Меню
Головна
 
Головна arrow Страхова справа arrow Страхування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Страхування майна (нерухомого) фізичних осіб з відповідальністю за всі ризики

Об'єкти страхування

Страхові компанії для цілей страхування в даний час виділяють наступні групи майнових об'єктів, що належать громадянам на правах власності (табл. 8.8).

Таблиця 8.8. Класифікація об'єктів страхування майна фізичних осіб

Об'єкти страхування майна фізичних осіб

Будови

Приватизовані житлові приміщення

Майно у складі спільної часткової власності власників квартир у будинках міської забудови

Домашнє майно

Котеджі

Дачі

Гаражі та ін.

Об'єкти в будинках міської забудови:

- квартири;

- кімнати у комунальних квартирах

Дахи

Горища

Підвали

Сходові клітки Інженерні комунікації та ін

Предмети домашнього майна

Елементи оздоблення та обладнання

Особливо цінне і дороге майно

Запасні частини і приладдя до транспортних засобів

Страхова вартість майна може визначатися усіма прийнятими на страхування майна способами. Проте в страховій практиці сформувалися певні особливості оцінки різних об'єктів майна фізичних осіб. Страхова вартість будівель зазвичай розраховується на базі їх відновної вартості в поточних цінах як з урахуванням зносу, так і без урахування зносу. Страхова вартість приватизованих квартир (кімнат) визначається за повною відновною вартістю, яка розраховується на основі розміру загальної площі і середньої вартості квадратного метра в даному регіоні. Обробка і її елементи страхуються в основному за відновною вартістю з урахуванням типу можливого ремонту: типового або індивідуального (ексклюзивного). Особливо цінне майно страхується з умовою ліміту (межі відповідальності страховика.

Страхове покриття

До договорів страхування об'єктів нерухомості, домашнього майна в повній мірі відноситься характеристика "страхування від усіх ризиків", так як умови страхування об'єднують в одному полісі ризики пожежі, крадіжки та інших протиправних дій третіх осіб, стихійних лих та інші, які призводять до повної або часткової втрати майна. Останнім часом набули поширення договори комбінованого страхування, що включають у договір і покриття ризику цивільної відповідальності перед третіми особами (сусідами) у разі заподіяння шкоди їх майну з вини страхувальника (затоплення приміщень, розповсюдження пожежі або з інших причин).

Застосовуються страхові тарифи в основному є комплексними, тобто спочатку розраховуються по кожному страховому ризику окремо, а потім визначається синтетична тарифна ставка стосовно до умов "від усіх ризиків". У той же час існують і сітки базових страхових тарифів для типових страхових покриттів стосовно стандартних об'єктів страхування. У договорі обов'язково має бути вказано адресу або територія, на якій об'єкт вважається застрахованим. Договори страхування житлових приміщень полягають в основному строком на один рік, в іпотечному страхуванні можуть зустрічатися і довгострокові договори. Страхова сума в період дії договору може бути змінена при збільшенні або зниженні страхованого ризику або вартості застрахованого майна. При укладенні договору страховики пропонують клієнтам гнучку систему знижок, які можуть бути об'єднані в три основні групи: знижки за беззбиткове страхування, включаючи пільгові дні для оплати премії при пролонгації договору, знижки за застосування франшизи, знижки певним категоріям клієнтів (пенсіонерам, інвалідам та ін).

Варіанти страхування домашнього майна

Домашнє майно - предмети домашньої обстановки, побуту та споживання, призначені для використання в особистому господарстві з метою задоволення побутових і культурних потреб, а також елементи оздоблення та обладнання квартир.

Застосовується два варіанти цього виду страхування:

- загальні договори, в яких страхуються оздоблення, інженерні комунікації, побутове обладнання житлових приміщень та основні види домашнього майна;

- спеціальні договори, за якими на страхування приймається цінне і дороге майно (колекції, картини, антикваріат, дорога посуд, музичні інструменти, ювелірні вироби тощо).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Страхування майна від крадіжки
Податок на додану вартість при операціях з нерухомим майном
Податок на нерухоме майно фізичних осіб
Об'єкти страхування
Об'єкти страхування
Інтелектуальна власність як об'єкт страхування
Страхове покриття
Види і структура активів, прийнятих у покриття страхових резервів і власних коштів страхової організації
Страхування майна від вогню та інших ризиків
Страхування майна від крадіжки
Автомобільне страхування
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси