Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Техніка безпеки при експлуатації обладнання для механічного розділення

Робочі вальці машин повинні бути повністю закриті захисними огородженнями, які мають проріз для заправки кишок, а місце заправки кишок в обробку повинно бути вказано на корпусі чітким знаком (стрілою). Огородження повинні мати блокувальний пристрій, автоматично отключающее привід машини при їх підйомі.

Шлямовочные барабани повинні мати кожухи з дверцятами, сблокированными з пусковим пристроєм, а також пристосування, що вказує на поєднання завантажувальних отворів барабана з дверцятами кожуха.

Всі обертові частини центрифуги для відділення шквары від жиру слід надійно огороджувати. Огородження повинні повністю закривати обертовий корпус редуктора і бути надійно закріплені на кронштейні станини болтами. Забороняється подавати в центрифугу рідину, що містить шматки твердого речовини більше 5-6 мм. Надійна і безпечна робота центрифуги можлива лише у разі ретельного балансування ротора.

Парова сорочка шнекового преса забезпечується запірною арматурою, запобіжним клапаном, манометром. Подача продукту в прес повинна бути механізована, а шнеки подачі і пресування і шестерні пресів повинні бути щільно та надійно закриті щитами, кожухами і кришками так, щоб руки і одяг працюючого не могли потрапити під обертові частини преса. Кришку шнека блокують з приводом для виключення можливості пуску преса при відкритій кришці шнека.

Сепаратор для розділення жироводной емульсії повинен бути забезпечений окремим пусковим пристроєм, розташованим у безпосередній близькості від нього. Сепаратор встановлюють суворо вертикально за рівнем на жорсткому (бетонному) фундаменті і віброізолюючих опорах. Він обладнується надійним гальмівним пристроєм для швидкого і повільного припинення обертання барабана, який в зборі має бути динамічно від балансовано.

Не можна застосовувати для складання одного барабана сепаратора деталі іншого барабана сепаратора. Пуск сепаратора без звукового сигналу забороняється, хід його повинен бути спокійним і тихим. У кришці підставі, тарелкодержателе і захисному кільці не повинно бути тріщин. Шлям з сепаратора слід вивантажувати закритим способом. Для його розбирання необхідно користуватися спеціальними пристосуваннями, знімачами та інструментами, а для переміщення важких деталей - підйомним механізмом (тельфером).

Рами фільтр-пресу для обробки желатинових бульйонів повинні бути міцно встановлені на напрямних. При їх затягуванні поправляти руками прокладки та кола не допускається. Роботи по установці фільтру-преса повинні проводитися не менш ніж двома робітниками. Неприпустимо фільтрувати бульйон під тиском, що перевищує вказане в паспорті фільтр-преса. Під рамами фільтр-преса повинні бути встановлені ємності для збору осаду. Вивантажувати целюлозні кола фільтр-преса слід на спеціальні підставки. При встановленні декількох фільтрів-пресів відстань між ними повинна бути не менше 0,8 м.

Гідравлічний фільтр-прес, використовуваний для фільтрації колагенової маси, оснащують пристроєм для перекидання візків, лотком для прийому сировини і трубчастим наконечником для отримання безперервного джгута колагенової маси. Поворотний стіл преса повинен мати автоматичний пристрій для його фіксації в робочому положенні. Перевищення робочого тиску в пресі вище зазначеного в паспорті заводу-виробника неприпустимо. Прес повинен мати кінцеві вимикачі в крайніх положеннях пресового поршня і поворотного столу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для формування м'ясопродуктів
Техніка безпеки при експлуатації технологічного обладнання молочної галузі
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для засолу
Безпечна експлуатація технологічного обладнання галузі
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для подрібнення
Заходи пожежної безпеки при експлуатації газовикористовуючого обладнання
Контроль вимог безпеки та екологічності при експлуатації обладнання
Безпечна експлуатація технологічного обладнання м'ясної галузі
Вимоги безпеки при експлуатації будівельних лісів
Безпечна експлуатація загальнозаводського обладнання
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси