджень.

Автори висловлюють подяку Ю. А. Дроновій, Т. А. Зерновий, С. А. Ковальової, Е. В. Кондратьєвої, А. С. Сафонової, І. в. Стабровскому, М. Б. Чернін та М. В. Янушевой за допомогу в підготовці ряду прикладів, а також П. А. Вороніну за допомогу в підготовці підрозділу "Інтернет-опитування".

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси