Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Види інтернет-реклами

1. Контекстна реклама - тип інтернет-реклами (частіше у вигляді короткого тексту з явним рекламним слоганом), унікальною особливістю якого є демонстрація можливого клі

Статистика користувачів Інтернету (більше одного разу на місяць)

Рис. 2.3. Статистика користувачів Інтернету (більше одного разу на місяць)

Таблиця 2.3. Відповідність цілей і способів просування в Інтернеті

Відповідність цілей і способів просування в Інтернеті

опту саме в той момент, коли він висловив інтерес або намір купити товар/послугу і почав пошук потрібної йому інформації за допомогою вводу інформації в пошукову систему. Рекламне повідомлення можна назвати контекстним, якщо воно потрапляє в контекст поведінки споживача, тобто затребуване сценарієм пошуку, купівлі та споживання товару/послуги. Очевидні плюси даного типу реклами:

o оперативність (аудиторія отримує повідомлення відразу після запуску рекламної кампанії);

o таргетинг (вибір критеріїв демонстрації оголошень - тематика ресурсу, регіон);

o цільова аудиторія (по оголошенню переходить відвідувач, якого зацікавило зміст рекламного повідомлення);

o високий коефіцієнт конверсії (відвідувачі, що прийшли через "контекст", часто роблять заплановане маркетером дія).

Негативні аспекти

o охоплення аудиторії;

o низька можливість впливу на імідж, обмежене візуальне вплив;

o складність управління кампаніями з великою кількістю ключових запитів.

У Рунеті можна виділити декілька систем контекстної реклами, безперечними лідерами серед яких є Яндекс Директ, Бігун і Google Awards.

Як правило, контекстні оголошення розміщуються не тільки на пошукових системах і каталогах, але і на сайтах - партнерах систем контекстної реклами. На даний момент виділяють кілька основних видів контекстної реклами.

o Пошукова реклама - вид контекстної реклами, при якому рекламні оголошення відображаються на сторінці результатів пошуку використовуваної пошукової системи, а тематика рекламних оголошень максимально відповідає сфері інтересу користувача, вираженої через пошуковий запит.

o Тематична реклама - вид контекстної реклами, при якому рекламний матеріал відображається на інтернет-сторінках, які відповідають тематиці рекламного матеріалу за змістом.

o Поведінкова реклама - вид контекстної реклами, заснований на поведінкових технологіях, які дозволяють виявити комерційну зацікавленість відвідувача інтернет-сайту або інтернет-сторінки без прив'язки до вмісту показувалася сторінки. Можливі сфери інтересу відвідувача визначаються, виходячи з попередніх пошукових запитів відвідувача, статистики переходів по посиланнях і рекламних повідомлень, а також інших анонімних і дозволених даних про браузері відвідувача. Використання даної технології дозволяє збільшити ефективність розміщення реклами в тематичних мережах, так як часто на сторінках сайтів, що входять в партнерську (тематичну) мережу, не мають чітко вираженої тематики, користувач побачить контекстну рекламу, пов'язану з темами, яким він нещодавно приділяв увагу.

2. Банерна реклама - за допомогою неї можна вирішити багато маркетингові завдання, які можуть бути не під силу традиційної контекстної реклами, наприклад виведення на ринок нового продукту. За способом розміщення банери можуть бути статичними або динамічними.

Статичні банери розмішають у вибраних рекламодавцем розділах сайтів постійно на певний строк. Рекламодавцю ексклюзивно виділяється певне рекламне місце. При цьому кількість показів число кліків не гарантується. Статичне розміщення застосовується на дрібних сайтах або при дуже масштабних рекламних кампаніях.

Динамічні банери показуються випадковим чином вибраних веб-сторінках, по черзі з банерами інших рекламодавців. У даному випадку число показів і кількість кліків може бути визначено. Звичайно рекламодавець оплачує певну кількість показів рекламного повідомлення або кліків по ньому. При оплаті показів окремо обмовляється тривалість (термін) рекламної кампанії. Динамічне розміщення характерне для рекламних майданчиків з великою кількістю показів реклами на день. Наприклад, Яндекс на своїй головній сторінці показує динамічні банери.

Банерна реклама застосовується тоді, коли недостатньо точкового впливу на цільову аудиторію, коли важливий максимально широке охоплення аудиторії, низька вартість контакту з пий. Мета банерної реклами - домогтися впізнаваності проекту, домогтися довіри і забезпечити значний відсоток постійних користувачів сервісу, які будуть сприймати як сто "проект за замовчуванням" і відвідувати на постійній основі.

Позитивні аспекти використання даного типу реклами:

o наявність візуального образу;

o оперативність (аудиторія отримує повідомлення відразу після запуску рекламної кампанії);

o позитивний вплив на рекламований бренд;

o охоплення великої (при бажанні і наявності необхідних ресурсів банер побачить кожен користувач).

Як мінуси можна виділити низький коефіцієнт конверсії (по банерах на сайт/сторінку часто приходять представники нецільовій аудиторії).

Основною помилкою, яка ведеться серед компаній, що займаються просуванням сайту, або ж веб-майстрів є те, що банерну рекламу часто використовують для залучення цільових відвідувачів. Подібний підхід неправильний. Можна погодитися, що це було актуально 4-5 років тому, але па сьогоднішній день існують куди більш ефективні методи збільшення цільового трафіку на сайт, тому банерна реклама - це перш за все іміджева реклама проекту, яка вирішує задачу впізнаваності бренду на ринку.

Банерну рекламу часто називають медійної. Під медійною рекламою прийнято розуміти розміщення текстово-графічних матеріалів на сайтах, які представляють собою рекламні майданчики, і за багатьма ознаками вона аналогічна рекламі в друкованих ЗМІ. Наявність у банера гіперпосилання та можливість анімації зображення значно розширюють можливості впливу медійної реклами. Така реклама може бути розділена на формат банерної та контекстної реклами.

Банерна реклама використовується для просування, де упор робиться на візуальні образи. Наприклад, проведення рекламної кампанії, в рамках якої ставиться мета демонстрації логотипу фірми. Контекстна реклама застосовується тоді, коли потрібно більше таргетування аудиторії. А. А. Романів визначає таргетинг як "показ рекламних банерів у відповідності з темою пошуку інформації".

Таргетинг - це можливість технічної налаштування показу рекламного повідомлення цільової аудиторії по широкому спектру соціально-демографічних та інших характеристик. Традиційно прийнято розділяти банерну і контекстну рекламу, називаючи тільки банерну рекламу медійної. Однак у зв'язку з тим, що все більше інтернет-сайтів розміщує у себе саме контекстну рекламу, а сама контекстна реклама активно розвивається в бік застосування графічних зображень, то ми вважаємо правильним віднесення банерної та контекстної реклами до групи медійної реклами.

Проведення рекламної кампанії дозволяє більш точно прогнозувати її результат при плануванні маркетингового бюджету. Широкі можливості таргетингу інтернет-аудиторії і можливість будувати кампанію на показ банерів або фактичних кліків по рекламних повідомлень додають цього методу гнучкості. Недоліком методу вважається його дорожнеча. Ефект від проведення рекламної кампанії, як правило, відчувається з моменту старту рекламної кампанії.

3. Пошукова оптимізація (SEO - search engine optimization) -одна з різновидів типів реклами в Інтернеті, просування сайту з метою отримання високих місць в результаті пошуку по заданому запиту в пошукових системах типу Google, Yandex, Rambler.

Пошукова оптимізація включає в себе аналіз сайту з точки зору відповідності пошукового алгоритму, складання семантичного ядра, оптимізацію коду і контенту під ключові запити, розміщення зовнішніх посилань на сайт.

Позитивні сторони даного виду:

o низька вартість у розрахунку на перехід;

o цільова аудиторія з високим коефіцієнтом конверсії (близько 80% відвідувачів, які прийшли на сайт, знаходять проект допомогою пошукової системи).

Існують також і негативні моменти:

o можливість репресивних заходів з боку пошуковиків при грубих методи оптимізації ("сіра" і "чорна" оптимізація);

o великий час до отримання перших результатів;

o нестабільність результатів, необхідність постійної підтримки та супроводу.

Великою помилкою багатьох компаній є зосередженість на 10-20, а іноді і 3-5 ключових виразах для просування сайту в перші результати видачі пошукових систем. Цей підхід ставить успішність рекламної кампанії сайту під величезну загрозу, так як можна стати заручником безвідмовної роботи пошукової системи, хостинг-сервера, помилки веб-майстри, зростання конкуренції у сфері діяльності і деяких інших факторів, що впливають на положення проекту у видачі пошукових систем по набору ключових фраз. Іноді порівняно короткий відмова хостинг-сервера, збій роботи пошукової системи або ж незначна зміна алгоритму можуть спричинити за собою падіння сайту по ключових запитах, по яких залучалася його основна аудиторія, що іноді стає причиною припинення приходу на сайт цільових відвідувачів.

Дуже важливо при пошуковому просуванні проекту використовувати весь набір ключових виразів з семантичного ядра проекту. Це дозволить зменшити залежність цільового трафіку від декількох висококонкурентних ключових фраз і залучити клієнтів різнобічними запитами (комерційними та інформаційними), збільшивши при цьому значну частку цільового трафіку порталу.

Але незважаючи на багато недоліків пошукового просування проекту, можна назвати лише два основних джерела цільового трафіку для сайтів - контекстна реклама і пошукові системи. Тому в разі відсутності застосування контекстної реклами просування сайту в пошукових системах просто необхідно.

Найбільш важлива і складна задача - домогтися зазначення імені вашого сайту в директорії пошукової системи. Метод застосовується для підвищення релевантності вмісту сайту запитам користувачів у пошукових системах. Здійснюється за допомогою доопрацювання вмісту сайту компанії і покупки на нього зовнішніх посилань. При малому використанні даного методу серед сайтів-конкурентів SEO допомагає отримати дешевих за витратами відвідувачів веб-ресурсу, а сам метод дозволяє викликати більшу довіру користувачів Інтернету, ніж медійна реклама. Ефективність методу SEO знижується, якщо його активно використовують конкуренти. Великим недоліком даної стратегії є боротьба з ним з боку пошукових систем. З моменту початку застосування SEO перші результати для сайту, як правило, з'являються тільки на третій місяць.

4. PR - технологія створення і впровадження при системах конкуренції образу об'єкта (товару, послуги, фірми, бренду, особистості) у ціннісний ряд соціальної групи з метою закріплення цього образу як ідеального і необхідного в житті. В інтернет-маркетингу PR здійснюється через публікації інформації про компанії на інших сайтах допомогою статей та прес-релізів, а також з роботою в соціальних мережах і блогах через спеціальних співробітників організації - агентів впливу.

Даний метод викликає у користувачів Інтернету довіру до реклами, що не уступає 5£0-методом. Серед недоліків PR виділяють його високу фінансову затратність, поступається за вартістю залучення клієнтів з допомогою медійної реклами і SEO. З моменту початку застосування методу ефективність його проявляється тільки на другий місяць.

5. E-mail-розсилки. Реклама по e-mail працює прямо і досягає конкретної групи користувачів за розміщення реклами на тематичних списках розсилки. Крім списків розсилки можна виділити такі інструменти, як дискусійні листи і конференції, індивідуальні листи, спам.

Поштова розсилка - маленький контент-проект з усіма витікаючими наслідками. Це означає, що для ведення розсилки як мінімум потрібна людина, яка буде займатися нею постійно. Періодичність розсилки має важливе значення-якщо вона виходить рідше, ніж раз у два тижні, передплатники про пий, як правило, забувають. Найважливіший плюс поштової розсилки - вибудовування лояльних відносин з цільовою аудиторією.

Але негативних сторін більше:

o відносно великі трудовитрати;

o необхідність дотримуватися періодичність розсилки;

o невелике охоплення.

Розсилка по e-mail служить в основному для того, щоб утримати людей, які проявили інтерес до продукту, зайшовши на сторінку сайту або вже прийнявши якесь пропозицію. Одним з найважливіших пріоритетів має стати завдання змусити відвідувача підписатися на безкоштовний інформаційний бюлетень, дискусійний випуск або випуск новин. Наприклад, участь в конкурсі, безкоштовний купон на знижки - все що завгодно, лише б це забезпечило стійкий потік передплатників. Якщо клієнтам подобається контент, вони залишаться надовго, і можна поступово, місяць за місяцем будувати їх довіру.

Однак не слід вважати запорукою успіху адресні електронні розсилки. При такій великій кількості спаму більш ніж можливо, що одержувачі помилково приймуть пропозицію за чергову масову "сміттєву" рекламу і назавжди відмовляться від підписки. Хоча зрідка електронні листи рекламного характеру можуть бути корисні, маркетингові повідомлення з області новин та корисної інформації будуть набагато ефективніші і створять лояльність, якій компанії ніколи не отримати, якщо просто закидати своїх користувачів рекламою.

Тому розсилати купу електронних листів з величезним списками адрес абсолютно непродуктивно. Це порушує принцип "разрешительною маркетингу", який свідчить, що люди більш охоче відповідають на маркетингове повідомлення, якщо вони згодні його отримати. Непрохані електронні листи рекламного характеру також суперечать давно сформованою традицією: гнівні відповіді на спам і безліч повернутих електронних листів провайдерів змусять досить швидко закрити ваш рахунок. З іншого боку, розвивається ціла індустрія, що пропонує за плату таргетовані списки електронних адрес для розсилок, в Росії це, наприклад, Subscribe.

6. Доповнена реальність (Augmented reality або AR) - це термін, що позначає системи, в яких реальний світ доповнюється віртуальними об'єктами.

За допомогою цієї технології сьогодні можна приміряти одяг, не одягаючи її, щоб потім замовити її в інтернет-магазині, або побачити тривимірну модель автомобіля, розташувавши перед веб-камерою рекламний буклет з його зображенням.

Поява цієї технології зобов'язана популярності веб-камер, камер мобільних телефонів. Можливість додавати в їх об'єктиви віртуальні об'єкти, які доповнюють реальність, - основа технології AR (приклад на сайті агентства, що надає послуги з AR ar-ad.ru ).

Щоб співвіднести віртуальну реальність і навколишній світ, використовують два основних засоби.

o Спеціальні маркери. Найпростіший маркер виглядає, як квадрат в чорній рамці з різними простими малюнками всередині або складніше. В якості маркера може бути використаний QR-код (Quick Response - швидкий відгук") - матричний код, розроблений і представлений японською компанією" Denso-Wave "в 1994 р. В якості маркерів можна також використовувати будь 20-зображення (фотографії, рекламні макети, етикетки тощо).

Спеціальні програмні рішення дозволяють камері розпізнавати маркери в реальному просторі та реагувати демонстрацією контенту користувачеві. Тобто, якщо зображення показано під кутом, система розпізнає і, відповідно, повертає сцену. Наприклад, квадрат на аркуші паперу в програмі може відповідати одній з граней куба. Тоді користувач, повернувши лист, поверне і намальований на екрані куб, "приклеєний" до паперу.

o Точні координати простору, визначені супутником. Точна локалізація може бути досягнута використанням компаса та інших технічних новинок мобільних телефонів. Всі ці налаштування дозволяють зробити точну настройку рекламної кампанії і максимально цікаво використовувати можливості AR. На рис. 2.4. показана доповнена реальність в кіоску Lego в Німеччині. Кампанія стартувала у вересні 2009 р. З її допомогою можна, не відкриваючи коробку, подивитися, що можна зібрати з вмісту.

Рекламна кампанія Lego з використанням PR

Рис. 2.4. Рекламна кампанія Lego з використанням PR

7. Мобільні додатки (Mobile Applications) - відносно новий канал, що дозволяє брендам встановити довгострокову комунікацію з аудиторією. Користувачі завантажують на свої мобільні телефони невеликі програми, які можуть забезпечити їх корисною інформацією та можливістю приємного проведення часу. При цьому мобільні додатки стають майданчиком для реклами. Мобільні додатки можуть поширюватися як на платній, так і на безкоштовній основі.

Німецька страхова компанія VrijVerzekerd запустила інтерактивну рекламну кампанію для демонстрації свого унікального пропозиції - покупка нового автомобіля замість старого при страховому випадку. Для демонстрації цього унікального пропозиції було створено безкоштовне ігрове додаток для i Phone - Endless Racing: у разі аварії гравець стартує з того ж місця на такому ж новому автомобілі. Однак сам додаток в такому вигляді недостатньо цікаво користувачам, тому в ньому присутня додаткова функція: створення нескінченного гоночного треку з безлічі iPhone за технологією bluetooth.

Мобільні рекламні програми створюються з опорою на новітні технічні можливості телефонів і специфіки мобільної платформи. Наприклад, додаток для iPhone від Caning, iPint засноване на використанні вбудованого акселерометра і дозволяє створити видимість розпивання пива (екран телефону наповнюється віртуальним пивом, а при нахилі створюється видимість спустошення ємності з напоєм).

Додаток iPint орієнтоване на розвагу користувачів і водночас оригінальним чином транслює бренд Carting.

8. Соціальні медіа (Social Media): блоги, блог-спільноти, форуми та інші i/GC-сервіси (User Generation Content - сервіси, контент яких створюється і підтримується самими користувачами). Соціальні медіа - інтернет-ресурси, які наповнюють і споживають самі учасники. Такі ресурси являють собою автоматизоване соціальне середовище, що дозволяє спілкуватися групі користувачів, об'єднаних спільним інтересом. Мета соціальних медіа - сприяти об'єднанню, взаємодії та обміну контентом.

До соціальних медіа відносяться блоги ( livejournal.com ), мікро-блоги ( tzcntter.com ), /?55-канали, соціальні мережі ( vkontakte.ru , odnoklassniku-Uyfacebook.com ), дошки оголошень, подкасти (аудіо-блог), фото - і відеохостинги ( flikr.com Яндекс. Фотки, youtube.com ), чати, сервіси закладок і знайомств, питань і OTBero^ikipedia.oig).

Проникнення соціальних мереж зростає по всьому світу щодня. Час, який користувачі витрачають на соціальні медіа, варіюється в залежності від країни. В квітні 2011 року Ізраїль посів перше місце за кількістю часу перебування в мережах на одного користувача - в середньому 10,7 годин в місяць. Друге місце займає Росія з 10,3 годинами, далі Аргентина з 8,4 годинами, Філіппіни з 7,9 годинами і Туреччина з 7,8 годинами.

Враховуючи такі статистичні дані, не дивно, що ці сервіси стали популярні в бізнес-співтоваристві як інструмент вибудовування відносин зі споживачами.

Маркетингом в соціальних медіа називають залучення їх аудиторії в спілкування з брендом або компанією. Іноді такий вид просування згадується як "просування Web 2.0". Рекламні можливості в таких мережах досить різноманітні. Це і брендована сторінка, блог або співтовариство, де компанія спілкується зі своїми клієнтами; і майданчик для банерів, вірусної реклами і просто спаму.

Позитивні сторони соціальних медіа:

o відкритість цільової аудиторії;

o низькі витрати (вартість розміщення постів у спільнотах безкоштовна);

o можливість прямої комунікації з користувачами. Негативні сторони наступні:

o вузьке охоплення;

o ризик погіршити ділову репутацію у разі неправильного ведення дискусії;

o багато часу витрачається па моніторинг і участь.

Згідно з опитуванням, проведеним виданням reveries.com , 38% американських компаній займаються моніторингом блогів, серед них такі гіганти, як Dell, Ford, General Motors, Hezclett-Packard.

В даний час створено досить велику кількість технічних засобів, які можуть допомогти компанії в моніторингу блогосфери, вони вивчають ресурси, де користувачі спілкуються між собою, фіксують висловлені ними думки на задану тему. У Росії багато компаній розробляють системи моніторингу під свої потреби. Існує також безкоштовний онлайн-сервіс "Пульс блогосфери" від Yandex, що відстежує згадування в блогах і на форумах. Ця програма показує в динаміці розподіл уваги блогерів до тем, заданим користувачем. На графіках відбивається зміна інтересу публіки до введеним ключовим словам за вказаний період часу. Саме для спілкування з покупцями, партнерами, співробітниками та створюються корпоративні блоги. Першими інтерес до блогосфері проявили IT-компанії, зараз блоги освоюють і представники інших галузей: 19% корпоративних блогів ведуться 1Т-компаніями, 13% пишуть про ритейлі, 11% - щодо реклами, маркетингу і PR.

Для більшості компаній блог служить доповненням до традиційного сайту компанії. Па сайті компанії розміщується офіційна інформація, а записи у блозі присвячені новинам і поточній роботі. Найбільше число (51%) бізнес-блогів ведеться співробітниками компанії колективно. На другому місці формат "знеособленого" блогу (24%), де запису від імені компанії робляться від абстрактного облікового запису.

Ведення корпоративного блога співробітниками компанії має ряд переваг і недоліків. З одного боку, створюючи блог, компанія створює віртуальне співтовариство колег і активних споживачів, забезпечуючи між ними пряму комунікацію, з іншого - блог ефективний тільки для інформаційно відкритої компанії, так як зовнішні комунікації компанії не проходять цензуру. Блоги віднімають час співробітників і керівників, а реакція відвідувачів часом непередбачувана і погано контрольована. Але зусилля можуть принести плоди, так як стимулюється обмін думками, стає можливим експрес-тестування ідей, розвиваються зв'язки між людьми.

Стратегічне управління корпоративним блогом починається з постановки чітких цілей. Як правило, це цілі, які пов'язані або збігаються зі стратегічними цілями підприємства, з урахуванням того, що вони будуть досягатися за допомогою блогу. Далі ці цілі розбиваються на задачі і підзадачі, які поетапно вирішуються в записах.

Найбільш поширеними цілями є:

o створення додаткового каналу комунікацій/PR ;

o отримання зворотного зв'язку і відгуків від клієнтів і партнерів;

o створення позитивного образу компанії, відкритою до спілкування;

o створення простого і доступного засобу технічної підтримки (в коментарях до блогу клієнти задають питання фахівцям компанії);

o просування бренду, продукту, послуги серед споживачів;

o підвищення впізнаваності бренду;

o надання до поширення по маркетингових каналах контенту (прес-релізи, брошури, статті та новини, звіти, результати опитувань, ролики тощо);

o проведення опитувань і отримання відповідей від читачів;

o використання публікації повідомлень у бізнес-блогах замість масових розсилок;

o залучення пошукових систем;

o поліпшення спілкування між співробітниками;

o залучення нових співробітників.

Блог - ознака того, що компанія є "просунутою".

За даними дослідження компанії 58% російських бізнес-блогів мають мету - створення додаткового каналу комунікацій/PR ; 24% - отримання зворотного зв'язку і відгуків від клієнтів і партнерів; 18% відноситься па всі інші перераховані вище цілі.

За даними дослідження компанії Setrmnd , основним позитивним ефектом блогу є підвищення впізнаваності бренду (31%). На другому місці - підвищення продажів (27%). Зазвичай підвищення продажів з допомогою блогу - це бажаний результат, але його важко досягти і оцінити складно. Важко дати оцінку вкладу безпосередньо блогу підвищення продажів серед інших маркетингових заходів. Нарешті, найбільш передбачуваний результат ведення блогу - збільшення трафіку на корпоративний сайт (16%). Ймовірно, таке невелике число респондентів, які відзначили цей позитивний результат, обумовлюється тим, що критерії оцінки ефективності вітчизняних РR-фахівців відрізняються від західних і безпосередній трафік на сайт в цих критеріях займає настільки значне місце, як результати моніторингу ЗМІ. Серед інших позитивних моментів, принесених блогом, були названі: поява нових проектів, пошук нових співробітників, зміцнення позитивного іміджу прогресивної компанії, підвищення лояльності і довіри до компанії.

9. Краудсорсінг(англ. cmwdsourcing, cmwd- "натовп" wsourcing- "підбір ресурсів") - ще одна форма взаємодії бренду та споживача на платформі Web 2.0.

Цей термін вперше введений письменником Джефом Хауї (Jeff Howe) і редактором журналу Wired Марком Робінсоном (Mark Robinson). У той час як в аутсорсингу робота надсилається за межі компетенції компанії професійним виконавцям за певні гроші, краудсорсинге взагалі платити ні за що не потрібно платити, але мінімум коштів. Всю необхідну роботу роблять в принципі неоплачувані або малооплачувані професіонали-любителі, які і будуть витрачати свій вільний час на створення контенту, рішення проблем або навіть на проведення досліджень і розробку. Це робиться з метою генерації думок і ипсайтов з потоку ідей споживачів щодо конкретного бренду, завдання.

Алгоритм роботи краудсорсингу:

1) у компанії виникає проблема;

2) компанія повідомляє про проблему в онлайн-середовищі;

3) користувачів (людей) просять знайти рішення;

4) люди знаходять рішення;

5) люди розглядають і обговорюють рішення;

6) компанія нагороджує за найкраще рішення;

7) компанія присвоює найкраще рішення;

8) компанія отримує прибуток.

Цей алгоритм успішно реалізований в Procter & Gamble. Тепер міжнародна FMCG-компанія публікує проблеми, яка не може вирішити сама, на сайті InnoCentive, пропонуючи натомість великі грошові винагороди.

Ще одним чудовим прикладом може служити сайт мережі кав'ярень зі світовою популярністю Starbucks. На сайті відвідувачам пропонується висловлювати думку щодо поліпшення роботи. Це дозволило бренду Starbucks показати свою відкритість і лояльність до співробітникам і відвідувачам кав'ярень.

Інші види реклами в Інтернеті, як правило, поєднують ознаки медійної, PR і SEO або ж переносять ці ознаки в суміжні області.

Вибір каналів поширення реклами здійснюється за критеріями:

o прихильність цільової аудиторії до певних засобів і носіїв інформації;

o необхідний охоплення цільової аудиторії;

o бажана сила впливу каналу інформації, специфіка товару;

o специфіка звернення;

o необхідна частота появи реклами;

o вартість.

Щоб раціонально вибрати конкретний канал реклами, необхідно проаналізувати основні медіаканали за такими критеріями:

o охоплення (до якого числа адресатів вдасться донести рекламне звернення);

o доступність (чи зможе фірма скористатися даними каналами в будь-який потрібний момент);

o вартість (загальні витрати на одну публікацію (передачу) даного рекламного послання, знижки на багаторазовість, вартість одного рекламного контракту з урахуванням тиражу (числа глядачів, слухачів));

o керованість (чи отримає фірма можливість передавати по цьому каналу повідомлення саме тій цільовій групі впливу, яка необхідна);

o рейтинг (наскільки даний канал користується повагою з боку потенційних і діючих покупців);

o сервисность (треба чи подавати рекламне послання в абсолютно готовому вигляді для друкування (передачі) чи можна розраховувати на те, що професіонали виконають підготовку тексту, фотозйомку, створять телефільми тощо).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Основні напрямки створення ефективної інтернет-реклами
Інтернет-реклама та її значення для підвищення ефективності торговельних процесів
Інтернет-реклама як сучасна форма комунікацій
Складові рекламної кампанії в Інтернеті
Інтернет-реклама
Аналіз ефективності інтернет-реклами
Брендинг та його значення для інтернет-реклами
Специфіка сегментації користувачів інтернет-реклами
Основні види реклами та рекламних засобів
ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ТА РЕСУРСИ ІНТЕРНЕТУ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси