Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Міжнародні переговори в бізнесі і політиці
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

- Аналітик

Стиль конструктивно-аналітичний

Дихотомії Юнга: логіка, інтуїція, інтроверсія, раціональність.

У процесі комунікації конструктивно-аналітичний стиль може мати цілий ряд переваг і оригінальних можливостей. Інтравертна інтуїція Аналітика здатна розгорнути перед опонентами цілий віяло оригінальних альтернатив, а схильність до логічним обгрунтуванням може зробити їх досить переконливими. Він готовий запропонувати конструктивні поліпшення з усіх питань, по кожному пункту порядку денного, однак в силу природної інтроверсії мова Аналітика часом досить суб'єктивний, а його аргументів іноді бракує переконливої раціональності. Йому простіше не домовлятися про компроміси, а сповідувати істини.

Переваги стилю. Сильними сторонами конструктивноаналитического переговорного стилю є схильність до організації, концептуальне мислення (інтуїція), здатність бачити одночасно і конкретну проблему, і всю переговорну ситуацію. Аналітик має здатність до систематичної і послідовної роботи (раціональність), він упевнений у своїх силах і прагне довести до логічного кінця будь-які проекти. За столом переговорів він схильний до обговорень і дискусій, які для нього є частиною вирішення проблем.

Його ставлення до партнерів по переговорам здатне гнучко змінюватися, при цьому він щиро намагається поліпшити відносини, оскільки прагнення до постійного самовдосконалення є рушійною силою людей подібного типу. Для Аналітика переговори - творча лабораторія, в якій проекти перетворюються в реальність, тому він прагне максимально підвищити ефективність роботи за столом переговорів з допомогою конструктивних пропозицій, не схильний витрачати ні хвилини часу на "ліричні відступи". Він намагається всебічно розглянути кожне питання порядку денного і скласти об'єктивну картину того, що відбувається, при цьому йому властиво ставити партнерам конкретні питання: "для якої мети?", "чому?", "навіщо?", щоб розкласти проблему на її логічні складові і таким шляхом пояснити ситуацію. Багато в чому завдяки такому аналітичного підходу він здатний розібратися в найскладніших переговорних проблеми, намагаючись виявляти об'єктивність і виваженість, що підкреслює у спілкуванні з партнерами. Аналітик здатний змінити свою думку тільки в тому випадку, якщо йому запропонують більш вагомі аргументи. Його безкомпромісність за столом переговорів проявляється тільки тоді, коли мова йде про принципові питання.

Проблемні зони стилю. Незалежність, інтелектуальна відчуженість і схильність до суперечок можуть здатися партнерам досить недружньої і навіть агресивною позицією, що часом ускладнює розвиток партнерських взаємин за столом переговорів. Під час роботи Аналітик може проявити себе холодним, байдужим сперечальником. Його захоплення процесом уявного планування іноді здатне змусити забути про необхідність практичних дій.

На переговорах конструктивно-аналітичний стиль вельми ефективний у ситуації складних конфліктів, коли потрібно розробити ряд конструктивних альтернатив і провести плідні дискусії. Серед відомих представників даного типу переговірників виділяється Річард Ніксон, чий політичний геній змусив його значно випередити свій час. Сьогодні цей ефективний стиль ведення переговорів демонструє російський прем'єр-міністр Д. А. Медведєв.

- Критик

Стиль критично-ініціативний

Дихотомії Юнга: логіка, інтуїція, інтроверсія, ірраціональність.

За столом переговорів інтровертний розумовий тип перебуває під вирішальним впливом ідей, які випливають не стільки з об'єктивної ситуації, скільки з його суб'єктивних уявлень. Критик схильний до мовчазних роздумів і побудов концепцій (інтроверсія), здатний розкласти по поличках усі уявні можливості, які йому підказує інтуїція, а його відкритість і гнучкість (ірраціональність) роблять його сприйнятливим до будь-яких обсягах нових даних. У процесі переговорів його позиція та пропозиції можуть перманентно змінюватися, і в останній момент, коли з'являються нові дані, він може вийти до партнерів з самим несподіваним пропозицією ("сюрприз"), що здатне збентежити більш раціональних колег.

Переваги стилю. Прагнення до логічності, професіоналізму і досконалості в усьому є характерною рисою

Критика. Будь-яку проблему за столом переговорів він сприймає як інтелектуальний виклик, продумуючи заздалегідь всі пропозиції і кожен етап роботи від початку до кінця. Він приділяє багато часу процесу підготовки і планування переговорів. Однак навіть коли всі плани і пропозиції готові на папері, він знаходить час для критики та вдосконалення, і цей процес у нього може тривати тижнями і місяцями, оскільки приносить йому набагато більше радості і задоволення, ніж самі переговори і безпосередня реалізація планів.

У переслідуванні своїх ідей за столом переговорів Критик здебільшого наполегливий, упертий і важко піддається впливу з боку партнерів. Типовою є ситуація, коли у відповідь на питання або пропозицію партнера він просить почекати і відкладає відповідь до завтра, щоб ретельно все обдумати і представити такі глибокі і різнобічні висновки, які можуть змусити партнера по-новому поглянути на проблему. Такий серйозний підхід до справи іноді може сприяти зростанню і розвитку відносин з партнерами, якщо тільки Критик проявить ввічливість та коректність.

Проблемні зони стилю. Постійна заглибленість у роздуми, недостатня увага за столом переговорів до доводів і міркувань партнерів здатні здатися їм проявом відчуження і навіть відвертою брутальністю. Як іронічно зауважував К. Р. Юнг, партнер у цьому випадку ясно відчуває, що він фігурує тут лише негативно, тобто в більш м'яких випадках він відчуває себе зайвим, в більш різких випадках розуміє, що його просто усувають як перешкоду. Негативне ставлення до партнера - від байдужості до усунення є суттєвою проблемою критично-ініціативного стилю. Судження Критика досить часто здаються партнерам холодними і непохитними, при цьому ввічливість, люб'язність і ласкавість можуть бути в наявності, але нерідко з дивним присмаком якийсь боязливості, що видає приховане за ними намір обеззброїти противника. Останній повинен бути заспокоєний або умиротворений, бо інакше він міг би стати перешкодою. Цьому стилю властиве бажання підпорядкувати процес переговорів і прийняття рішень власної теоретичної моделі здатне сильно дратувати партнерів.

Критично-ініціативний стиль є досить конструктивним на етапі підготовки переговорів, але в процесі обговорень і дискусій на самих переговорах його краще доповнити більш товариськими і гнучкими колегами-экстравертами. Цей стиль за столом політичних переговорів характерний для Ірини Хакамади.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Дослідження та аналітика в сфері PR
Аналітика інвестиційних пропозицій
Ангела Меркель: "зважений аналітик"
Дж. Вико як аналітик і критик деяких тенденцій сучасної йому епохи
Прибуток як показник, диагностирующий ефективність. Нехтування фінансовими аналітиками показником "чистий прибуток"
Сприйняття глядачами і критикою
Б. Критика
Критика психоаналізу
Критика
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси