Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративна відповідальність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Правові передумови делегування повноваження юрисдикційного

У відповідності з Кпап встановлюються такі правові передумови передачі суб'єкту РФ або іншому публічному суб'єкту юрисдикційних повноважень:

а) пряма вказівка на утримання переданого повноваження та його нормативно-правове регулювання в законі суб'єкта РФ (див. ч. 2 ст. 4.2 КоАП);

б) нормативне правове регулювання здійснюється в порядку, встановленому указами Президента РФ чи постановами Уряду РФ (стосовно до останніх див. ч. 2 ст. 32.4, ч. 4 ст. 32.8 КоАП);

в) пряма вказівка на здійснення повноважень у порядку, що визначається відомчим нормативним правовим актом (по перевазі актом правоохоронного органу див. ч. 3 ст. 32.10 Кпап).

В залежності від свого призначення актом делегації встановлюються:

а) права та обов'язки органу адміністративної юрисдикції та його посадових осіб щодо застосування публічних процедур, встановлених Кпап (див. ч. 4 ст. 32.8 КоАП);

б) техніко-юридичні атрибути юрисдикційної діяльності (розробка переліків посадових осіб, уповноважених ініціювати процедуру розгляду справи про адміністративне правопорушення, що затверджуються відповідним відомчим нормативним правовим актом);

в) статутні повноваження органу адміністративної юрисдикції (у цьому випадку постановою Уряду РФ визначається статус органу виконавчої влади або його територіального підрозділу, уповноваженого на здійснення публічних процедур, див. абз. 1 ч. 3,4 ч. ст. 32.11 Кпап).

Делегування повноважень у сфері нормативно-правового регулювання з відповідною їх передачею федеральному органу виконавчої влади або законодавчого (представницького) органу суб'єкта Федерації являє собою невід'ємний атрибут законодавства про адміністративні правопорушення. Стосовно до Кпап міста Москви статус органів адміністративної юрисдикції встановлюється не Кпап міста Москви, а Указом Мера Москви або постановою Уряду Москви, наділяють орган виконавчої влади Москви повноваженнями у сфері порушення справи про адміністративне правопорушення та його розгляду (див. п. 3 ст. 16.1, ст. 16.3, ч. 2,3 ст. 16.5 Кпап міста Москви), при цьому Кпап міста Москви, також як і Кпап, визначає виняткову сферу відомчого нормативно-правового регулювання (див. ч. 5 ст. 16.5 Кпап міста Москви).

Порядок делегування адміністративно-юрисдикційних повноважень встановлено та Кпап, відповідно до них органам законодавчої влади суб'єктів РФ передаються окремі повноваження, віднесені ст. 1.3 КоАП до виключного відання Російської Федерації (пор. п. 2 ч. 1 ст. 1.3 КоАП з ч. 2 ст. 4.2, ч. 2 ст. 4.3 КоАП).

Кореляція законів і підзаконних актів

Закони суб'єктів РФ про адміністративні правопорушення, прийняті відповідно до Кпап, не повинні йому суперечити (ч. 2, 5 ст. 76 Конституції РФ). Дозвіл колізій щодо відповідності регіональних законів Кпап віднесено до відання Конституційного Суду РФ. Таким чином, завжди при встановленні протиріччя закону суб'єкта РФ Кодексу оспорюється його конституційність, тобто відповідність Конституції РФ. Закони суб'єктів РФ про адміністративні правопорушення або їх окремі положення, що визнані неконституційними згідно з постановою Конституційного Суду РФ, втрачають чинність (ч. 6 ст. 125 Конституції РФ).

Конституція РФ і ратифіковані міжнародні договори мають вищу юридичну силу по відношенню до Кпап, останній не може їм суперечити. Рішення про відповідність Кпап Конституції РФ при виникненні спору про його застосування виноситься Конституційним Судом РФ (п. "а", "б" ч. 2 ст. 125 Конституції РФ), однак, оскільки Конституція РФ належить до актів прямої дії, громадяни та юридичні особи вправі захищати свої права в судах загальної юрисдикції та арбітражних судах, це обумовлено їх правом на оскарження дій і рішень посадових осіб.

Відповідати Конституції РФ повинні не тільки нормативні правові акти, тобто статті та інші структурні одиниці власне Кпап, але й акти індивідуального застосування, що виносяться (прийняті) посадовою особою при здійсненні встановлених Кодексом процесуальних дій. До таких актів відносяться протоколи про застосування заходів адміністративного припинення (див. ч. 3 ст. 27.2, ст. 27.4, ч. 6 ст. 27.7, ч. 4 ст. 27.8, ч. 5 ст. 27.9, ч. 5 ст. 27.10, ч. 3 ст. 27.12, ч. 4 ст. 27.13, ч. 3 ст. 27.131, ч. 4 ст. 27.14, ч. 1 ст. 27.141 - протокол складається за правилами, встановленими ч. 4 ст. 27.14), протокол про адміністративне правопорушення (ст. 28.2, ч. "б" ст. 28.7), постанови, що виносяться до передачі справи на розгляд (ст. 28.9), ухвали, постанови, що виносяться при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, при його розгляді, за результатами розгляду зазначеної справи (див. відповідно ст. 29.4, ст. 29.8, 29.9 КоАП), а також інші правові акти.

До особливих різновидів актів індивідуального застосування відносяться рішення, винесені в результаті судового або адміністративного оскарження дій і рішень посадової особи, уповноваженої здійснювати передбачені Кпап процесуальні дії, в тому числі без суду і заходи примусу.

Підозрюваний у вчиненні адміністративного правопорушення має право оскаржити дії (бездіяльність) осіб, що застосовують заходи адміністративного припинення; порушник особи, які беруть участь у провадженні у справі, мають право оскаржити рішення по скарзі на постанову по справі про адміністративне правопорушення. Дії органів адміністративної юрисдикції та їх посадових осіб підлягають оскарженню незалежно від їх процесуального оформлення, при цьому можуть бути оскаржені не лише правові акти, прийняті після застосування заходів адміністративного припинення чи інших владних дій, але і безпосередньо такі дії (бездіяльність), які тягнуть неправомірні, на думку ініціатора скарги, обмеження його майнових або особистих немайнових прав.

Будь-яка галузь законодавства передбачає досягнення позитивних цілей правового регулювання - так званих завдань законодавства. Завданням законодавства про адміністративні правопорушення відноситься захист майнових прав особи, його нематеріальних прав, а також правоохраняемых публічних інтересів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Організаційні відносини в системі менеджменту (делегування, повноваження, відповідальність)
Правові наслідки кваліфікації неосудності в юрисдикційної діяльності
Адміністративно - юрисдикційні провадження
Муніципальні юрисдикційні повноваження
Індивідуальні правові акти у юрисдикційної діяльності
Кореляційні зв'язки між економічними показниками та факторами
Підзаконні нормативні акти: поняття, ознаки, види
Закони кредиту
Підзаконні акти.
Закон РФ "Про авторське право і суміжні права"
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси