Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративний процес
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Виробництво по справах про адміністративні правопорушення: заходи процесуального забезпечення

Поняття та система заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, загальні правила їх застосування

Заходами забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення називаються процесуальні дії, здійснювані уповноваженими

на те особами в процесі розгляду справ про адміністративні правопорушення. Ці заходи застосовуються з метою:

1) припинення адміністративного правопорушення;

2) встановлення особистості порушника;

3) складання протоколу про адміністративне правопорушення при неможливості його складання на місці виявлення адміністративного правопорушення;

4) забезпечення своєчасного і правильного розгляду справи про адміністративне правопорушення і виконання прийнятого у справі постанови.

Згідно ст. 27.1 КоАП РФ уповноважена особа має право в межах своїх повноважень застосовувати такі заходи забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення:

1) доставлення;

2) адміністративне затримання;

3) особистий огляд, огляд речей, огляд транспортного засобу, що знаходяться при фізичній особі; огляд належать юридичній особі приміщень, територій, що знаходяться там речей і документів;

4) вилучення речей і документів;

5) відсторонення від керування транспортним засобом відповідного виду;

6) медичний огляд на стан сп'яніння;

7) затримання транспортного засобу, заборона його експлуатації;

8) арешт товарів, транспортних засобів та інших речей;

9) привід;

10) тимчасова заборона діяльності.

11) застава за арештоване судно;

12) приміщення у спеціальні установи іноземних громадян або осіб без громадянства, які підлягають адміністративному видворенню за межі Російської Федерації у формі примусового видворення'.

Класифікація зазначених заходів проводиться за різними підставами і залежно від критерію, покладеного в се основу. Виділяються заходи, що застосовуються у відношенні фізичних осіб (адміністративне затримання) та юридичних осіб (вилучення документів і майна, які належать юридичній особі); заходи особистого характеру (доставлення, затримання, привід, примусове освідування) і майнового характеру (затримання транспортного засобу, огляд речей).

Застосування заходів адміністративного припинення пов'язане з обмеженням прав і свобод громадян, тому відповідно до ч. 3 ст. 55 Конституції РФ вони застосовуються лише у випадках, встановлених Кпап РФ. Як правило, наслідком застосування заходів адміністративного припинення є обмеження майнових прав громадян. Обмеження майнових прав, права на свободу пересування (при застосуванні адміністративного затримання) у випадках, встановлених Кпап РФ, як правило, передбачає бессудную процедуру здійснення зазначених обмежень. Стосовно майнових прав можливість бессудной (адміністративної) конфіскації передбачена п. 2 ст. 243 ЦК РФ, але тільки в тих випадках, коли вона визначена федеральним законом.

Застосування заходів адміністративного припинення допускається тільки у випадках, коли неможливо здійснення інших передбачених КоАП РФ процесуальних дій, не пов'язаних з обмеженням прав і свобод людини. Зокрема, заходи адміністративного припинення не можуть бути застосовані при виробництві по справах у випадках, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається; як правило, це передбачено при вчиненні проступків, що не представляють значної суспільної небезпеки (ст. 28.6 КоАП РФ).

Заходи адміністративного припинення можуть бути також застосовані, якщо особа оскаржує наявність події адміністративного правопорушення, а також у випадках, коли передбачено призначення (накладення) адміністративного покарання у вигляді попередження або адміністративного штрафу без складання протоколу, якщо особа вважає застосовується до нього адміністративне покарання невідповідним адміністративному правопорушенню або відмовляється від сплати адміністративного штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення.

Порядок здійснення заходів адміністративного припинення передбачає складання спеціального протоколу, або про їх застосування вказується в протоколах про адміністративне правопорушення. У разі адміністративного затримання поряд з протоколом про адміністративне правопорушення складається спеціальний протокол про застосування даного запобіжного заходу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Права і обов'язки осіб, щодо яких здійснюється провадження по справах про адміністративні правопорушення
Процесуальні терміни у провадженні по справах про адміністративні правопорушення та їх обчислення
Виробництво по справах про адміністративні правопорушення: поняття, зміст, процесуальні особливості
Міри забезпечення виробництва по справі про адміністративні правопорушення
Виконавче провадження
Права і обов'язки осіб, щодо яких здійснюється провадження по справах про адміністративні правопорушення
Міри забезпечення виробництва по справі про адміністративні правопорушення
Виробництво по справах про адміністративні правопорушення: поняття, зміст, процесуальні особливості
Виробництво по справах про адміністративні правопорушення: види, терміни, докази
Адміністративне правопорушення: поняття та ознаки
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси