Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг в комерції
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПЕРЕДМОВА

Наш XXI ст. - вік стрімких інновацій, глобалізації, прозорості механізму товарно-грошових відносин у провідних країнах світу. Тому саме сьогодні процес впровадження маркетингу в комерцію потребує концептуалізації та пильному вивченні. Поступальний розвиток національної економіки обумовлено активізацією використання інструментів маркетингу.

Маркетинг пронизує всі стадії відтворювального процесу і присутній як в компаніях малого, середнього бізнесу, так і в найбільших інтегрованих бізнес-групах (Газпром, Лукойл, Интерросс тощо), а також транснаціональних корпораціях.

Багато вітчизняні компанії змушені застосовувати стратегії маркетингу в комерції, при цьому акцентуючи увагу на просуванні бренду, створення привабливого асортименту, вигідною дистрибуції, сервіс обслуговування клієнтів. Але на практиці часто не вистачає досвіду і знань. Тому менеджерам доводиться використовувати аутсорсинг як систему залучення зовнішніх компаній для реалізації корпоративних стратегій ринкового участі з залученням ПР-підтримки і мас-медіа.

На жаль, до останнього часу специфіка маркетингу в комерційній діяльності вивчена не в повному обсязі і представлена фрагментарно з виділенням окремих видів робіт з постачання, збуту або в організації торгівлі. Тому автори підготували цей підручник, розкриває концептуальні положення маркетингу як у сфері матеріального виробництва, так і в торгівлі, сфері послуг з виділенням значення аутсорсингу як філософії ринкового участі.

Необхідно відзначити, що в сучасних умовах поряд з класичною моделлю соціально-етичного маркетингу чітко заявила про себе концепція Маркетингу нових ідей" (МНІ), що зумовлено насамперед бурхливим розвитком науково-технічного прогресу, у тому числі високих комп'ютерних та інформаційних технологій.

Слід зазначити, що МНІ починається з інновації незалежно від бажань і запитів покупців. На відміну від традиційної моделі класичного маркетингу швидкість появи інновації перевищила здатність маркетологів передбачати споживче поведінка.

Відомо, що в класичній моделі маркетингу спочатку присутні маркетингові дослідження в області виявлення рівня незадоволеного попиту споживачів, що потребують тривалого часу. Але наявність інноваційних технологій, креативних виконавців дозволяють в стислі терміни реалізувати ідею і, більш того, формувати перспективні смаки і побажання в суспільстві.

Найбільш наочними зразками філософії "Маркетингу нових ідей" є компанії високих технологій, світ моди та інші інноваційні галузі. В рамках цієї концепції формуються мегабренди з надлишковими ресурсами в таких компаніях, як Intel, Microsoft, Toshiba, Apple та ін.

Компанія продовжує проводити політику агресивної експансії мікрочіпів, безперервно прагнучи до постійного оновлення. Безумовно, швидкому поширенню новинок у суспільстві сприяє мережева торгівля, яка регулює остаточну ціну новинки з урахуванням негайного появи їх аналогів в компаніях-конкурентах. Тому в рамках концепції МНІ постійно пропонуються фото і телекамери в стільникових телефонах, нові навігаційні пошукові системи в автомобілях, електромобілі, про яких раніше споживач, можливо, і не мріяв.

Незважаючи на величезний ризик венчурних бізнес-проектів, компанії постійно розвивають напрямки науково-технічного прогресу, а успіх або провал інновації безпосередньо залежить від кінцевого споживача.

У філософії МНІ головним оціночним критерієм виступає не частка ринку, як раніше, а споживча лояльність з урахуванням принципу ініціативи, швидкості і соціальної відповідальності.

Таким чином, в основі Маркетингу нових ідей" присутні такі компоненти, як: інформаційні технології, дух підприємництва і творчості і, звичайно ж, споживач, який дає можливість отримати прибуток як нагороду за зусилля.

Необхідно зазначити, що система маркетингу в комерції крім пріоритету споживчої орієнтації, активізації інновацій включає механізми по створенню: позитивної громадської думки, високої культури обслуговування, стандартів безпеки, охорони навколишнього середовища та гідного іміджу як неоціненного капіталу компанії.

Представлений вашій увазі підручник в логічній послідовності розкриваєте комплексному єдності концептуальні підходи до маркетингу в комерційній системі, стратегії ринкового участі, внутрішньофірмове планування, маркетинг торгівлі, комунікацій. Поряд з цим дається комплексна оцінка ефективного маркетингу в комерції. Підручник ілюстрований наочним прикладами, аналітичним матеріалом з включенням контрольних питань, завдань, тестів.

Сучасний спеціаліст з маркетингу повинен оволодіти теоретичними основами комерційної діяльності, що базуються на законах і категоріях ринкової економіки.

Більш складна задача для нього полягає в тому, щоб у своїй практичній життя успішно застосовувати отримані знання в області створення активних торговельних комунікацій з постачальниками і покупцями з урахуванням можливих ризиків. Справжній комерсант повинен вміти прогнозувати, планувати і виконувати бізнес-операції, враховуючи при цьому купівельні смаки, уподобання, можливі ризики, а головне - соціально-корпоративну відповідальність за результати своєї праці.

Основні положення підручника допоможуть комерсанту досягти намічених результатів бізнесу, зайняти міцне положення в цільовому сегменті збуту і зробити істотний внесок у національну економіку країни.

Отримані знання дозволять студентам, аспірантам, підприємцям оволодіти специфікою та новими напрямками маркетингу в організації виробничої, оптово-комерційної діяльності в умовах сучасних вимог товарно-грошових відносин, націлених на дослідження, формування і задоволення суспільних потреб як всередині країни, так і за її межами.

Автори надзвичайно вдячні студентам, колегам, представникам ділових кіл за допомогу в написанні і апробації основних положень підручника.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси