Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вимоги безпеки при виконанні штукатурних робіт

До обслуговування штукатурного нормокомплекта допускаються особи не молодше 18 років, які вивчили інструкції з експлуатації устаткування, яке входить в штукатурний нормокомплект, які пройшли навчання і отримали відповідні знання з обслуговування електрообладнання, знають правила надання першої допомоги та правила протипожежної безпеки. Допуск до обслуговування штукатурної станції та обладнання, що входить до нормокомплект, оформляється наказом по будівельній організації після перевірки знань правил безпеки.

При роботі штукатурної станції всі електрифіковані інструменти та механізми необхідно заземлювати.

Для виконання штукатурних робіт на висоті слід застосовувати інвентарні засоби (ліси, підмости, майданчики та ін). При веденні робіт на висоті 1,3 м і більше та відстані менше 2 м від межі перепаду по висоті робочі місця повинні мати інвентарні огорожі. До початку робіт усі працівники повинні бути забезпечені необхідними засобами захисту (спецодягом і спецвзуттям, засобами індивідуального захисту).

Щоб уникнути виробничих травм навантаження на настили риштувань не повинна перевищувати величин, зазначених в інструкціях і паспортах заводів-виготовлювачів. Ширина настилів для штукатурних робіт встановлено не менше 1,5 м. Неприпустимо укладати робочі настили на випадкові і ненадійні опори. Виходячи з наявності шкідливих і небезпечних виробничих факторів, штукатура до початку виконання робіт необхідно забезпечити:

o при підготовці поверхні вручну - захисними окулярами з небьющимися склом;

o при підготовці і обробці поверхні електрифікованим інструментом - діелектричними рукавичками, калошами, килимком, респіратором ШБ-1 "Лепесток", окулярами "Моноблок-2";

o при хімічному впливі - 2, 3, 9%-ним розчином соляної кислоти, при роботі з вапняним тестом і розчинами на хлорній воді з додаванням поташу - респіратором РУ-60М, окулярами "Моноблок-2", рукавичками гумовими кислотостойкими, фартухом;

o при роботі на висоті без огорож - запобіжним поясом;

o при роботі з пилоподібними матеріалами (цемент, гіпс і ін) - респіратором ШБ-1, окулярами "Моноблок-2"; при роботі з пневмоінструментом - віброзахисними рукавицями.

Розбирання, ремонт та чищення розчинонасоса, форсунок та іншого устаткування, яке застосовується при механізованих штукатурних роботах, проводиться після зняття тиску і відключення машин від електромережі. Продування шлангів стисненим повітрям допускається тільки після видалення людей за межі небезпечної зони. В процесі роботи штукатурної станції необхідно стежити за цілісністю ізоляції електрокабелів, приладів безпеки, чистотою проходів і обладнання, надійністю огорож, наявністю у штукатурів засобів індивідуального захисту. На рукоятках рубильників ввідного пристрою, пульті управління встановлюють таблички "Не включати. Працюють люди". Переносні струмоприймачі (інструмент, машини, світильники та ін), які використовуються на штукатурних роботах, повинні працювати на напрузі не більше 36 Ст.

При виконанні штукатурних робіт мокрим способом в зимовий час приміщення необхідно ретельно просушувати. Для цього використовуються калорифери на рідкому паливі, газові пальники, лампи інфрачервоного випромінювання. Застосовувати в цих цілях мангали, жаровні, бочки та інші ємності, наповнені гарячим коксом або вугіллям, забороняється. Відповідальність за забезпечення дотримання безпечних умов праці на об'єкті відповідно до викладених вимог покладається на майстра або виконавця робіт.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Вимоги безпеки при виконанні кам'яних робіт
Вимоги безпеки під час виконання скляних робіт
Вимоги безпеки при виконанні малярних робіт
Вимоги безпеки при виконанні бетонних робіт
Вимоги безпеки при виконанні облицювальних робіт
Вимоги безпеки при розробці траншей і котлованів
Вимоги безпеки при роботі автотранспорту
Забезпечення безпеки робіт з сортированию, заморожування і способу соління риби
Злочини проти здоров'я населення, пов'язані з незаконними медичною практикою і фармацевтичною діяльністю, порушенням санітарно-епідеміологічних правил, приховуванням інформації, виробництвом/обігом товарів (продукції), виконанням робіт, наданням послуг, що не відповідають вимогам безпеки, а також створенням некомерційної організації, посягає на здоров'я/права громадян. Виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів (продукції), виконання робіт або надання послуг, не відповідають вимогам безпеки: поняття, склад і види
Облік вимог безпеки та екологічності при постановки нової продукції на виробництво (ГОСТ 15.201 - 2000)
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси