Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вироблення вершкового масла та сирів

Корпусу, електродвигуни і магнітні пускачі маслоизготовителей повинні бути надійно заземлені, приводні паси і шківи повинні мати огорожі. Під час роботи маслоизготовителя забороняється відкривати кришку приводного механізму і змащувати приводний механізм. Підлогу біля маслоизготовителей повинен бути неслизьким. Періодично працюють масловиготовлювачі можна зупиняти лише гальмом. Люк резервуара маслоизготовителя перед пуском повинен бути закритий. Забороняється обслуговувати маслоизготовитель при відкритому люку і працюючому електродвигуні. У разі короткочасного припинення подачі високожирних вершків в маслоутворювач необхідно відключити подачу розсолу і охолоджувальної води, не зупиняючи електродвигун приводу. При тривалій перерві в роботі електродвигун відключається, з теплообмінних сорочок видаляються залишки води і розсолу. Якщо масло твердне в циліндрах маслообразователя під час вимушеної зупинки, то циліндри необхідно обігріти гарячою водою або паром низького тиску.

При ремонті або відключенні електродвигуна приводу сироробних ванн необхідно перед роботою перевірити правильність напрямку обертання лір. Необхідно, щоб зазор між лірою і стінками ванн був не менше 10-15 мм. На підлозі біля сироробних ванн повинні бути дерев'яні решітки. Майданчик для обслуговування сыроизготовителей необхідно забезпечувати поручнями і рифленим настилом. Санітарну обробку котла сыроизготовителя слід проводити при знятих ножах, вимкненому електродвигуні і закритому паровому вентилі. Сир в пневматичний прес необхідно закладати при вимкненій подачі повітря у циліндр. При несправному золотнику пневматичного преса робота на ньому забороняється. Циліндри пневматичного преса необхідно систематично змащувати. Електродвигун парафинера можна включати тільки після розплавлення суміші парафіну. Вал електродвигуна повинен обертатися за годинниковою стрілкою, якщо дивитися з боку шківа. Голівки і бруски сиру в розплавлений парафін слід занурювати спеціальними пристроями. Гарячий парафін необхідно гасити порошковими вогнегасниками або закривати полотном.

Виробництво згущеного молока

При експлуатації вакуум-поверхонь нагріву корпусів випарної станції згідно з технічними умовами запірна арматура і контрольно-вимірювальні прилади повинні бути справними. Запірна арматура повинна легко і плавно піддаватися регулюванню, контрольно-вимірювальні прилади (манометри, вакуумметри) своєчасно піддаватися перевірці і бути опломбованими. Запірні вентилі і крани на напірних лініях плунжерних і ротаційних насосів необхідно до пуску та під час роботи тримати у відкритому стані. Молоко у вакуум-апарат може бути подана тільки тоді, коли в системі створений необхідний вакуум, а в проміжній ємності є необхідна кількість сировини. Мийка та чистка вакуум-поверхонь нагріву корпусів випарної станції проводиться при закритій арматурі, що виключає пропуск рідини чи пари.

На сироповарочных котлах повинні бути справні манометри і запобіжні клапани. При завантаженні котла цукром і водою необхідно стежити, щоб обсяг отриманого сиропу не перевищував допустимого робочого наповнення котла. Подача пари в сорочку котла повинна бути припинена в момент початку кипіння цукрового сиропу. Завантажувати цукор в котел з гарячою водою необхідно при роботі мішалки обережно, не допускаючи розбризкування гарячої рідини. Чищення і миття сироповарочных котлів необхідно здійснювати при закритій запірній арматурі, а також при виключених електродвигунах.

При обслуговуванні охолоджувачів-кристалізаторів відкритого типу кришка під час роботи повинна бути опущеною. Впуск води в сорочку повинен проводитися при поступове та плавне відкривання вентиля.

Вакуум-охолоджувачі повинні мати справну запірну арматуру і контрольно-вимірювальні прилади. Електроди для створення вакууму повинні мати вихід відпрацьованої пари в атмосферу. Подача пару у електроди можлива тільки після того, як буде подана вода на конденсатор. Охолоджувач можна розвантажувати тільки тоді, коли тиск в ньому вирівняли з атмосферним.

Виробництво сухих молочних продуктів

При роботі на вальцьових сушарках необхідно стежити за тиском пари, що надходить через порожнисті цапфи у вальці. Витік пари через цапфу неприпустима. Над сушаркою повинен бути витяжний зонт, краплі конденсату з якого не повинні падати на гарячі вальці. Під час роботи забороняється відкривати транспортери і елеватор, чистити шнеки, розбирати млин для помелу сухої плівки.

При експлуатації форсуночной сушарки необхідно стежити, щоб повітро-, молоко - і паропроводи були герметичні і зібрані з установкою відповідних прокладок.

Двері вежі повинні герметично закриватися і мати надійний затвор. Насос високого тиску повинен бути оснащений вентилем регулювання тиску на нагнітальній стороні мати запобіжний клапан. Вхід в сушильну башту дозволяється лише при неробочому стані установки, коли температура всередині не вище 30 °С. Температура повітря, що надходить у вежу, не повинна перевищувати 165 °С, а виходить з сушарки - не вище 85 °С. Чистка шнека, шнекового ринви і очищення фільтрів для зовнішнього повітря повинні проводитися після зупинки сушарки і вентиляторів. Очищення і миття установки повинні здійснюватися тільки після припинення роботи всіх без винятку агрегатів, що входять в установку, а також перекриття запірної арматури на трубопроводах.

При обслуговуванні дискових розпилювальних установок, для регулювання частоти обертання диска парова турбіна повинна мати спеціальне быстрозапорное пристосування.

Подачу пари в парову турбіну необхідно регулювати спеціальним клапаном, вільно відкривається від руки. Тиск пари, що виходить з турбіни, має підтримуватись регулятором протитиску. Через кожні 30 хв необхідно перевіряти частоту обертання парової турбіни і стежити за тим, щоб температура мастила була не вище 70 °С. В сушильних установках прямоточного типу привід диска здійснюється від електродвигуна, який повинен бути виконаний з урахуванням вибухонебезпечних умов. Температура повітря, що подається в сушарку, допускається до 200 °С.

Мийка тари

Паропроводи для підведення пари до мішалок для мийки тари повинні мати теплову ізоляцію і бути пофарбованими в червоний колір. Забороняється проводити регулювання окремих частин машин для миття фляг, пляшок, банок і ящиків під час їх роботи. Усі машини повинні мати аварійні вимикачі, манометри і термометри. При обслуговуванні машин слід застосовувати бавовняні і гумові рукавички. Чищення фільтрів і приготування лужних розчинів здійснюється в гумових рукавицях і запобіжних окулярах. При дробленні каустичної соди вручну необхідно одягати захисну маску, чоботи і фартух. Руки слід обробляти силіконовим кремом в цілях захисту від роз'їдання лужним розчином. При роботі машин забороняється поправляти ланцюга на зірочках, очищати фільтри, руками поправляти пляшки або банки і руками знімати биту тару.

Контрольні питання

1. Особливості експлуатації харчового обладнання.

2. Засоби огородження небезпечних зон обладнання.

3. Правила розміщення обладнання у виробничому приміщенні.

4. Як впливає автоматизація і роботизація виробничих процесів на безпеку праці?

5. Правила безпеки при забої худоби і розбирання туш.

6. Особливості експлуатації обладнання для механічного розділення.

7. Дотримання правил безпеки при експлуатації обладнання для подрібнення м'ясної сировини.

8. Які заходи безпеки необхідно дотримуватися при посолі м'ясної сировини?

9. Міри безпеки при експлуатації обладнання для формування м'ясопродуктів.

10. Які вимоги пред'являються до обладнання для теплової обробки м'ясопродуктів?

11. Які вимоги пред'являються до розміщення технологічного обладнання рыбокомбинатов?

12. Заходи безпеки при проведенні робіт з сортированию, заморожування і способу соління риби.

13. Які правила безпеки необхідно дотримуватися при обробці риби?

14. Які вимоги безпеки необхідно дотримуватися при збиранні та санітарної обробки технологічного обладнання рыбокомбинатов?

15. Які вимоги безпеки слід виконувати при технічному обслуговуванні рибопереробних машин?

16. Вимоги безпеки у рибоконсервному і жиромучном виробництвах.

17. Заходи безпеки при транспортуванні, охолодженні і переміщенні молока.

18. Які вимоги безпеки необхідно дотримуватися при експлуатації сепараторів?

19. Заходи безпеки при експлуатації гомогенизаторов.

20. Які правила безпеки необхідно дотримуватися при виробництві морозива?

21. Вимоги безпеки при виробництві вершкового масла і жирів.

22. Заходи безпеки при виробництві сухих молочних продуктів.

23. Як правильно мити тару?

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Документальне оформлення особового складу організації, робочого часу та виробітку
Вироблення рішення в умовах визначеності: оптимізаційний аналіз
Вироблення рішення в умовах ризику
Транспортування та охолодження молока.
Теплова обробка молока
Видача молока і лікувально-профілактичного харчування
Теорія виробництва
Зміна обсягу і витрат виробництва в короткостроковому періоді. Закон спадної віддачі. Граничний і середній продукт. Гранична та середня продуктивність. Постійні, змінні та валові витрати. Середні витрати. Граничні витрати
Техніка безпеки при експлуатації технологічного обладнання молочної галузі
Контрольні запитання
Контрольні запитання
Контрольні запитання та завдання
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси